Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
20°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
30.04.2022, 10:15 | czytano: 3094

Burmistrz forsuje odbudowę mostu, ale radni mają inne priorytety

RABKA-ZDRÓJ: Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google hasło „atrakcje Małopolski”, żeby dowiedzieć się, że jest wśród nich Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce - przekonuje burmistrz Leszek Świder i przekonuje do pomysłu odbudowy mostu prowadzącego do skansenu. Nieco innego zdania są jednak rabczańscy radni.

Fot. Piotr Kuczaj
Burmistrz przypomniał radnym, że PKP Cargo wystąpiło do Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju z wnioskiem o przekazanie skansenu na rzecz samorządu. - Bo koszty utrzymania tego są duże. Jeżeli nie będzie z naszej strony działań, żeby chociaż ułatwić dojazd do tego skansenu, to może się okazać, że skansenu tam nie będzie i jedna z atrakcji w naszej gminie zginie – tłumaczył.

Miasto chce przygotować projekt, a potem starać się pieniądze na odbudowę. Jednak grupa dziewięciu radnych złożyła wniosek, żeby 100 tysięcy złotych zaplanowane na projekt mostu przekazać na dokończenie remontu szatni w budynku stadionie w Chabówce. Radni byli zdania, że choć budowa mostu jest ważna, to najpierw trzeba zająć się szatniami, bo klub nie ma na to pieniędzy, a dopiero potem rozpoczynać nowe inwestycje.

Burmistrz był zdania, że klub samodzielnie powinien poszukać dotacji na ten cel, tak jak robią to inne kluby i stowarzyszenia. Ostatecznie jednak złożył obietnicę, że wstrzyma się z podpisaniem umowy na projekt budowy mostu, a w międzyczasie rozezna sprawę remontu szatni.

- Może znajdą się pieniądze na to i na to – wyrazili nadzieję radni.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Stara baba co zymbów ni ma09:31, 1 maja 2022
Suplement.
Dojazd do skansenu zapewni jeden wagon podstawiony na dworcu centralnym w Chabówce. Ciągnięty oczywiście przez lokalny samowarek, a obsługiwany przez SAMEGO NACZELNIKA tegoż skansenu. Miejsca do parkowania autokarów przy stacji jest do oporu. Będzie dodatkowa atrakcja za pieniądze. A ten pożal się boże mostek już 60 lat temu miał nośność ograniczoną. Dopuścili go do dalszej eksploatacji znajomi fachowcy. Most NALEŻ wybudować nowy, jako sztandarową inwestycję Sasina. Na pewno się uda.
Z chabowki22:12, 30 kwietnia 2022
Radnej pomału kończy się kadencja i szuka poparcia u młodych ale zapomniała o obietnicy wyborczej i jo się pytam kiedy będzie w końcu chodnik za przejazdem bo już mija 4 kadencja i nie potrafią nawet projektu przygotować a lansować to się w mediach umi
wicek22:01, 30 kwietnia 2022
Most i drogi powinny być najważniejsze, ale radni tego chyba nie rozumieją. Kasę należy inwestować a nie rozdawać. Most jest ważny i dla skansenu ale przede wszystkim dla mieszkańców. Z gadania tej rady most nie powstanie. Bodej ta bodej.
Nie, to nie prawda, to jakaś ściema.18:13, 30 kwietnia 2022
Takiej durnej rady, to chyba nie ma w całym województwie, może i w Kraju. Żeby na trampkarzy wydawać takie pieniądze. Chcą grać,to niech sobie szukają sponsorów. Że Chabówka to im się należy, jak wszystko do tej pory. Ten most jest chyba ważniejszy, tym bardziej, że będzie budowany z dotacji ministerstwa infrastruktury. A skansen nie ma tu nic do rzeczy.
Stara baba co zymbów ni ma17:30, 30 kwietnia 2022
Kto z rabczan słyszał o tym, że skansen cokolwiek zrobił dla Rabki? A pytam grzecznie rab-a: do czyjego budżetu idzie dochód ze skansenu? Bo jakoś trudno mi sobie przypomnieć, by skansen coś miastu poza istnieniem dał. A poza żądaniami i smrodem z przejazdu pociągów retro to niewiele ma Rabka. A skansen ma ZARZĄD I PRACOWNIKÓW ( od 8 do 15) i ma dotacje, bo to przecież muzeum czyli kultura itp itd. A stanowi kolejowe państwo w państwie gdzie bez kija nie podchodź. Oczywiście jest atrakcją dla tych co są zainteresowani, ale czy to warte 18 PLN od łebka? Nawet licząc te powalające na kolana ulgi po 1PLN!!! A wracając do meritum czyli mostu - Remontować dla mieszkańców jako potrzebny dla rabczan i mieszkańców gmin sąsiednich. A skansen niech nie straszy, bo niedługo PREZESI I NACZELNICY SKANSENU będą mówić, że Rabka to ta mieścina przy skansenie. I nie ma co lobbować za skansenem wielce szanowny Panie Burmistrzu, a most RABCZANOM i CHABÓWCZANOM jest potrzebny.
rab14:35, 30 kwietnia 2022
Każdy z radnych ciągnie w swoją stronę.Szatnie też ważne ale most ważniejszy.Skansen to atrakcja i przychód do budżetu.Z jakiejś tam wiejskiej klasy piłkarskiej nam pieniędzy nie przybędzie ,więc może poczekać.Co za radni,każdy dla siebie a mieszkańcy nic z tego nie mają.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas