Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
18.01.2022, 10:02 | czytano: 6367

Obrona rektoratu - konflikt w "Podhalańskiej Wyższej" coraz ostrzejszy. Pracownicy śpią na uczelni

Grupa pracowników Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu spała dzisiejszej nocy w rektoracie, a od rana pilnuje zarówno biura, jak i urny wyborczej, którą w nim ustawiono. Jest już w niej jedna kandydatura na nowego rektora.

Konflikt na uczelni przybiera na sile.

- Pani Bianka Godlewska-Dzioboń, która rości sobie prawo do bycia p.o. rektora, wczoraj o godzinie 8 rano próbowała wejść na teren biura rektora z prywatną ochroną i po raz kolejny wręczyć zwolnienia dyscyplinarne grupie osób, które związane były z grudniowym odwołaniem rektora Roberta Włodarczyka - relacjonuje dr Krzysztof Waśkowski, prorektor ds. nauki i rozwoju. - Wycofała się, że względu na dużą grupę osób pilnującą rektoratu, oczywiście nie przyjęliśmy też tych zwolnień. Stoimy na stanowisku, że p.o. rektora jest dr Maria Zięba, z mocy prawa pełniąca te obowiązki po odwołaniu pana Włodarczyka przez Kolegium Elektorów i zobligowana przez nie do przeprowadzenia wyborów nowego rektora. Pani Godlewska nie ma więc prawa do wręczania nam takich dokumentów, nie jest naszym pracodawcą, a jedynie nauczycielem akademickim. Nie pełni już nawet funkcji prorektora ds. współpracy i projektów, ponieważ została z niej odwołana 21 grudnia.

Krzysztof Waśkowski podkreśla, że pilnujący rektoratu pracownicy uczelni są zbulwersowani wczorajszą próbą wejścia do niego Godlewskiej-Dzioboń.

- Mamy demokratyczne sposoby na rozwiązywanie konfliktów, jesteśmy otwarci na rzeczową argumentację, na dyskusję, na argumenty rozumowe, a nie emocjonalne - dodaje.

Dr Maria Zięba wyjechała dziś na rozmowy do ministerstwa edukacji i nauki, w biurze rektora stanęła natomiast urna na kandydatury przyszłego rektora, w której jest już jedno zgłoszenie. Zarówno urna, jak i biuro są pilnowane przez sporą grupę osób.

Wybory - zgodnie z kalendarzem - mają się odbyć 1 lutego.

p/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
maślok11:01, 19 stycznia 2022
Kabaret jakiś
Gal Anonim23:05, 18 stycznia 2022
#TEMATDLAUWAGI
o co chodzi?17:16, 18 stycznia 2022
Kto zarządza tymi uczelniami i wyborami rektorów? Co to za chaos i czy odpowiedzialna osoba nie bierze odpowiedzialności za swoją prace czy o co chodzi? Co to za akcja że przychodzi sobie ktoś i mówi że on jest rektorem i zostaje rektorem?
bies17:08, 18 stycznia 2022
Jakie miasto, taka uczelnia, jaka uczelnia, taki rektor
Osiol14:45, 18 stycznia 2022
I co... Pilnują żeby nikt drugiej oferty nie wrzucił

A co jak pojawi się druga oferta.... nie pozwolą jej wrzucić..... Do urny
Baba13:50, 18 stycznia 2022
Pamiętam te czasy gdy uczelnia powstawała, dzięki komu powstała i jakim zaszczytem i honorem było to dla Nowego Targu. A teraz grupa nastawiona tylko i wyłącznie na zaszczyty i profity walczy o przetrwanie szargając dobre imię uczelni ale i miasta i górali. Wstyd, żenada i brak jakiejkolwiek przyzwoitości. Pani BGD, czy pani uważa że szacunek zdobywa się krzykiem i zachowaniem irracjonalnym? Chyba dość tej kompromitacji, czas spakować zabawki do pudełka.
Alojzy bombel12:48, 18 stycznia 2022
...pasterze śpiewają, cuda, cuda ogłaszają! ;-)
degrengolada i najazd Hunów12:05, 18 stycznia 2022
Jak widać na uczelni pozostał tylko jeden zapalnik. Ba nawet detonator działający w imieniu odwołanego w niesławie przez miażdżącą większość elektorów byłego rektora Włodarczyka. To samozwańcza dr Godlewska Dzioboń. I to tę panią w pierwszej kolejności należy zneutralizować przeganiając ją tam gdzie pieprz rośnie. To kurczowe trzymanie się swoich irracjonalnych argumentów jest już odrażające i zagrażające fundamentalnym wartościom będącym opoką każdej uczelni, nie tylko PPUZ. Jeżeli tę opokę ktoś chce zniszczyć używając kilofa musi liczyć na opór ludzi gwarantujących zwykłą przyzwoitość i poszanowanie normalnych zasad współpracy. Świat jednak zwariował i nieobliczalni szaleńcy z wydumanym ego próbują odwrócić rzeczywistość do góry nogami bo ich mojsze jest przecież najmojsze i koniec końców im się to należało.
PPUZ11:44, 18 stycznia 2022
Tylko jedno mi się nasuwa: "Kończ waść, wstydu oszczędź!"
Wiesiek10:59, 18 stycznia 2022
Zamiast zająć się nauką i nauczaniem "cała para idzie w gwizdek".
Szkoda tylko uczniów w tej szkole. Zmarnowane lata.
kuba10:50, 18 stycznia 2022
cyrk do miasta przyjechał ????
po sukcesie 1 miejsca w Europie(smog) następne podium .. trójpodział władzy na uczelni ???
a podobno to wykształceni ludzie...
Won10:47, 18 stycznia 2022
Bianka Godlewska-Dzioboń to co pani wyprawia to jest absurd, wstyd i hańba. Reprezentuje pani najniższe instynkty i standardy. To jest dno.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas