Jan Gluc: "Narciarstwo biegowe w Zakopanem nie istnieje" - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
21.02.2022, 09:40 | czytano: 3280

Jan Gluc: "Narciarstwo biegowe w Zakopanem nie istnieje"

Brak miejskiego klubu sportowego, który mógłby szkolić i brak biegaczy z Zakopanego na sportowych wydarzeniach odbywających się pod Tatrami. - Miasto aspiruje do roli Zimowej Stolicy Polski, a nie ma zawodnika biegającego na nartach - dziwi się Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta.

Przewodniczący Jan Gluc. Fot. Marcin Szkodziński
Przewodniczący Jan Gluc. Fot. Marcin Szkodziński
Jan Gluc, podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zakopanego zaryzykował stwierdzenie, że narciarstwo biegowe w Zakopanem nie istnieje. Skłoniła go do tego lista startowa dzieci i młodzieży startujących w zawodach pod skocznią. O dziwo nie znalazł tam zawodnika, przy którego nazwisku byłaby wpisana nazwa miejscowości „Zakopane”. - Jest Kościelisko i to jedyna radosna wiadomość z naszego terenu - stwierdził.

Problem miał rozwiązać miejski klub sportowy, który nie powstał. - W Zakopanem nie wychowaliśmy żadnego biegacza, nie ma szkolenia. Projekt uchwały o powołaniu miejskiego klubu sportowego ma już sporą brodę, bo jest z 2018 roku - mówił.

Klub sportowy miałby szkolić dzieci już od najmłodszych lat. Wszystko po to, aby w przyszłości było więcej zawodników startujących z herbem Zakopanego na piersi. - Burmistrz mi obiecał, że prace nad tą uchwałą uda się sfinalizować, aby dyscypliny zimowe bardzo potrzebne dla wizerunku naszego miasta znalazły się w tym klubie, żeby to szkolenie z młodzieżą ruszyło, żeby była praca z dziećmi już od najmłodszych klas 1,2 i 3. Później mamy szkołę sportową, aby młodzież mogła tą naukę kontynuować – zaznaczył Jan Gluc.

Miejsca, w których dzieci i młodzież mogłyby trenować zostały już przygotowane. Co roku powstając trasy rekreacyjne na górnej Równi Krupowej oraz przy Dolinie Białego. Przygotowywane są także trasy biegowe na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Bardzo dużą liczbą tras dysponuje sąsiadujące z Zakopanem Kościelisko. Tu biegacze do dyspozycji mają aż trzy lokalizacje. Najnowszą i najciekawszą opcją są trasy biegowe przy stadionie biathlonowym w Kirach. Dodatkowo przygotowywane są także trasy biegowe na Chotarzu.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Stella14:12, 22 lutego 2022
Pan Gluc co roku tak coś wspomina i tyle.
Jeszcze 3 lata temu zapewniał że powstanie trasa od Bialego do Małej Łąki. Tyle z tego. Miasto prócz deweloperki upada z roku na rok! Nic do przodu. Zamykane wyciągi brak ścieżek rowerowych. Masakra w komunikacji. Ale kasę wszędzie!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas