Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Rabka Zdrój
Clouds
21°
Wiatr: 11.916 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.476 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
22°
Wiatr: 13.932 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
21°
Wiatr: 13.716 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
23°
Wiatr: 14.184 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
20°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 57 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
29.04.2022, 20:01 | czytano: 5296

Wybrano 26 senatorów w "Podhalance"

NOWY TARG. W Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej trwa proces wyborczy, który zakończy się w lipcu. Dziś opublikowano komunikat z wyborów uzupełniających do Senatu.

zdj. Podhale24
Pracownicy "Podhalanki" wybierali nowy skład Senatu, za kilka tygodni wybierani będą nowi elektorzy. Potem te dwa organy zajmą się wyborami uzupełniającymi na nowego rektora uczelni.

Zakończone właśnie wybory uzupełniające do Senatu PPUZ w Nowym Targu w kadencji 2020-2024 pokazały, że na senatorów wybrani zostali:
- spośród pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, senatorami zostali wybrani mgr inż. Dariusz Jabcoń i mgr Katarzyna Wysocka.
- w Instytucie Technicznym: dr Piotr Fijałkowski,
- w Instytucie Zdrowia: dr Bożena Kowalczyk, dr Jarosław Prusak, mgr mgr Faustyna Kuros.
- w Instytucie Medycznym: dr Anna Blak-Kaleta, mgr Jakub Czerwiec.
- w Instytucie Nauk Społecznych: dr Krzysztof Latinek, dr Zbigniew Małodobry, dr hab. Kazimierz Nagody-Mrozowicz i mgr Piotr Głogowski.
- PONE oraz Instytut Finansów - dr Wioletta Bień, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, dr Marcin Surówka, mgr Łukasz Kmieć.
- w Instytucie Ekonomii, Zarządzania i Informatyki: dr Krzysztof Firlej, dr Dorota Kuder, dr Piotr Klimczyk, mgr Dominik Wieczorek.

Na podstawie informacji otrzymanych ze Studenckiej Komisji Wyborczej PPUZ w Nowym Targu, w poszczególnych kuriach wyborczych studentów przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Senatu PPUZ w Nowym Targu na kadencję 2020-2024 zgodnie z ogłoszonym kalendarzem wyborczym. Oto wyniki:

Przedstawiciele studentów:
Instytut Nauk Społecznych - Kacper Kordeczka
Instytut Nauk Humanistycznych i Turystyki - Justyna Harbut
Instytut Zdrowia - Zofia Turek
Instytut Finansów - Anna Rozłucka
Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych - Łucja Łazarska
Instytut Ekonomii, Zarządzania i Informatyki - Mateusz Stopka – Gadeja

Komisja Wyborcza PPUZ informuje, że "w dniach od 2-4 maja br. do godziny 16.00 istnieje możliwość składania protestów wyborczych związanych z wyborami uzupełniającymi do Senatu PPUZ".

Oznacza to, że w czwartek wynik wyborów będzie już oficjalny, potwierdzi go uchwała Komisji Wyborczej.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
nie tą drogą11:52, 2 maja 2022
Piszecie o fałszowaniu dokumentów, kłamstwach. rewolucyjnej propagandzie czynionych przez obecnych włodarzy.
Czyżby Was pamięć zawiodła?
Te wszystkie wasze oszczerstwa i kłamstwa już dawno zostały przelane na papier i wysłane do prokuratury, oraz do wszystkich możliwych instytucji, nawet modły zostały odprawione. I co z tego wyszło? A no nic, żadnego przestępstwa nie stwierdzono, na Uczelni opadł kurz i zadymienie jakie wywołaliście, wszyscy zadowoleni, tylko ludziom związanymi z klanem rodzinnym Harnasia jest nie po myśli.
Termin wyborów rektora został ustalony, już jesteśmy po wyborach do senatu, zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi w lipcu będziemy mieli nowego rektora.
Zamiast doszukiwać się czegoś u obecnych zastępczych włodarzy, to powinniście czynić przygotowania do puczu i obalenia przyszłego jeszcze nie wybranego rektora, na 100% nie będzie Wam pasował.
Przecie to wam najlepiej wychodzi.
Dla przestrogi!
Trzymając się opowieści i rad Harnasia to tak skończycie jak ten nieszczęśnik.
Szkoda Harnasia, nic nie wskazywało, że tak skończy na stare lata.
Teresa11:41, 1 maja 2022
Kocham tą uczelnie! Nie musze kupować dekodera czy odpowiedniego telewizora by móc oglądać w dobrej jakości odbioru komedie oraz Orwella. Jaka ta uczelnia ma mocne korzenie hehe... historia powinna być czytana poniektórych od 1950r.
Pitagoras21:11, 30 kwietnia 2022
@ z uczelni - no tak, jak widać, najlepiej na PPUZ obecnym zastępczym włodarzom wychodzi kłamstwo, fałszowanie dokumentów i rewolucyjna propaganda. A jednak PPUZ to nie uczelnia wyższa tylko stan umysłu, a występujący tutaj agitatorzy odwróconego świata do góry nogami to wcale nie zwolennicy rozwoju tylko pożyteczni idioci*.

* bez urazy, z definicji - osoby, które kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działają nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych lub finansowych.
Osiol20:55, 30 kwietnia 2022
Do z uczelni
Ociekasz wazeliną
A wystarczyło napisać sami swoi
I nasza demokracja
z uczelni13:05, 30 kwietnia 2022
Jak widać można wszystko zrobić spokojnie bez wyprowadzania studentów na ulice i blokowania rektoratu, zapanował spokój i ład.
Jeżeli po wyborach zostanie pani BGD, to z nowo wybranym rektorem uczelnia w szybki tempie będzie się rozwijała i co ważne wróci na drogę demokracji, studentom już nikt nie będzie mieszał w głowach.
Jak widać bardzo słusznym posunięciem pani p.o. rektor BGD były zwolnienia dyscyplinarne puczystów, ludzi którzy co jakiś czas wyprowadzali studentów na ulice.
Szkoda tylko, że rok został zmarnowany na przepychanki, zamiast na rozwój uczelni.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas