Wójt obiecuje basen. "Mój następca dostanie pozwolenie na budowę" - podhale24.pl
Piątek, 02 grudnia
Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 2.736 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
02.04.2022, 13:17 | czytano: 10071

Wójt obiecuje basen. "Mój następca dostanie pozwolenie na budowę"

Wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak ogłosił, że gmina rozpoczyna przygotowania do budowy basenu.

Antoni Karlak. Arch. Podhale.pl
Antoni Karlak. Arch. Podhale.pl
O jego budowę na gminnej działce koło ośrodka zdrowia, pytał na sesji radny Piotr Holla, przypominając, że inwestycja od lat czeka na realizację. Wójta Antoniego Karlaka dotknęły słowa radnego, który wspominając o działce, przy dyskusji na inny temat, stwierdził, że ma na niej "niby" powstać basen.

- Basen powstanie - zadeklarował włodarz gminy, a potem, gdy radny dalej drążył temat, wójt niespodziewanie zadeklarował: - W bieżącym roku wygospodarujemy środki pod projekt basenu w Jabłonce i ogłosimy przetarg na opracowanie dokumentacji i pozwolenia na budowę, żeby w 2023 roku było pozwolenie w gminie i nowy wójt, który będzie pod koniec 2023 roku w gminie, rozpoczął w 2024 roku budowę. To dziś stawiam za priorytet dla siebie - dodał Antoni Karlak.

Działka za ośrodkiem zdrowia. Fot Jakub Wojtyczek


r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kasieńka16:28, 5 kwietnia 2022
Basen o paranojo- jak działa Orlik w Jabłonce, że chłopcy z ORAWY muszą się plątać po sąsiednich miejscowościach ,żeby trenować. Wstyd i hańba.OCK iszkoła muzyczna multum niewykorzystanych pomieszczeń trzeba ogrzewać za nasze podatki . Dobrze że UKRAIŃCY przyjechali bo się mają gdzie uczyć .
Jimm09:55, 5 kwietnia 2022
Wójt wstydu oszczędź kłamiesz gdzie pieniądze na drogi dojazdowe do budynków mieszkalnych tylko odsyłacze listy że pieniędzy nie ma to trzeba przestać kraść i ludziom nie wciskać kitu
Orawianin14:32, 4 kwietnia 2022
Tylko krytykować każdy umie....
Obiecanki10:56, 4 kwietnia 2022
A jeszcze strasznie kino obiecywali i nici z tego też są i kina nigdy w Jabłonce nie będzie tak jak basenu .
ON9508:57, 4 kwietnia 2022
Wybudować to jedno, ale potem utrzymać taki obiekt to jest problem. Remiza w Podwilku też powstała - jest, ale kuchni nie ma, a Wójt mówi, że powinna tętnić życiem i od kilku lat odbijają się ludzie od drzwi jak słyszą że nie ma kuchni ;-)Gospodarność???
taka prawda08:56, 4 kwietnia 2022
Generalnie w kraju jest z grubsza wszystko pobudowane. Teraz trzeba robić inwestycje obniżające koszty funkcjonowania samorządów, np. modernizacja oświetlenia ulicznego na ledowe, systemy automatyki pogodowej w budynkach użyteczności publicznej itp.. Rosną koszty mediów, sytuacja zewnętrzna jest niestabilna.
Ignacy06:04, 4 kwietnia 2022
Własnym oczom nie wierzę ???? niech się przestanie kompromitować. To był jego pomysł jak kandydował na wójta...kupił działkę za grubą kasę i nie zrobił z tym nic. Będzie basen....prywatny? Jak odejdzie na emeryturę to się weźmie za to czy jak córeczka obejmie stanowisko wójta ???? Panie Karlak chyba czas żeby że sceny zejść, bo jakby nie prywatne lodowisko w Jabłonce w tym roku i ci nasi wspaniali chłopacy co trenują dzieciaki w klubie piłkarskim (i jeszcze oni biedni w zimie musza się martwić gdzie te dzieci ulokować bo pan na noc nie ma pieniędzy, i Kuba z ???? to ta Jabłonka nasza już dawno umarła pod względem sportowym... Żal żal i jeszcze raz żal że rodzice wszystko muszą robić za własne pieniądze bo na wf w szkole też nie potraficie docisnąć nauczycieli by coś robili, w innych szkołach jeżdżą na basen, narty, biegi,itd a w Jabłonkę się pomnikami obstawiło- bo to widać.
Grazynka z pod babiej05:59, 4 kwietnia 2022
Chlopie!!! Bardziej osmieszyc gminy nie mogles.... Co zrobiles z rynkiem... Co zrobiles dla ludzi kozystajacych z transportu..... Wszystko rozwalone a jemu sie basen marzy a nie potrafil wsoolnego przystanku dla ludzi w jablonce zrobic.
Erdol04:45, 4 kwietnia 2022
Ciekawe za co ten następca który otrzyma pozwolenie na.budowe ruszy by realizować basen jak Pan wójt Antoni Karlak szuka środków na realizację dokumentacji a gmina to chyba ma spore długi które następca będzie spłacal całą kadencję i nic nie zrobi a być może Pan obecny wójt inwestycje z tą działka kupi sobie na emeryturze.
Orawianka23:21, 3 kwietnia 2022
Basen? Lepiej niech światło w nocy będzie włączone.. godz 0.00 i ciemno jak w d? , o 5 rano na 40 min włączone. Masakra co się dzieje w tej gminie?
orawianin20:44, 3 kwietnia 2022
Panie Wojcie Pana Corka Radna a zarazem nauczycielka juz przy wyborach w 2018 roku obiecywala ze jak Pan wygra to bedzie basen i co? "obiecywanki cacanki" ok 10 lat temu kupiona zostala dzialka najdrozsza w histori orawy po ok.250 pln za mkw i co na niej jest to dobrze wiemy tak ze niech Pan juz nie robi zadnych dokumentow dot.basenu bo szkoda naszych pieniedzy bedzie nowy wojt jak bedzie potrzeba basen budowac to dokumenty zrobi niech Pan posplaca dlugi najpierw ktore Pan narobil i wlaczy lampy noca jak jest w sasiednich gminach
alfa18:32, 3 kwietnia 2022
Tak sie wydaje nie swoje pieniadze
Zbooj08:07, 3 kwietnia 2022
Basen w Jabłonce? Podobnie postąpiła Limanowa lata temu budując miejską pływalnię - mimo, że jest to jedyna pływalnia w powiecie to od jakiegoś czasu miasto chce ją wydzierżawić, bo przynosi straty. Także tutaj w Jabłonce w sąsiedztwie licznych term, basenów w sąsiedztwie też będzie dodatkowym obciążeniem dla budżetu. Jedyny interes i zysk będzie miał tutaj wójt od wygrywającego przetarg i firm obsługujących projekt. Gdyby tak zależało wójtowi i gminie na dostępie do basenu dla choćby dzieci to już do tej pory regularnie organizowane byłyby wyjazdy na pływalnie i baseny.
Optymista19:50, 2 kwietnia 2022
Wójcie jeszcze projekt dla TERM Orawskich, działka już jest !!!
Kloss17:44, 2 kwietnia 2022
Będzie basen taki jak hotel w kiecce przy trasie na Chyżne po lewej stronie droga asfaltowa zrobiona 20lat temu a hotel WIDMO.
Szkodnik17:14, 2 kwietnia 2022
O a na odśnieżanie nie ma funduszy podobno. Nagle następca będzie miał na to kase? Może będą więcej oszczędzać niż teraźniejsze władze.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas