Zapadnięty przejazd kolejowy w Szaflarach zostanie zamknięty - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Szczawnica
Clouds
25°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 37 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
26°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 57 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
07.03.2022, 09:13 | czytano: 7912

Zapadnięty przejazd kolejowy w Szaflarach zostanie zamknięty

Zapytaliśmy PKP, co zamierza zrobić z zapadającym się przejazdem kolejowym w Szaflarach, na drodze z Zaskala, na którym wieszają się niskie i długie autobusy.

W lutym kolejny raz autobus utknął na przejeździe kolejowym w Szaflarach. Fot. M. Adamowski
W lutym kolejny raz autobus utknął na przejeździe kolejowym w Szaflarach. Fot. M. Adamowski
W lutym, po raz kolejny, przejeżdżający przez tory piętrowy autobus zawiesił się i nie mógł ruszyć ani w przód, ani w tył. Kierowca nie mógł nic zrobić, bowiem tył autobusu zahaczył o podjazd. Pomogła dopiero interwencja strażaków, którzy zapięli autobus i na linach ściągnęli go z torów, zanim nadjechał pociąg. Miejscowi kierowcy od dawna zwracają uwagę, że przejazd kolejowy zapada się coraz głębiej.

Okazuje się, że PKP zamierza zamknąć ten przejazd. - Przejazd w Szaflarach przechodzi obecnie przez peron stacji - przypomina Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Dla zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A planują zmianę istniejącego układu komunikacyjnego. Funkcję dotychczasowego przejazdu kolejowo-drogowego przejmie skrzyżowanie, oddalone o około 300 m, w ciągu ul. Kolejowej. Prace na stacji zaplanowano na wiosnę 2023 r. w ramach inwestycji PLK na trasie Chabówka – Zakopane.

- Skrzyżowanie kolejowo - drogowe przy ul. Kolejowej zyska także nowe urządzenia sygnalizacji przejazdowej, co wpłynie na podniesie poziomu bezpieczeństwa użytkowników przejazdu - dodaje.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Jasiek13:38, 8 marca 2022
Jeśli przed Urzędem Gminy będą codziennie ogromne korki, to może wójt dojdzie do niezwykłego wniosku - trzeba budować nowe drogi i unowocześniać istniejące. Za takie odkrycie dostanie prestiżową nagrodę.
0
jam to09:21, 8 marca 2022
Wspaniałe rozwiązanie problemu - zamknąć przejazd i po kłopocie. Kto by się tam przejmował coraz liczniejszymi mieszkańcami Zaskala i okolic. Ja mam jeszcze lepszy pomysł, zamknąc linię kolejową, i tak pociągi tam jeżdżące wożą głównie powietrze.
0
Czujny20:14, 7 marca 2022
A poza tym przejazd się nie zapada tylko tak go poprawili jakieś paproki jakieś 2 lata temu i tak zostało
0
Czujny20:12, 7 marca 2022
Jeździsz codziennie i nie wiesz ze tam jest zakaz dla aut powyżej 12 ton???autobusy też to powinno dotyczyć i po problemie a nie zamykać przejazd
0
jeżdżę co dziennie10:08, 7 marca 2022
To bardzo złe rozwiązanie. Rano i ok. godz. 15.00 będzie ogromny korek. Ludzie jeżdżą tędy żeby uniknąć korków na Ludźmierskiej. Dla ludzi jeżdżących tam na co dzień, będzie to ogromne utrudnienie. Jak zamkną szlaban, to od strony UG będzie korek aż na zakopiankę. Czy nie można wprowadzić zakazu czy ograniczenia dla autobusów i nie utrudniać ludziom życia?
0
Ostatni Władca Podhala09:51, 7 marca 2022
Aha, czyli PKP chce tak naprawdę jedną drogę zlikwidować (brak przejazdu przez tory oznacza, że po tym odcinku od Zakopianki będą jeździć tylko mieszkańcy i klienci stacji benzynowej). Wyprowadzenie całego ruchu na ten wąziutki odcinek między Urzędem Gminy a zamkiem to jakieś nieporozumienie. I już widzę te wygibasy większych pojazdów na zakręcie przy samym przejeździe. Mam nadzieję, że gmina i powiat jakoś zareagują na te plany PKP.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas