Więcej tras biegowych w Zakopanem? Jest na to szansa - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
22.02.2022, 11:11 | czytano: 1766

Więcej tras biegowych w Zakopanem? Jest na to szansa

Dwie działki o powierzchni niemal 7 tys. metrów kwadratowych ma odkupić Zakopane z przeznaczeniem na przygotowanie tras do narciarstwa biegowego.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Zakopiańscy radni jednogłośnie zdecydowali o potrzebie zakupu dwóch działek na Danielowej Polanie. Zakup ma umożliwić przygotowanie tras do narciarstwa biegowego.

- To miejsce fantastyczne i jedyne, aby tam rozwijać narciarstwo biegowe zarówno w formie turystycznej jak i zawodniczej. Tam nigdy nie było przeszkód w postaci braku szerokości trasy. Miejsce to jest w dalszym sąsiedztwie z zabudowaniami. Tam samochody nie docierają i można to narciarstwo uprawiać - zaznacza Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta Zakopanego.

Działki, których zakup planuje zakopiański magistrat są w bliskim sąsiedztwie tras w pobliżu wlotu Doliny Białego. Leśne trasy, które są w tej okolicy oraz bliskość gór sprawiały, że trasy w tym miejscu utrzymywały się dłużej niż w innych regionach miasta i cieszą się dużym powodzeniem. Dodatkowym atutem jest oddalenie od ruchliwych ulic, co nie tylko zapewnia lepszą jakość powietrza, ale także miejsce, w którym można odpocząć.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Wyborca z ustupu12:25, 22 lutego 2022
DAjcie spokój z tymi trasami, i pisze to osobą która biega.
Przejechał raz ratrak w do biłaego i tyle go widzieli, trasy nie odgrodzone od ruchu pieszych, pełno ich tam, takich nie rozumiejących że na biegówach ani nie zatrzymasz się w miejscu ani nie skręcisz jadąc z górki zbyt szybko, zdziwienie pan z wózakmi jest ogromne wszedzie dzieci na jabuszkach i spacerowicze bo przeciez to dla nich taki ładny sztruks.
Chcecie coś zrobić dla biegaczy to podstawcie autobus i pojdziemy do koscieliska, gdzie krupa lepiej znacznie ogarnia temat niż Jason
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas