Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Zakopane
Clouds
15°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
16°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
27.04.2022, 16:41 | czytano: 25649

"Pragniemy przypomnieć Panu obietnice wyborcze". Stowarzyszenie "Nowy Targ dla Mieszkańców" pisze kolejny list otwarty do burmistrza Miasta

NOWY TARG. Na początku kwietnia stowarzyszenie "Nowy Targ dla mieszkańców" wystosowało list otwarty do burmistrza Grzegorza Watychy w sprawie lokalizacji budowy siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika. W kolejnym piśmie temat jest kontynuowany w kontekście wycinki drzew. Padła także propozycja otwartego spotkania z mieszkańcami.

Oto przesłane nam pismo:

List otwarty do Grzegorza Watychy od Stowarzyszenia „Nowy Targ dla Mieszkańców"

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Targu problemem planowanej wycinki kolejnych drzew i likwidacji terenu zielonego przy Al. Mikołaja Kopernika pod budowę biblioteki, wzywamy Pana do przeprowadzenia rzetelnej dyskusji z mieszkańcami miasta. Zorganizowane przez Pana spotkanie w Urzędzie Miasta dotyczące zmian planu zagospodarowania przestrzennego w Wielkim Tygodniu, we wtorek o godzinie 12.00, uniemożliwiło w nim udział wielu zainteresowanych osób. Nasze zdziwienie budzi fakt wyznaczenia tak wczesnej pory spotkania, mając w pamięci inne spotkania w podobnych sprawach, które odbywały się dotychczas w godzinach popołudniowych.

Pragniemy przypomnieć Panu obietnice wyborcze, według których miał Pan konsultować z mieszkańcami ważne dla nich sprawy. O wadze tej sprawy świadczą zebrane wnioski do planu zagospodarowania przestrzennego mające na celu utrzymanie dotychczasowej funkcji, czyli terenu zielonego. Takich wniosków zebrano już dotychczas kilkaset, a nadal są wypełniane i na bieżąco składane do Urzędu Miasta.

Mając na uwadze wagę tematu podjęliśmy się inicjatywy zorganizowania otwartego spotkania z mieszkańcami w dniu 4 maja (środa) o godzinie 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury, na które Pana oraz zainteresowanych mieszkańców zapraszamy. Będzie to dobra okazja do przedstawienia swoich racji, informacji o zamierzonych kierunkach i przekonania do nich Nowotarżan.

W przypadku niemożliwości osobistego przybycia prosimy o udział w spotkaniu wiceburmistrz odpowiedzialnej za sprawy kultury lub kompetentnego pracownika Urzędu Miasta.

Jan Sięka, Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
epitafium14:41, 29 kwietnia 2022
Jaka dyskusja? I z kim? Przecież po wszystkich skandalach, niewypałach i niedoróbkach inwestycyjnych pana Watychy z MCKiem na czele i klakierskiej Radzie legitymizującej niegospodarność i brak wizji włodarza w ostatnich siedmiu latach trzeba natychmiast przystąpić do referendum odwoławczego burmistrza i rady. Miarka się przebrała. Nowotarżanie do dzieła, bo idą naprawdę ciężkie czasy wymagające mądrego, rozsądnego i prorozwojowego gospodarza, potrafiącego słuchać swoich mieszkańców i myśleć o przyszłości nas wszystkich a nie koleżków królika.
rodzina Grzegorza16:44, 28 kwietnia 2022
Bycie Burmistrzem to służba dla dobra miasta, dla dobra mieszkańców. Burmistrz to w miarę młody, w miarę wykształcony mogłoby się wydawać w miarę inteligentny człowiek, wiec nie mogę uwierzyć że planuje akceptuję koncepcję wtłoczenia budynku biblioteki w istniejący pawilon że akceptują to urbaniści i wydział budowlany w Nowym Targu. Grzegorz nie na zawsze będzie burmistrzem a nam Nowotarżanom w miejsce wyciętych drzew zostawi kolejny beton do utrzymania. Nie rozumiem pomysłu budowy biblioteki na Kopernika , a ta która jest na Kopernika będzie miała nową lokalizację. Proszę radnych żeby nie zapominali ze wybrali ich mieszkańcy nie tylko po to by brali diety oraz głucho podnosili do gory rękę. Jeszcze jedno uważam że Nowy Targ to za małe miasto na dwa skrzyżowania o tej samej nazwie a przecież jedno już mamy na Grelu !!!
myśleć12:57, 28 kwietnia 2022
Czy wiecie np. jakie są ceny prętów budowlanych w tym momencie....? styropianu...? no właśnie, ludzie rezygnują z budowy domów, a miasto pcha się w budowę nowej biblioteki a ma rozbudowany MCK.
KSW09:39, 28 kwietnia 2022
Trzeba przypominać panu burmistrzowi obietnice wyborcze bo spalił swoje ulotki na drugi dzień po wyborach
Pniakpodrzewienaanny18:53, 27 kwietnia 2022
Trzeba poszukać nowej lokalizacji. Skoro mieszkańcy nie chcą nie ma sensu na siłę inwestycji w tym miejscu rozpoczynać. A poza tym jest to wyraźnie polityczna zagrywka kandydata na stanowisko burmistrza. Ciekawe, że broni zieleni znajdującej się bardzo daleko od miejsca zamieszkania a drzewa rosnacego wiele lat przed chałupą obronić nie chciał. Drzewo utrudniało wjazd do posesji sąsiada. Ale co tam. To inna zieleń i inne Drzewo.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas