Blisko 200 zawodników walczyło w Pucharze Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
13.02.2022, 10:12 | czytano: 2447

Blisko 200 zawodników walczyło w Pucharze Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim (zdjęcia)

ZAKOPANE. Druga odsłona tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim rozgrywana była na Kasprowym Wierchu. Zgromadziła setkę dzieci i 80 dorosłych narciarzy-amatorów rywalizujących w kilku kategoriach wiekowych. Za tydzień finałowe zawody.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Trasę slalomu giganta dorośli pokonywali dwa razy, dzieci startujące w ramach 44. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej wykazywały się umiejętnościami podczas jednego zjazdu. Co ciekawe, najlepiej obsadzone były młodsze kategorie wiekowe.

Jak zawsze szczególne znaczenie miały zawody osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane.
Puchary i nagrody, ufundowane przez stację narciarską Kasprowy Wierch, trafiły do trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej, pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy.

Wśród kobiet w poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsze były: Małgorzata Tlałka-Długosz, Magdalena Stoch-Kolasa oraz Karolina Klimek - wszystkie z Zakopanego oraz Kasia Derwinis z Warszawy.

Najszybsi mężczyźni w poszczególnych grupach wiekowych to: Stanisław Skory (Gdańsk) Piotr Lamers (Bielsko Biała) Wojciech Galewski (Zakopane), Wojciech Płoskonka (Stary Sącz), Waldemar Lalik (Jerzmanowice), Bartłomiej Gąsienica- Józkowy (Zakopane) i Grzegorz Hussar (Ustroń).

Puchar Zakopanego to najważniejsza w kraju impreza dla narciarzy-amatorów. Organizowana jest już po raz ósmy przez miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Zakopiańskie Stacje Narciarskie. Finałowe zawody odbędą w 19 lutego, tym razem na terenie Stacji Narciarskiej Szymoszkowa. Rejestracja poprzez stronę www.zakopane.pl/pucharzakopanego trwać będzie do południa w czwartek 17 lutego. Tam również znajduje się szczegółowy regulamin.

W kolejnych zawodach mogą brać udział również ci, którzy do tej pory nie startowali.

Dla zwycięzców rozgrywki finałowej przygotowano nagrody o łącznej wartości 30.000 złotych.

s/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas