Wojsko buduje most zastępczy w Trybszu (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
30.03.2022, 10:05 | czytano: 10878

Wojsko buduje most zastępczy w Trybszu (zdjęcia)

Most budują żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. - Myślę, że termin 15 kwietnia jest niezagrożony, a być może most będzie gotowy wcześniej - mówi wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz.

Fot. WKU Nowy Targ
Fot. WKU Nowy Targ
To dobra wiadomość dla mieszkańców i kierowców, którzy jadąc do Nowego Targu muszą korzystać z uciążliwych i długich objazdów. Stary most, przypomnijmy, został rozebrany. W jego miejscu powstaje nowa przeprawa.

Budowa mostu tymczasowego był głównym postulatem mieszkańców Trybsza, którzy protest w tej sprawie zorganizowali we wrześniu ub. roku. Sprzeciwiali się budowie nowego mostu na Białce bez zapewnienia przeprawy tymczasowej.

Rozbiórka starego mostu ruszyła na początku marca. Prace na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu realizuje doświadczona firma z Ochotnicy Dolnej.

Pierwotnie powiat miał rozpocząć roboty w lipcu 2021 roku, lecz na wniosek gminy termin rozpoczęcia robót został przesunięty najpierw na koniec listopada, a później na koniec lutego 2022 roku. Gmina chciała ten czas wykorzystać na wykonanie drogi, która mogłaby połączyć Trybsz z Krempachami i znacząco skrócić planowane drogi objazdowe, którymi mieli poruszać się kierowcy podczas budowy mostu. Wysiłki gminy udaremnione zostały oporem ze strony mieszkańców Krempach. Wobec nacisków mieszkańców swojej gminy wójt Łapsz zdecydował się o budowie mostu zastępczego.r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mostowy10:27, 8 kwietnia 2022
Obcy? A po co tam przedstawiciele z powiatu, PZD ,czy nawet Łapszańscy bezradni nie wystarczy wszechwiedzący wójt? Radni nie powinni nadwyrężać swoich szarych komórek bo i tak nic nie są w stanie wymyśleć!
vgn16:29, 7 kwietnia 2022
Zachwycona..... ale się wychyliła jak szczypiorek na wiosnę pewnie też z rodziny wójta! Pozdrowienia dla wszystkich myślących pozytywnie bo o wiarę w drugiego człowieka w tej akurat Gminie coraz trudniej. Że nie wspomnę o tak prężnie działającej radzie wielkie brawa dla tak wybitnych samorządowców. Ha ha ha !!!!!!!!!
obcy07:36, 4 kwietnia 2022
To zdumiewające że na budowie mostu jakoś nigdy nie widać władz powiatu! Czyżby most budowała tylko gmina Łapsze? Na zdjęciach umieszczanych na tej stronie króluje wójt sekretarz itd. tej reszty jakoś nie widać. Mam mieszane uczucia słuchając radnych - wójta odnośnie tej inwestycji? Społeczeństwo podzielone jak nigdy dotąd, radni skłóceni nigdy nie wiedzą za czym głosują a gmina działa jak chuligan!!!
xy23:28, 31 marca 2022
A dlaczego akurat wojsko buduje? Wojsko chyba powinno mieć inne zadania, co nie?
czytelnik17:11, 31 marca 2022
spisanek...wszystko Ci się podoba? /.../ Raduj się ile tylko chcesz to Twoja sprawa ale nie pisz takie głupoty! Społeczeństwo tej gminy wójt wystarczająco podzielił bez Twoich wypocin! A na temat radnych szkoda się już wypowiadać! To tyło - władzy nie radni gdyby to byli radni na pewno nie było by tak negatywnych wpisów .Wójt też by się tak nie szarogęsił bo radni by na to nie pozwolili kumasz!
Zachwycona16:32, 31 marca 2022
Brawo dla pana Wójta. Kolejna inwestycja w toku. Oby tak dalej. Pozdrawiam wszystkich negatywnie nastawionych i życzę więcej optymizmu, życzliwości, wyrozumiałości i wiary w drugiego człowieka;)
spisanak15:09, 31 marca 2022
A mnie sie sićko podobo, i wójt i jego rodzina, i radni i urzyndniki, nei było fajnie, kieby nie jedno... Wse ftosi ryje, a popisujom sie ludzie wse niezadolyni... A trza sie raduwać, ze jest dobrze , idzie Wielkanoc i wiesna...
SOS !!!09:14, 31 marca 2022
Do prawdomówca! Nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca! Nigdy bowiem nie będzie to most Trypsza a zatem gminy i tu puki co nie ma się czym chwalić wójcie.A most może jeszcze odbić się czkawką gminie delikatnie mówiąc.Zakładam że będzie zero kasy na inne inwestycje w gminie bo i skąd? A to mnie interesuje! To wójt powinien bić się w pierś za arogancje i poronione pomysły i tu jest zero pokory! Ale czy zdąży do końca kadencji zachować się jak na wójta by wypadało? Czy też dalej będzie chciał być żółtodziobem i tak do końca kadencji? Ludzie jednak piszą co sądzą o gminie i wypadało by to jednak brać to pod uwagę!
Komentator09:01, 31 marca 2022
Prawdomówco za co mają dziękować za to,że przez tą sytuację tak podzielono Gminę, wszyscy wypominaja tylko Trybszanom. Nie byłoby mostu tymczasowego jakby nie ludzie, a formalności jakie włodarze musieli załatwić w związku z budową mostu zastępczego to była ich powinność, od tego są i za to biorą wynagrodzenie.
Sssssss08:21, 31 marca 2022
Żaden sukces Pana Wojta Prawdomówco. A po drugie skąd wiesz że nie pogratulowali i podziękowali? A po trzecie to nie jest most dla Trybszan ale tak to ciężko niektórym zrozumieć.
Prawdomówca23:43, 30 marca 2022
I co Państwo Trybszańskie, jak jest sukces Pana Wójta to nikt z was nie potrafi pogratulować i uderzyć się w pierś za wcześniej wypowiedziane słowa? Jak jest źle to pierwsi do krytyki, jak chodź trochę bliżej Waszego zdania ZERO pokory. Ach Trybszanie wciąż tacy sami...
spiszok21:08, 30 marca 2022
Może temu żółto dziobowi Jamrozowi uda się ten most spiski wybudować, na to się zanosi .Choć jedna inwestycja mu się uda? Jakby mu wojsko ręki nie podało , to byłaby kolejna wpadka inwestycyjna na Spiszu.
smiech na sali19:41, 30 marca 2022
jakie uciążliwe objazdy ?
o czym wy piszecie
co za bzdury
Krakus11:43, 30 marca 2022
Na ślub Śwagra bedzie idealnie :)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas