Podhalańska odsłona rządowego programu "Za życiem" - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Szczawnica
Snow
-1°
Wiatr: 11.412 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-0°
Wiatr: 15.336 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 13.68 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
27.03.2022, 18:33 | czytano: 2975

Podhalańska odsłona rządowego programu "Za życiem"

ZAKOPANE. Starostwo powiatowe zawarło porozumienie z ministrem edukacji i nauki, odnośnie realizacji programu kompleksowego wsparcia rodziny "Za życiem".

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne
Chodzi o pomoc rodzinie i jej niepełnosprawnemu dziecka w okresie od narodzin do rozpoczęcia nauki w szkole. - Program polega na wspomaganiu rozwoju dziecka z wykorzystaniem usług terapeutów, fizjoterapeutów, pedagogów, psychologów, logopedów i innych specjalistów - wyjaśnia Piotr Bąk.

Starosta dodaje, iż ministerstwo przekazuje powiatowi tatrzańskiemu kwotę ok. 290 tys. zł jako wsparcie do 2026 roku.

Placówką bezpośrednio odpowiedzialną i realizującą zadanie będzie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zakopanem.

Dodatkowo powiat zdecydował o przekazaniu z budżetu ok. 16 tys. zł na dodatkowe zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej w szkołach przez siebie prowadzonych.

Program "Za życiem" przewiduje m.in.: wczesną rehabilitację dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu, utworzenie ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością. To także zapewnienie opieki wytchnieniowej dla rodziców lub opiekunów osób niepełnosprawnych, rozwój sieci środowiskowych domów samopomocy, wsparcie osób niepełnosprawnych, które opuściły warsztat terapii zajęciowej, w celu podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy, wspieranie aktywizacji zawodowej opiekunów osób niepełnosprawnych oraz zwiększenie dostępności mieszkań dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne, tworzenie mieszkań chronionych i mieszkań wspomaganych dla osób niepełnosprawnych.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Nie mieszkanka22:08, 27 marca 2022
Chyba ktoś kpi z mieszkanek Podhala...
Brak porodówki.. Tym się należy zająć, od początku.. A nie od środka środka
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas