Funkcjonariusze Policji wciąż pomagają uchodźcom (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 1.872 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 0.684 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 0.468 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 0.612 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
330 %
Nowy Targ
130 %
Zakopane
80 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 165 | 330 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 65 | 130 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
22.04.2022, 12:37 | czytano: 2120

Funkcjonariusze Policji wciąż pomagają uchodźcom (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Tatrzańscy policjanci każdego dnia kontrolują miejsca, gdzie uchodźcy z Ukrainy znaleźli dach nad głową. Rozmawiają z osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań pomocowych, a także z samymi uchodźcami, którzy niejednokrotnie uzyskiwali od funkcjonariuszy cenne wskazówki i porady - informuje asp.sztab. Roman Wieczorek.

Dzielnicowi i dzieci z przekazanymi pluszakami/ zdj. KPP w Zakopanem
Dzielnicowi i dzieci z przekazanymi pluszakami/ zdj. KPP w Zakopanem
Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem przypomina, że w Ośrodku Wczasowym Dafne "schronienie znalazło około 120 uciekinierów ze strefy wojny i dla tych osób małopolscy policjanci i pracownicy Policji zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Tym razem małopolscy policjanci zakupili ponad 100 walizek i toreb - zgodnie z oczekiwaniami uchodźców, bowiem wielu z nich przybyło do naszego kraju tylko z tym co mieli na sobie. Dzieciom, w ramach akcji „Pluszowy Miś dla dziecka z Ukrainy” policjanci przekazali pluszowe misie. Pluszowi „bohaterowie” są także sukcesywnie przekazywani przez dzielnicowych, którzy odwiedzają miejsca zakwaterowania uchodźców. Taki "kocyk bezpieczeństwa” zapewnia dziecku po traumatycznych przeżyciach wsparcie psychologiczne i emocjonalne."

- Z okazji zbliżających się świąt prawosławnych, kierownictwo i pracownicy Ośrodka Wczasowego Dafne przygotowują świąteczne potrawy oraz drobne prezenty dla uchodźców z Ukrainy. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców i w miarę możliwości poszukują dla nich artykułów podstawowej potrzeby, o które najczęściej proszą uchodźcy - dodaje asp. sztab. Wieczorek.

opr.s/ zdj. KPP w Zakopanem
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
karaluch18:08, 23 kwietnia 2022
Biedni ludzie zostali na Ukrainie do Polski przejechali bogacze. Dziś widziałem pięciu Ukraińców w wieku ok 30 lat rozbawieni przyjechali autem na które jeszcze długo mnie nie będzie stać. Czy takie 30 letnie byczki nie powinny wracać na Ukrainę.
z tąd15:47, 23 kwietnia 2022
Pamiętam czasy milicji,pomagali pałkami panowie władcy.Teraz to są fajni Ludzie,pomagają nie tylko na służbie.Brawo Policja! Na Was zawsze można liczyć.
mądry i skromny11:11, 23 kwietnia 2022
Co to? żadnego komentarza? smoki osły do roboty- ja chcę się bać- strasznych Ukrainek z ich strasznymi dzieciakami.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas