Ostatki z nośwarniyjsymi góroleckami dla Matyldy (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 1.332 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
27.02.2022, 10:53 | czytano: 3838

Ostatki z nośwarniyjsymi góroleckami dla Matyldy (zdjęcia)

Impreza zorganizowana w Murzasichlu połączona była z licytacją, z której cały dochód przekazany zostanie na operację małej Matyldy z Kościeliska.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Nośwarniyjse górolecki już po raz trzeci zorganizowały zabawę, podczas której zbierane są pieniądze na szczytny cel.

- Zawsze staramy się, żeby to było na cel charytatywny. W tym roku mamy taką małą Matyldę, która z całego serca potrzebuje pomocy. Stwierdziłyśmy, że trzeba walczyć o to małe serce, bo chcemy, żeby urosło duże. Chcemy, żeby w przyszłości była naszą następczynią, żeby też była nośwarniyjsą górolecką - mówi Sarnowska Anna wiceprezes Związku Podhalan oddział Murzasichle.

Wszystkie pieniądze pozyskane tego dnia od ludzi dobrej woli zostaną przekazane na operację ratującą życie Matyldy, a sposobów na pozyskanie funduszy jest wiele. Od cegiełki płatnej na wstępie po licytację. - Mamy wielu ludzi, którzy podarowali nam mnóstwo rzeczy. Ludzie dobrej woli podarowali nam począwszy od strojów góralskich, aż po kute lampy. Jest co licytować - dodaje.

Przybyłym gościom do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Murzasichlu czas umilały zespoły Johip oraz Gronicki, a przede wszystkim "Nośwarniyjse", czyli laureatki organizowanych od lat konkursów. . - Nie było nawet chwili zawahania. Bardzo chciałam być częścią tej imprezy. Jeżeli tylko mogę, to pomagam - mówi Natalia Karciarz Noświarniyjso Góraleczka 2021 roku.

Nie mogło zabraknąć także Harnasia 2021 roku, który wraz z Noświarniyjsom Góraleczką zatańczyli na rozpoczęcie imprezy. - Przyjechałem wspierać Nojświarniyjse na zabawie charytatywnej dla Matyldzi. Na to jej serduszko - zaznacza Michał Trybuła z Bukowiny Tatrzańskiej, który śmieje się, że trzeba wziąć od tych co mają trochę więcej, dla tych co potrzebują.

ms/ zdj. Michał Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas