Zmiana przebiegu trasy narciarskiej w rejonie "boru kombinackiego" - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
124 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
168 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 84 | 168 %
11.02.2022, 16:13 | czytano: 3306

Zmiana przebiegu trasy narciarskiej w rejonie "boru kombinackiego"

NOWY TARG. Wykonawca prac budowlanych na nowym odcinku zakopianki - Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z. o.o. informuje, iż od poniedziałku 14 lutego br. zostanie zmieniony przebieg tras narciarstwa biegowego w obrębie tzw. "boru kombinackiego”.

zdj. ilustracyjne/ UM Nowy Targ
zdj. ilustracyjne/ UM Nowy Targ
Fragment trasy biegnący po asfaltowym odcinku ścieżki rowerowej „Szlak Wokół Tatr” zostanie zamknięty, a ruch narciarski zostanie przeniesiony na odcinek do tej pory nieczynny biegnący wzdłuż torów kolejowych, zgodnie z załączoną mapką.

14 lutego będzie przeprowadzana zmiana oznakowania, w związku z tym po trasie mogą poruszać się pojazdy wykonawcy. Trasa zostanie wyratrakowana po zakończeniu prac.

"Na odcinku trasy przebiegającym pod wiaduktem pozbawionym śniegu, należy odpiąć narty. Tutaj prosimy również o ostrożność ze względu na poruszające się w tym miejscu pojazdy z budowy. Pieszych korzystających ze zmienionego przebiegu szlaków, bardzo prosimy o poruszanie się poza torami narciarskimi" - apeluje nowotarski Urząd Miasta.


Zamknięcie fragmentu odcinka „Szlaku Wokół Tatr” planowane jest do 30 czerwca 2022 r. Na okres wiosenny wykonawca przygotuje objazd dla rowerów.

Na stronie www.biegowki.nowytarg.pl znajduje się szczegółowy opis szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
manfred22:38, 12 lutego 2022
Widzę, że nie tylko ja mam nerwy na ten mizerny objazd który tak hucznie jest zapowiadany.
kolarze i rowerzyści11:15, 12 lutego 2022
@blokowcy z dziećmi - po błocie, albo po ostrym żwirze, po którym niejeden robił "kapcia", bo jak się jedzie na asfalty, to się jedzie na szosówce, a nie na MTB.
blokowcy z dziećmi05:16, 12 lutego 2022
Proszę zrobić ten objazd dla rowerów asfaltowy. Kilkadziesiąt tysięcy więcej to nic w porównaniu, że 16 km nowej drogi ma kosztować 1 MILIARD, a może i więcej. W zeszłym roku było dużo dłużej nieczynne, niż to było zapowiedziane i jeździliśmy po błocie z dziećmi. 30.06 to już lato, a znowu przeciągnie się do jesieni.
Baca miescon22:47, 11 lutego 2022
Tyś jest BÓR KOMBINACKI już kiedyś pisałem to jest "BÓRT" i tyle.
Kentaki21:12, 11 lutego 2022
Do
Szczecin
Bo u nas w Szczecinie
Knt potęga Podhala21:07, 11 lutego 2022
Nic się nie robi to źle
Robi się coś też źle
SZCZECIN20:38, 11 lutego 2022
Mam pytanie do mieszkancow Nowego Targu.Jak mogliscie dopuscic bez zadnego sprzeciwu ,protestu by wycieli wam tyle pieknego lasu?!Pod droge?U mnie w Szczecinie cos takiego by nigdy ne przeszlo!Ludzie po prostu szanuja zielen czy las.Nie poznaje was gorale...
kolarze i rowerzyści19:06, 11 lutego 2022
A my znowu na wiosnę i lato rowerami w błoto, bo zakopianka ważniejsza...Jest wielu ludzi, dla których ta asfaltowa droga dla rowerów jest najważniejsza. Bo nie jeżdżą samochodami, bo jeżdżą rowerem dla zdrowia i kondycji. Następny rok z rzędu zmarnowany. Można było prowizoryczny tunel-zadaszenie zbudować tak, jak było pod mostem kolejowym, ale nas się spycha w błoto, a Miasto, które jest właścicielem ścieżki milczy i na wszystko się godzi. Co nas obchodzi zakopianka? Nas obchodzi własne zdrowie, bo na leczenie państwowe też słabo można liczyć.
eho16:34, 11 lutego 2022
Niemal codziennie od kilku lat chodzę przez bór kombinacki, przy którym zresztą mieszkam, tras narciarskich nie rozdeptuję, ale proszę mi powiedzieć jak mam się poruszać, gdy naprzeciwko mnie jedzie kilku narciarzy dwoma pasami jednocześnie. Patrzą na mnie wilkiem, bo to "ich miejsce" a ja śmiem się tu plątać i oczywiście - muszę usuwać się w zaspę jeśli nie chcę oberwać kijkiem. Żadnego, choćby jednego "przepraszam". A przecież nie tak mało pieszych chodzi przez las nie tylko w celach rekreacyjnych, ale z konieczności np. do pracy, na zakupy, więc proszę organizatorów o uszanowanie miejscowych i nierobienie tras po całej szerokości ścieżki, bo fruwać nie potrafimy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas