Czwartek, 07 lipca
Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Szczawnica
Clear
13°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
13°
Wiatr: 1.692 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.02.2022, 10:38 | czytano: 16762

Marszałek reaguje na sytuację na "Podhalance"

NOWY TARG. Ciągnący się od kilku miesięcy konflikt na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej doczekał się reakcji marszałka Małopolski. Witold Kozłowski chce zawieszenia współpracy z "Podhalanką".

zdj. UMWM
Marszałek Kozłowski zapowiedział złożenie do Rady Naukowej ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski wniosku o zawieszenie współpracy z Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową w Nowym Targu. Powodem są doniesienia o nieprawidłowościach oraz konflikt pomiędzy kadrą profesorską.

Rok temu, w maju podpisano porozumienie o współpracy, między Województwem Małopolskim, a uczelniami - wśród nich z PPUZ w Nowym Targu. Na mocy porozumienia powołana została Rada Naukowa ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski.

Jak czytamy w komunikacie UMWM - "do czasu wyjaśnienia wszelkich nieprawidłowości na PPUZ w Nowym Targu współpraca ma być zawieszona".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jurek13:18, 23 lutego 2022
Bezrobotny bardzo dobrze to podsumował! Zrobić z tego technikum i zawodówkę. Na cholere nam te tytuły jak 40% mojego rocznika z podhalanki, to robotnicy, handlarze. 50% bezrobocie. a 10% czyli 4 pracuje w branzy hotelarskiej.
do absolwentka22:49, 22 lutego 2022
Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego nie istnieje. Zostało wcielone do Ministerstwa Edukacji i Nauki rok temu.
Absolwentka20:16, 22 lutego 2022
Ciekawe, że jakoś nikt nie zwraca uwagi na fakt, że p. Godlewska z problemem zwróciła się do niewłaściwego ministra. I już samo to jest podejrzane i wskazuje na jej przekręty. Minister Czarnek jest ministrem edukacji, a p. Bianka powinna się zwrócić do ministra szkolnictwa wyższego. No ale najlepiej zrobić szum medialny poprzez wciągnięcie w konflikt osoby z niewłaściwego środowiska... No i również zastanawiająca w tym konflikcie jest rola Związku Podhalan, który jakoś wcześniej niezbyt był zainteresowany współpracą z Podhalanką.
avista15:27, 22 lutego 2022
do NT - ano jest i różnica, która z jednych czyni złośliwymi i tępymi gnomami, a innym dodaje szlachetności i życzliwości dla mądrzejszych od siebie. Otóż każdy obywatel, a w szczególności Marszałek Województwa ma pełny mandat moralny do wyrażania swojego niepokoju, gdy w przestrzeni publicznej dokonuje się gwałt lub czyni przestępstwo. Gdy mamy do czynienia z niszczeniem dobra wspólnego i deprawowaniem zasad funkcjonowania państwowej Uczelni. Dlatego zamiast wywijać tutaj cepem lepiej zamilknąć i nie schodzić do poziomu istot jednokomórkowych potrafiącymi tylko bluzgać jadem i epatować się własną głupotą.

do mieszkaniec - jhahhahhahhajahaha, większych kretyństw to nie słyszałem nawet w telewizji TvPis. Twój brak wiedzy, brak argumentów, brak zdolności myślenia poraża. Gdyby ten opluwany obecnie i obwiniany o wszystkie nieszczęścia PPUZ prof. Hodorowicz nie zbudował tej uczelni zarówno fizycznie w postaci nowych obiektów jak i dydaktycznie to Nowy Targ i Podhale miałoby do czynienia wyłącznie z osobnikami, którzy odrzucili dar rozumu i myślenia. O ile się nie mylę to prof. Hodorowicz nie jest już rektorem od 2012 roku, więc nie za bardzo wiem gdzie zgubiłeś ostatnie dziesięć lat życia.
Nie chciałbym też być obrońcą Jego osoby, bo pozycja i dokonania naukowe same się bronią. Chciałbym natomiast kiedyś przeczytać chociaż odrobinę o Twojej osiągnięciach... ot, choćby tych, z których prof. Hodorowicz może być dumny (prorektor UJ w Krakowie, zastępcą przewodniczącego Komitetu Krystalografii w PAN, wykładowca na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, przewodniczący rady Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Honorowy Obywatel Miasta Nowy Targ, Honorowy Członek ZP, odznaczony m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej... o Komitecie Noblowskim nie wspomnę - Chapeaux pas!
No ale tłum żąda ofiar. Cóż, mucha końska - zwana również gzem, w swoim małym świecie nie jest w stanie ogarnąć intelektu zwierzęcia, na którym się pasie.
Prokuratura13:26, 22 lutego 2022
do mieszkaniec: podnosić poziom nauczania poprzez nie przychodzenie wykładowców na zajęcia czy prowadzenie zajęć w zastępstwie przez osoby niezatrudnione?

Chyba nie wiesz o czym piszesz!!! takiej chały to nikt nie odstawia!!!
Zostawcie Hodorowicza w spokoju. To nie o niego chodzi, tylko o bezprawie Włodarczyka i Dzioboń!!!

Prokuratura - do dzieła!!!!!!
00011:04, 22 lutego 2022
W Krakowie mówią, że Wojas i Morawiecki to koledzy...
mieszkaniec10:54, 22 lutego 2022
W całej tej zabawie chodzi o zaspokojenie chorych ambicji Pana Hodorowicza i jego wymiecionej świty.
Obecna ekipa z p.o. rektora BGD związana z Uniwersytetem Ekonomicznym po zatrudnieniu dodatkowych fachowców doprowadza do podniesienia poziomu nauczania jak również autorytetu tak zniszczonego przez byłego rektora Hodorowicza.
Kloss19:42, 21 lutego 2022
Dawno już pisałem, rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji do pracy fizycznej dosyć już naszych podatków przedyskutowali - przejedli i co nic ściemy ciąg dalszy.
bezrobotny19:12, 21 lutego 2022
W Ameryce wszystkie Uczelnie są prywatne!Ludzie za rok nauki płacą kilkadziesiąt tysięcy dolarów jak ich nie stać biorą wielkie pożyczki na naukę.Gdyby takie rzeczy tam miały miejsce to uczelnia przestałaby istnieć!Nikt nie zapłaciłby centa darmozjadom.W Polsce Konstytucja gwarantuje darmową naukę więc każdy chce lekko i przyjemnie skończyć studia a potem....a potem nic nie robić bo pracy w wyuczonym zawodzie mało.Poza tym ranga Uczelni którą kończyłeś w tym przypadku Uczelnia w Nowym Targu , jest tak niska,że przy zatrudnieniu Pracodawca i tak woli absolwenta z Uczelni Krakowskich czy innych znanych renomowanych ośrodków.Teraz po takim zamieszaniu ta ranga spada na samo dno. Czy ktoś robił badania ...ilu to absolwentów Naszej uczelni pracuje w zawodzie? Też jestem absolwentem Podhalanki i z mojego rocznika w zawodzie podobnym do wyuczonego pracują 3 osoby!!! na ponad 30 absolwentów. Na Podhalu brak fachowców i ludzi do pracy w wielu zawodach.Niestety zniszczono kształcenie zawodowe.Zamknąć więc tę uczelnię i otworzyć Technikum wielo zawodowe z pożytkiem dla wszystkich.Coraz więcej fachowców zza wschodniej granicy zatrudniają lokalni przedsiębiorcy.Za chwilę będą ich tysiące potem braknie pracy dla "lokalsów".A nasi ziomale magistrowie zasuwają na zmywaku albo jako robole w całej Unii.Za to za Państwowe pieniądze pracownicy Podhalanki urządzają jarmarczną wrzawę o stołki .Panie Marszałku lepiej nie zabierać w tej kwestii głosu bo nie wiadomo kto za kim stoi!!Myślę że sprawa wyjaśni się niedługo!Na Jaworkach ma powstać dawno oczekiwana WSP.Czytaj ..Wyższa Szkoła Pasterska..Mają tam być tylko trzy przedmioty ,1 zaganianie baranów,2 dojenie owiec, 3 język rosyjski.Po przekwalifikowaniu parę osób z Podhalanki będzie mieć pewną pracę!!!!
Baba16:58, 21 lutego 2022
Nie wiesz co piszesz nt, przeczytaj sobie jeszcze raz, ale teraz już nie masz odwrotu. A teraz czekamy na ruch z Krakowa.
fale Dunajca szumią14:33, 21 lutego 2022
do Baca - ano nic, bo to on za tym wszystkim pewnie stoi i kieruje partyjnymi kolegami od Gowina, co to teraz rychło się przefarbowali na PiS. Prawa ręka pan Murdzek, lewa ręka pan Czaja. Sam Czarnek osaczony przez uekowe wilki w owczych skórach. No i układ z panem Wieśkiem od biznesu. Klasyka, ale nosił wilk razy kilka, to poniosą i to całe towarzystwo wpisujące się aktualnie na najczarniejszą listę historii Podhala.
NT14:30, 21 lutego 2022
Trzeba mieć bardzo dużo złej woli, mało powiedziane, nienawiści, żeby takie głupoty wypisywać, tylko ślepy, głuchy i głupi nie zauważy, że Marszałek jest karmiony kłamstwami prof. Hodorowicza.
Pan Marszałek informuje, że będzie zawieszenie współpracy Z PPUZ, które miałoby obowiązywać do momentu wyjaśnienia wszelkich nieprawidłowości na PPUZ w Nowym Targu. Jakie nieprawidłowości? Politykę politykę kadrową? Czy jakieś inne nie określone?
Jeżeli tak to czemu ma służyć zawieszenie współpracy nie czekając na wyrok Niezawisłego Sądu i kto miałby wyjaśnić rzekome nieprawidłowości,
Marszałek czy wielki przebieraniec Pan Hodorowicz.
Dla przypomnienia Panu Marszałkowi jakie zrobił Pan czystki w Urzędzie Marszałkowskim po objęciu stanowiska, ile osób straciło pracę? Czy pamięć zawodzi?
Myślę, że takie zawieszenie nie będzie miało żadnego znaczenia na działalność Uczelni, jedynie pokaże niewłaściwą osobę na stanowisku Marszałka, która powinna być w trybie pilnym odwołana.
Z tego co wiadomo, Pan Marszałek jest najsłabszym ogniwem w Urzędzie Marszałkowskim, może to być powodem manipulacji ?
Jeżeli Panu zależy na dobru Uczelni, w co nie wierzę, to powinien Pan poprosić drugą stronę o wyjaśnienie Pana obaw.
Pan wraz z Panem Hodorowiczem jesteście największymi szkodnikami Uczelni PPUZ w Nowym Targu.
Jeszcze należy pamiętać, że Uczelnia jest autonomiczna, a Pan obowiązkiem jest realizować politykę władz które Pana powołały, nigdy nie kolesi ponieważ można skończy jak koleś.
Baca06:34, 21 lutego 2022
Co na to GUt mostowy
O Viktoria21:46, 20 lutego 2022
Hmm... skąd biorą się te powtarzające się nazwiska w kadrze wykładowców? Hmm... Podobno najważniejsza i na pierwszym miejscu jest etyka każdej uczelni bo jakże inaczej wychowywać i nauczać młodzież która ma być solą tej ziemi Naszej polskiej ziemi.(nie myl ze słowacką mniejszością)
mity i fakty20:23, 20 lutego 2022
Warto przypomnieć kilka zarzutów stanowiących przyczynę odwołania rektora Włodarczyka:

1. liczne nieprawidłowości zarządcze,
2. chaos organizacyjny,
3. niedostępność rektora dla pracowników, w tym najwyższego szczebla,
4. faktyczne i niesprawne sprawowanie władzy przez dr Biankę Godlewską-Dzioboń,
5. brak zapewnienia kadry dydaktycznej we właściwym czasie,
6. nieprzejrzystość polityki kadrowej,
7. kumulacja kilku funkcji w kompetencjach pojedynczych osób, prowadząca do skrajnie negatywnego wpływu na właściwą realizację zadań przypisanych danej funkcji,
8. faworyzowanie osób związanych z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie,
9. autorytarne i nieuzasadnione wprowadzanie zmian struktury organizacyjnej.

@Osioł - nie idź tą drogą! Relatywizowanie faktami jest świetnym narzędziem socjotechnicznym do robienia z mózgu wody i sterowania opinią publiczną, ale to wciąż jedyna metoda ludzi nieuczciwych i nieudolnych.
lex rectorum20:05, 20 lutego 2022
A to dobre! Sytuacja jak w kiepskim filmie kryminalnym. Proszę sobie wyobrazić, że ze zdumieniem nie znalazłem dzisiaj na BIPie żadnych dokumentów od okresu odwołania Włodarczyka do kolejnych samozwańczych aktów p.o. rektora Godlewskiej. Najwyraźniej magiczny ołówek tej pani wymazał wszystkie uchwały i zarządzenia podjęte przez praworządne organy Uczelni, odnoszące się pośrednio lub bezpośrednio do zarządzania Włodarczyka i całej brutalnej wojny o wpływy. Zapewne w ograniczonym umyśle przedszkolaka zrodził się pomysł, że jak ich tam nie będzie, to wcale nie zaistniały. Że jak zniknęły, to już nikt o nich nie będzie pamiętał i będzie można skutecznie pozbyć się świadectw manipulowania datami, podpisami, faktami, zarzutami i nielogicznymi decyzjami coraz słabszego ministra Czarnka.
czy leci z nami pilot19:38, 20 lutego 2022
Zastanawiam się co jeszcze musi zrobić Godlewska by ktoś z odpowiednich instytucji państwa strzegących prawa, zareagował i podjął odpowiednie kroki wyjaśniające aferę rektorską na PPUZ? I czy minister Czarnek potrafi dzisiaj odpowiedzieć do czego prowadzi ta gra kłamstw i fałszerstw, skoro p.o. rektor powołana przez niego z pominięciem statutowych procedur autonomicznej uczelni nijak nie respektuje wyznaczonych przez niego zadań zarządu tymczasowego?
Osiol18:07, 20 lutego 2022
Dajcie sobie spokój kto wybrał rektora Włodarczyka kto podkładał nogę wszesniejszemu rektorowi to to samo rozplotkowane towarzystwo to to samo towarzystwo w ramach samowybierania samo odwoływania awansowania zwanego autonomią się gryzie ale trafili na sprytniejszego może mądrzejszego i szaty publicznie,, rozrywaja'' to sprawa wewnętrzna uczelni kto pokrzywdzony wypowiedzeniem do sądu pracy....

To wy sami doprowadziliście do takich odwołań wyborów odwołań ten zarząd jest waszym sukcesem(dzieckiem) to wy głosując zapomnieliście jak zwykli wyborcy o swoim interesie a być może widzieliście tylko swój interes nie widząc interesu uczelni(lub kraju)
Już nie lamentujcie zachowajcie się godnie gdyż to wasze decyzję które próbujecie zamienić w żart, odwołać, cofnąć zachowajcie się godnie. Jesteście ich przyczyną.
ZochazKrakowa16:03, 20 lutego 2022
Marszałek swoje, a p.o. obecna Pani Rektor i tak w nosie mają co inni mówią i piszą... Od marca wraca odwołany prof. Włodarczyk. Wróci w glorii chwały i dopiero pokaże wszystkim środkowy palec. Sąd sądem a sprawiedliwośc i tak musi być po ich stronie... Coś wam to mówi?
Biedrona14:59, 20 lutego 2022
UEK ma chrapkę na majątek podhalanki i tyle w temacie. Prawda wyjdzie na jaw tylko że do tego czasu pozostaną zgliszcza z uczelni a na starym szpitalu pewno kolejny hotel biznesmena od relaksów.
aligator14:03, 20 lutego 2022
Czy to jakiś szemrany układ mafijny rodziny W&W z panią Godlewską w roli terminatora? Po dwóch miesiącach legitymowania bezprawia znalazł się tylko jeden sprawiedliwy? I jak teraz Czarnek będzie tłumaczył szereg oszustw, do których się przyczynił tolerując bezprawie p.o. rektor? No jak? Polityka? Czy raczej politykierstwo, za którym kryją się jakieś nieczyste interesy lub uwłaszczenie się na państwowym majątku? Po raz kolejny znów zawodzą instytucje państwa i samo państwo w obronie prawa, sprawiedliwości i przyzwoitości w myśl zasady im gorzej i mętniej tym łatwiej coś ugrać. Dno i kilo mułu.
Osa11:24, 20 lutego 2022
Czyli jest tak, że rządząca siła polityczna wie o nieprawidłowościach na uczelni i w zwiazku z tym nie chce mieć z nią nic wspólnego. Czy teraz nasi parlamentarzyści zabiorą głos ?. Czy przedstawiciele lokalnych władz nadal będą milczeć ?. Już nie musicie się bać. Władza wie że na Podhalance źle się dzieje. Miejmy nadzieję, że wreszcie wszystko się poukłada. Jest wybrany nowy rektor i niechaj pracuje mocno aby uczelnię uratować.
STAŚ11:17, 20 lutego 2022
Ciekawe kto wyjaśni to, zamieszanie ?!!
Ciemniaki11:13, 20 lutego 2022
Zamiast nic nie znaczących pustych gestów niech pogada ze swoim PiSowskim kolegą Czarnkiem, który legitymizuje to bezprawie. Postawienie kogoś pokroju Bianki GD na takim stanowisku to trzeba mieć zryty beret.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas