Ukraińcy w gminie Nowy Targ: aktualna sytuacja - podhale24.pl
Piątek, 02 grudnia
Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 2.736 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
10.05.2022, 09:14 | czytano: 5645

Ukraińcy w gminie Nowy Targ: aktualna sytuacja

Na terenie gminy Nowy Targ najwięcej uchodźców z Ukrainy przebywa w dwóch ośrodkach wczasowych w Łopusznej i Pyzówce.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Ukraińcy znaleźli też schronienie w domach prywatnych, w pozostałych miejscowościach. - Od początku podjęliśmy szereg działań, aby pomóc - mówił na sesji Marcin Kolasa, wicewójt gminy Nowy Targ. - Udzielamy między innymi pomocy psychologicznej - wymieniał. Gmina przekazuje również bilety komunikacji miejskiej Ukraińcom, którzy chcą dojechać do urzędu, pomaga w wypłacie świadczeń.

- Pomagamy też młodym mieszkańcom z Ukrainy, którzy uczęszczają do szkół na terenie gminy. Wszystko obywa się we współpracy z sołtysami i radnymi. Jest ogromne zaangażowanie naszych mieszkańców. Główna pomoc - materialna - płynie od nich. Dużo serca okazali tym osobom - zaznaczył Marcin Kolasa.

Do szkół na terenie gminy Nowy Targ uczęszcza około 60 ukraińskich dzieci. - Nie ma z tym żadnych problemów. Nasi dyrektorzy i szkoły są przygotowane i otwarte dla młodzieży z Ukrainy - zapewniał wicewójt. Dodał, że w pomoc dla uchodźców są szczególnie zaangażowani radni i sołtysi Pyzówki i Łopusznej.

- W Pyzówce jest jeden z większych ośrodków, który przyjął największą liczbę osób. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie dla uchodźców. Głównie nasi mieszkańcy angażują się. Pomoc jest szeroka, począwszy od wyżywienia, przez odzież, ale i udzielanie codziennego wsparcia. Uchodźcy są wdzięczni za to, że ich przyjęliśmy - mówił Wiesław Parzygnat, sołtys Pyzówki.

ag/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
nie08:20, 3 czerwca 2022
mądry i skromny brawo.poczytajcie z5 razy.
antycovidian23:06, 12 maja 2022
@antycovidianinie
"... moment kiedy bedziesz mogl powiedziec: a nie mowilem! - nie nadajdzie. ..."
ten moment już jest- wasze globalne scenariusze, które są powielane w dziesiątkach państw, prysły jak bańka mydlana. Od 2 lat o tym mówię i wychodzi na moje, dlatego mam tą satysfakcję i głośno mówię - a nie mówiłem ? - wyszło na moje, a to dopiero początek.
antycovidianinie09:05, 11 maja 2022
wiesz jeszcze co bym powiedziala w innych sytuacjach? nie watpie. dzielnie idziecie pod prad i wiecie co i jak, chocby caly swiat mowil odwrotnie. przepraszam, gdy caly swiat mowi odwrotnie. ale moment kiedy bedziesz mogl powiedziec: a nie mowilem! - nie nadajdzie. albo opuscisz ten zakonspirowany swiat wczesniej albo jaszczury przykryja to kolejnym planem. i tak w kolko.
mądry i skromny18:22, 10 maja 2022
A jak ty będziesz dalej takie głupoty wypisywał- to śpiący rycerz spod Giewontu stanie, rynke swom zegnie, i w łeb cię j...nie.
antycovidian16:43, 10 maja 2022
@leje
W każdej z tzw teorii spiskowych jest ziarnko prawdy. Gdyby z początkiem 2019 roku, ktoś Ci powiedział, że będzie "plandemia", zamykanie bez powodu ludzi w domach, zakaz wejścia do lasu, zakaz wejścia na cmentarze we Wszystkich Świętych, że rząd zamknie ileś gałęzi gospodarki, zabroni prowadzenia działalności gospodarczej pozostawiając większość ludzi bez dochodu, nakaże chodzić ludziom w szmatach na twarzy oraz przymuszać do "szczepień" itd itp, to uznałbyś tą osobę za niespełna rozumu i odesłał do wariatkowa. Teorie spiskowe są dzisiaj, za kilka miesięcy niektóre okazują się prawdą. Oby prawdą nie było, to co napisał @z tutela.
bogaty z Zakopanego16:41, 10 maja 2022
Juz dajcie spokoj z tymi Ukraincami bo juz to jest nudne!!!! Zajmijcie sie bieda w Polsce!!!!
leje15:52, 10 maja 2022
"Plan prowadzacy do wypelnienia pism o koncu swiata"
hahahha. hahahhahhahahhhha. na tym forum jest coraz lepiej :D
z tutela12:43, 10 maja 2022
do Osiol

Sprawnosc jest duza poniewaz czym szybciej tym lepiej, zanim sie ludie obudza bedzie juz pozamiatane... jak z kowidianami, wielu przejrzalo na oczy dopiero po ktorejs dawce ''eliksiru wiecznosci'' doslownie wiecznosci dla wielu...
Co do wytycznych to napewno sa, a to co sie teraz dzieje to skrzetnie realizowany plan tzw technokratow i ich pomiatadel np M. Morawieckiego . Plan prowadzacy do wypelnienia pism o koncu swiata (a raczej samounicestwieniu ludzkosci). Tu dzialaja pieniadze i media, przez co jest finansowana propaganda dajaca efekt...
Rzad wiedzial ze c..tych nie zaakceptujemy to staral sie wprowadzic akceptowalnych przesiedlencow (Ukraincow).
Osiol11:04, 10 maja 2022
Kurcze nie żebym był malkontentem ale sprawność działań jest imponująca przy tym przesiedleniu czyżby nasi sojusznicy za wody dali jakieś wytyczne(wskazówki)
Wszesniej syryjczykow nie mieścił się ani tysiąc a tu mowa o 8mln
Podziwiam sprawność w 4tygodnie więcej dla U niż przez 6 lat dla Polaków(dla nas tylko nowe podatki były a 20 w 1rok)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas