Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
15.04.2022, 09:51 | czytano: 4756

Pomyślny finał poszukiwań w Pieninach

Prowadzone wczoraj przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR poszukiwania w rejonie Sokolicy w Pieninach - zakończyły się dzięki osobom, które odpowiedziały na apel ratowników w mediach społecznościowych - i pomogły rozwiązać zagadkę porzuconych w górach ubrań.

zdj. GP GOPR/FB
Gdy pracownik Pienińskiego Parku Narodowego znalazł w rejonie Sokolicy porzucone ubrania - do akcji ruszyli GOPR-owcy.

Jak wyjaśniają ratownicy - "Sokolica jest miejscem, gdzie relatywnie często dochodzi do prób samobójczych stąd - pomimo braku innych przesłanek niż odnalezione rzeczy - pojawiła się konieczność natychmiastowego rozpoczęcia działań".

Przeszukane zostały eksponowane południowe wystawy masywu Sokolicy, szlaki dojściowe oraz miejsca potencjalnie niebezpieczne na całej długości szlaku niebieskiego (Sokola Perć).

"W trakcie działań dochodzeniowych - poszkodowanego udało się zlokalizować za pomocą mediów społecznościowych poza terenem górskim" - podsumowują ratownicy kilkugodzinną akcję.


W przeszukiwaniu masywu brało udział 12 ratowników.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
heh11:28, 15 kwietnia 2022
Za mało wam krwi i bebechów? Widocznie jest powód żeby nie podawać co się gościowi stało. Jak podali informację o zaczęciu akcji to trzeba dać i o zakończeniu. Z artykułu wynika jasno że ludziska zareagowali na apel ratowników i dali znać czyje to ciuchy. Gościa namierzono poza Pieninami i poszukiwania skończono. Wychodzi że jest ranny ale to już nie jest nasza sprawa.
Jasiek10:37, 15 kwietnia 2022
Artykuł właściwie nie wyjaśnia co się stało. "Poszkodowanego udało się zlokalizować za pomocą mediów społecznościowych poza terenem górskim." Dlaczego poszkodowany? Co się wydarzyło? Potknął się i spadł, próbował skoczyć... Artykuł w stylu powiem wam, ale wam nie powiem.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas