Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Czarny Dunajec
Clouds
16°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
17°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
17°
Wiatr: 10.296 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
22°
Wiatr: 13.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clear
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
26.03.2022, 08:50 | czytano: 4578

Wybory nowego rektora "Podhalańskiej" odbędą się w lipcu

Komisja Wyborcza Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu ogłosiła kalendarz wyborów do Senatu, Kolegium Elektorów i Rektora.

Arch. Podhale24.pl
Przypomnijmy, iż 21 grudnia ub. r., decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba, która szybko ogłosiła nowe wybory. 1 lutego nowym rektorem została wybrana dr Anna Mlekodaj, ale wybory nie zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Resort ogłosił, że to dr Bianka Godlewska-Dzioboń powinna tymczasowo pełnić obowiązki rektora, dlatego dr Zięba nie miała upoważnienia do przeprowadzenia wyborów. Dr Godlewska-Dzioboń unieważniła lutowe wybory i zmieniła komisję wyborczą.

22 marca nowa Komisja Wyborcza PPUZ w Nowym Targu, pod przewodnictwem Aleksandry Kiełtyki, ogłosiła kalendarz wyborczy. Zgodnie z nim, w dniach 19-22 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające do Senatu Uczelni, 18-20 maja wybory uzupełniające do Kolegium Elektorów, natomiast wybory rektora zaplanowano na 6 lipca.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
klakier23:13, 30 marca 2022
Bianka zorganizowała uczelnię przyzwoicie. Działa to na pewno nie gorzej niż za czasów jej poprzedników. Czyli jedni będą zachwyceni inni będą narzekać. A że grono jej przychylne jest u władzy to mnie nie dziwi. Bo kto ma niby być ci co ją chcieli wywalić ze stołka?!
NT13:18, 30 marca 2022
do OlkaDemolka
Piszesz o Sądzie Administracyjnym, częstych wizytach na policji, nie wykonaniu zaleceń ministra i o głosowaniu na rektora na osobę którą ona będzie chciała, zarzucam Ci, że są to wredne kłamstwa!
Pokłosiem odwiedzin na Policji są wasze ohydne kłamstwa w doniesieniach do Prokuratury które muszą być zweryfikowane przez Policję, jest to normalne postępowanie, ponieważ każde doniesienie jest skrupulatnie sprawdzane, nawet te najbardziej ohydne.
Co do zwolnień rozumiem, że jesteś jedną z osób która brała czynny udział w obaleniu porządku prawnego na Uczelni i spotkała was zasłużona dyscyplinarka, tego się nie spodziewał żaden uczestnik puczu i chaosu do jakiego doprowadziliście.
Dla przypomnienia, to nie kto inny jak Minister Czarnek uznał BGD za p.o. Rektora zalecając zorganizowanie i przeprowadzenie wyborów co uczyniła a Komisja Wyborcza wyznaczyła już termin wyborczy.
Piszesz, że kalendarz wyborczy rozpisany tak, żeby przeciągnąć termin i dać czas na uprawomocnienie wyroku Sądu Administracyjnego, do którego odwołał się pref. Włodarczyk, należy wnioskować, że jest już wyrok Sądu tylko czeka na uprawomocnienie, czyli co wyrok jest nie po waszej myśli i nie należy dopuścić do uprawomocnienia, to jest cel prof. Hodorowicza i całej tej grupy lewaków i wywrotowców z nim związanych których BGD miała odwagę wyrzucić.
Pisząc to co piszesz musisz być osobą dobrze siedzącą w temacie, ponieważ nigdzie nie ma informacji o wyroku Sądu który ma się uprawomocnić, jeżeli jest to prawda, to wyrok musi być bardzo
nie korzystny dla waszej grupy przywracający prof. Włodarczyka, to musi bardzo boleć ponieważ wyrok waszego sądu kapturowego zorganizowanego przez prof. Hodorowicza i Ziębę pokaże waszą obłudę i bezprawie jakiego dokonaliście.
Uczelnie bez lewaków radzi sobie coraz lepiej, /.../
Podobny jak ty22:29, 29 marca 2022
Jak śpiewał Leonard Cohen: Każdy wiedział, że walka jest ustawiona, biedny biednieje, a bogaty się bogaci. Tak samo tutaj. Wyższą Bacowską Uczelnię Nowotarską krakowscy ekonomiści wraz z lokalnymi filantropami rozgrabią a biedne głupy góralskie będą chodziły na niedzielne szkółki licencjackie po jakichś MOKach - Oh, pardon -mCk-ach i innych salkach niekatechetycznych w przybytkach gastronomicznych oraz lokalach wątpliwej rozrywki i niewątpliwego trypra. Co zdolniejsze lub też lepiej ustawione, jak całe pokolenie nowotarskich lekarzy za kaczki i kury, pojedzie studiować do Krakówka i innych ĄĘ-chówków i ĄĘ-chawek. I pomyśleć - piwotalny Harnaś niczym senator Palapatine chciał rządzić złymi i dobrymi, a tu go odstawili do lamusa. GArstka Don Quijotów jeszcze walczy, ale j.w. fight is fixed
Adam - pracownik20:40, 29 marca 2022
To wszystko nie prawda - BGD była dziś ze mną w Krakowie.
Celina20:35, 29 marca 2022
Będę bronił dr BGD bo ta kobieta ma klasę nie tak jak m. zięba i k. waśkowski, Ona nigdy nie zniży się do waszego poziomu co zresztą pokazała ....

Poprało ją Ministerstwo, Uczelnia wstaje na nogi i to was boli?
Czego jeszcze chcecie - nie możecie się z tym pogodzić - jesteście chorzy psychicznie na objęcie władzy w PPUZ - przecież to tylko stanowisko p.o. Rektor na kilka miesięcy a nie Prezydent Polski.
Fanatyk PPUZ20:28, 29 marca 2022
Do OlkaDemolka:
Skąd tyle wiesz o działaniach Pani BGD i Policji /.../
Skąd znasz dzisiejszy plan działania BGD?
Czy są one wiarygodne?
Odbierasz mi pracę to ja jestem Fanatykiem PPUZ
OlkaDemolka19:43, 29 marca 2022
Do tych wszystkich broniących BGD - rozumiem waszą symaptię do tej Pani, ale fakty są nieubłagane:
ludzie masowo odchodzą z pracy lub są zwalniani, jest bałagan, chaos i brak jakiejkolwiek rzetelnej informacji co do dalszego funckcjonowania tej uczelni. Kalendarz wyborczy rozpisany tak, żeby przeciągnąć terminy i dać czas na uprawomocninie wyroku Sądu Administracyjnego, do którego odwołał sie prof. Włodarczyk.
Pani BGD musiała wizytować 29 marca br u ministra Czarnka i tłumaczyć się ze zmian organizacyjnych i strukturalnych, które dokonała wbrew zaleceniom ministra. Za to do tej pory nie przeprowadziła wyborów. Powołała do Senatu i Kolegium Elektorów takie osoby, które jej pasują i w ewentualnych wyborach zagłosują na kandydata, którego ona będzie chciała. Niewykluczone, że będzie musiała przywrócić do pracy zwolnionych dyscyplinarnie pracowników. Gdyby nie pomoc dwóch kancelarii adwokackich z Krakowa (co miesiąc do zapłaty faktura na kilkanaście tysiecy za usługi - płaci oczywiście Uczelnia) już dawno leżałaby w błocie i kwiczała jak świnia. Do tego ciągłe wizyty na policji i prowadzone równocześnie postepowanie prokuratorskie. Rozumiem, że ta biedna policja nie ma niczego lepszego do roboty jak grzebać w skonfiskowanym komputerze i szukać śladów antydatowania i fałszownia dokumentów. Ta biedna policja bardzo polubiła Panią BGD i lubią z nią często i długo rozmawiać. Jeżeli jest tak świetnie, to dlaczego jest tak byle jak?
Jan20:09, 27 marca 2022
Widać,że nie odpuszczacie i atakujecie panią BGD, tylko musicie przyjąć do wiadomości, że dla zwolnionych nie ma już miejsca na tej uczelni, uczelnia działa bez zarzutu,tylko to Wam nie pasuje.
Bardzo Was denerwuje spokój i normalność która wróciła,wróciła tylko dla tego, że pani BGD miała odwagę i wszystkich puczystów wyrzuciła.
Jeżeli macie z tym problem to idźcie do Sądu i składajcie pozwy.
Pamiętajcie mit o Panu prof Hodorowiczu i jego wielkości upadł i dobrze będzie jeżeli wszyscy to szbko zrozumiecie.
Wybory odbędą się i po co jątrzenie.
Pani BGD wytrwałości i determinacji tego na chwilę obecną potrzebuje uczelnia i cała społeczność akademicka.
bita piątka z plusem18:24, 27 marca 2022
Zaczarowaną równoległą rzeczywistość pani Godlewskiej trzeba jednak cały czas odczarowywać, bo w przeciwnym razie przeniknie ona do świadomości publicznej na dobre i wszyscy dojdą do wniosku, że dzięki jej odwadze i kompetencjach uratowaliśmy PPUZ. O, ranyście ale szajba.

Zatem jeszcze raz wracamy do 29 grudnia 2021 r. kiedy ukazał się oficjalny komunikat MENiN opublikowany przez PAP:
"Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że odwołanie rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu dr. hab. Roberta Włodarczyka jest prawomocne, a władze nad uczelnią powinna przejęć tymczasowo dr Maria Zięba ? prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Stwierdzono, że odwołanie rektora przez organ, który dokonał jego wyboru, tj. kolegium elektorów, jest dopuszczalne w zastosowanym trybie i jest decyzją wewnętrzną uczelni pozostającą w zakresie jej autonomii i odpowiedzialności.

Rzecznik ministerstwa Irmina Chrząstek wyjaśniła, że nie jest wymagane złożenie przez kolegium elektorów wniosku do ministra o odwołanie rektora.

I dalej:

(?) W ocenie MEiN jedynym trybem wzruszenia uchwały Kolegium Elektorów PPUZ w Nowym Targu w sprawie odwołania Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu dr. hab. Roberta Wojciecha Włodarczyka jest wystąpienie odwołanego Rektora na drogę sądową.

Zgodnie z § 63 ust. 5 Statutu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w okresie od dnia stwierdzenia wygaśnięcia mandatu lub odwołania Rektora do dnia wyboru lub powołania Rektora obowiązki Rektora pełni prorektor, do którego zakresu obowiązków należą sprawy studenckie. W przypadku nieobjęcia obowiązków Rektora przez prorektora, do którego zakresu obowiązków należą sprawy studenckie, obowiązki Rektora pełni najstarszy spośród prorektorów i dyrektorów instytutów."

Kto zatem ma uszy niech słucha, kto ma oczy nie patrzy, a kto ma zdolność myślenia niech wyciąga wnioski. Chyba przyszło nam skrobać to dno od spodu. Dno dna na najwyższym poziomie kształcenia.
łucznik12:57, 27 marca 2022
Jedno jest pewne. Nie wymienia się zamków z włamywaczem. Dlatego też każda demagogia popleczników symbolicznego włamywacza jest formą zakamuflowanej nieprawości, którą chciałoby się jakoś uprawomocnić w oczach opinii publicznej. Co za obłuda.
Janek01:11, 27 marca 2022
Hehe przewodnictwo jest najlepsze...Kocham Was Romany...
verbum nobile18:12, 26 marca 2022
do mieszkaniec - chyba nie za bardzo rozumiesz gdzie tkwi problem tej ponurej historii. Szkoda, bo piszesz dla pisania, albo chciałbyś bardzo zapunktować w oczach pani Godlewskiej. Brrr. Pot pierwsze, nawet najlepszy rektor nie może być zwolniony z odpowiedzialności za błędy w zarządzaniu, budowanie układów korupcyjnych i synekury. I o tym decyduje właśnie Kolegium Elektorów wybranych przez cały Senat. Po drugie nic nie zostało przywrócone ponieważ to samozwańcza ekipa pani Godlewskiej doprowadziła do kompletnego chaosu organizacyjnego uczelni i demontażu wszystkich struktur, które miały wcześniejsze umocowanie w Statucie PPUZ. Po trzecie nie ośmieszaj się z tym mokrym kapiszonem o wielkim wpływie Hodorowicza na niszczenie samego Włodarczyka lub szerzej całej "Podhalanki". To bzdura na resorach, rzucana przez rebeliantów, którzy właśnie dorwali się do koryta i za cenę swoich nowych stanowisk są w stanie opluć każdego, kto wskaże im nieprzyzwoitość.
dyrdymały spod miejskiej strzechy17:46, 26 marca 2022
@UJoters - no tak, najlepiej zapomnijmy o przyczynach, o fałszerstwach, o naciąganiu prawa, o bezprawiu i kryzysie etycznym na PPUZ. To ma być według Ciebie ta oczywista prawda i nowe rozdanie tych porządnych i prawomocnych bohaterów zmagania się zła z dobrem, albo dobra ze złem. Gratuluję. Mistrzostwo manipulowania i wyparcia wydarzeń z ostatnich kilku miesięcy zagwarantowany polityczną interpretacją autonomii uczelni przez ministra Czarnka. Problem jednak w tym, że nic nie zmieni powołanych zupełnie lega artis uchwał przez Kolegium Elektorów i Senat. Ani decyzje ministerialne, ani nieprawne uchylenie uchwał i wymazywanie systemowych dokumentów przez p.o. dr Godlewską-Dzioboń, ani rzesza trolli usilnie próbującą publicznie dyskredytować osobę prof. Hodorowicza. Na szczęście nie wszyscy jesteśmy idiotami, którzy kupują tę Twoją zrelatywizowaną na maksa rzeczywistość. I wcale tak idealnie PPUZ nie funkcjonuje na autorytarnych zarządzeniach wspomnianej Pani. I wcale nie ma już atmosfery akademickiej. Jest niesmak i strach przed pogardą dla wszystkich, którzy mieli cywilną odwagę wyrażać swoje stanowisko.

To prawie jak propaganda Putina według, której nacjonalizm ukraiński wymaga od Rosjan sięgnięcie po ludobójstwo i mordowanie niewinnej ludności Ukrainy. Sytuacja zupełnie inna, ale zbieżność mentalna toczka w toczkę, prawilno.
vir antiquus17:44, 26 marca 2022
Midas tylko dotknął - już złoto się mieni, czego tknie się ***, w g.... się zamieni!
una paloma blanca...17:38, 26 marca 2022
A poza tym nic na działkach się nie dzieje...
mieszkaniec13:47, 26 marca 2022
Zło zostało usunięte, już nie będzie wyborów co rok, każdy rektor będzie miał możliwość dotrwać do końca kadencji.
Uczelnia została przywrócona dla studentów a klany rodzinne rozbite, wróciła normalność.
Panie prof. Hodorowicz niech Pan działa ale poza uczelnią i będzie spokój.
Osiol13:26, 26 marca 2022
UJoters
Teraz jest wszystko w porzadku ,,my''trzymamy lejce my załadowani tylko koni pociągowych brak do pracy u podstaw, konie pociągowe poszukiwane aby ciągnąć... Bo jak koni nie będzie to wóz nigdzie nie pojedzie...
Żaczek12:52, 26 marca 2022
NO i fajnie
UJoters11:19, 26 marca 2022
No i po co były te wszystkie emocje, kłótnie, spory. Kalendarz wyborczy ustalony, uczelnia funkcjonuje normalnie. Każdy ma szansę zostać rektorem w demokratycznym wyborze i wprowadzać swoje rządy. Wkrótce rozpocznie się czas na promocję prof. Mlekodaj i innych kandydatów. Być może zwolnieni wrócą do pracy, instytuty się przeorganizują itd. Teraz jest właściwy czas na prowadzenie zrównoważonej polityki i kampanii nie poprzez donosy do prasy i ministra ale przez pracę u podstaw in lege artis. Dotyczy to wszystkich w tym sporze.
Osiol11:04, 26 marca 2022
Teraz jak już zostali sami swoi wybory to pestka w zasadzie robienienie wyborów.... Przy wycięciu całej konkurencji.... To dobra zmiana... I nowe standarty europejskie....
Ucelnia10:46, 26 marca 2022
Jak następna ekipa się "znudzi" I ktoś inny zechce objąć władzę odwoła się rektora i unieważni ewentualne wybory. Szkoda tej uczelni. Zło które tam się zasiedliło trzeba wypalić. Zobaczycie za dwa trzy a może i już za rok będzie "powtórka z rozrywki".
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas