Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Zakopane
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.05.2022, 11:23 | czytano: 5348

Oddział paliatywny nie wróci pod Tatry

Zamknięty w trakcie pandemii Covid-19 oddział paliatywny w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem nie będzie ponownie uruchamiany. Powodem jest brak lekarzy oraz koniec umowy z NFZ.

Fot. Szpital Powiatowy w Zakopanem
Osoby nieuleczalnie chore, które szukały poprawy jakości życia będą musiały z Zakopanego i okolicznych miejscowości udać się po pomoc do szpitala w Nowym Targu. To w tej placówce będzie jedyny na Podhalu oddział paliatywny.

Oddział funkcjonujący do czasów sprzed pandemii w zakopiańskim szpitalu powiatowym został zamknięty, a wznowienie jego pracy nie jest planowane.

- Oddział paliatywny nie wróci do normalnego funkcjonowania. Kończy się nam umowa z NFZ. Dodatkowo pracownicy zatrudnieni u nas jeszcze przed pandemią, czyli dwa lata temu, po prostu odeszli ze szpitala. Tym samym nie planujemy wznawiać tej części naszej działalności - informuje dr Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor ds. medycznych Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
pol20:14, 11 maja 2022
Nie dziwię się,że nie ma personelu na paliatywnym.To bardzo smutny oddział szpitalny,pracując tam dłużej,wychodzimy z depresją.Szkoda tylko tych pacjentów,którym nikt nie może pomóc i są opuszczeni w swojej chorobie,czekając śmierci.
Osiol15:50, 11 maja 2022
Do ja tylko....
Że masz czas pomiędzy wizytami u lekarza po trzeciej.... pisać te posty po 50 centów amerykanskich za jeden
ale też ten ....06:35, 11 maja 2022
trzeba będzie w domu umierać w domu w cierpieniu - skandal
Ja tylko przejazdem21:21, 10 maja 2022
Komentarze wskazują jednoznacznie, że antyszczepionkowcy inspirowani przez ruskich, zmienili się płynnie w anryukraińskie ruskie trolle...
"Od zawsze" to pisałem, więc zupelnie mnie to nie zaskakuje.
LIMA17:18, 10 maja 2022
Pijane Ukrainki jeżdżą po Zakopanem(i nie tylko) na hulajnogach z małymi dziećmi a policja w dodatku szykuje dla nich ulotki w języku ukraińskim jak się mają poruszać w Polsce. Dla Polaków, którzy całe życie pracowali w tym kraju, na starość państwo nawet opieki szpitalnej nie jest w stanie im zapewnić. Najważniejsi są Ukraińcy. Znam ten naród od ponad 7 lat, nic nie robić, tylko się bawić, dobrze zjeść i pić gorzałe litrami, zarówno panie jak i panowie. Mój śp.tata opowiadał jak Ukraińcy cyt.Rusi w czasie działań wojennych pili, tańczyli i gwałcili kobiety na Orawie. Robili tak samo jak teraz robią Rosjanie. Możesz wyjechać z Ukrainy, ale Ukraina nigdy z Ciebie nie wyjedzie. To roszczeniowy i niewdzięczny naród. Że nie wspomnę o pladze aborcji na Ukrainie. W ciągu 20 lat niezależnej Ukrainy świadomie i dobrowolnie zabito 40 milionów nienarodzonych dzieci.
buu16:16, 10 maja 2022
dziennikarz powinien dopytać co teraz z oddziałem wyremontowanym niedawno z publicznych pieniędzy?? , będzie otwierany na specjalne okazje dla mediów i zaprzyjaźnionych delegacji żeby podziwiali puste łóżka?
kruszynka16:11, 10 maja 2022
Jest jeszcze jeden Szpital w którym jest bardzo dobry oddział paliatywny a mianowicie Szpital w Rabce Zdrój i bardzo dobra jest w nim opieka proszę dobrze się zorientować co do funkcjonowania takich oddziałów a potem informować mieszkańców.Szpital w Nowym Targu jest czasami przereklamowany i nie zawsze opieka jest tam bardzo dobra zapraszam do Rabki Zdroj
cenzura16:05, 10 maja 2022
wstyd starosto Bąk, kwiatki się wręczało Tokarz i Czaplińskiej,a teraz co: nie opłaca się czy nie umieją zapewnić kadry??
Kontrakty z NFZ kończą się wkrótce także dla innych zakresów działalności szpitala, niestety ale to zwykła wymówka.
Szkoda ciężko chorych, którzy muszą znów szukać pomocy w Nowym Targu. Mieszkańcy powinni wyciągnąć wnioski
lekarz15:18, 10 maja 2022
Wstyd starosto Bąk, że wyremontowany niedawno za publiczne pieniądze i hucznie otwierany oddział nie będzie działał, a pacjenci szukali pomocy w Nowym Targu.

Kwiaty się wręczało na otwarcie,przypomnijmy sobie,media były i fotki robiły. A teraz co, może się nie opłaca w rachunku Reginy utrzymywać tego oddziału???
W czerwcu kończą się kontrakty NFZ także na inne zakresy działania szpitala. Kontrakt byłby prawdopodobnie przedłużony, jakby Czaplińska i Tokarz postarały się o kadrę, ale jak widać nie chcą lub nie umieją
rr14:26, 10 maja 2022
Farsa
Pati13:13, 10 maja 2022
Jak kiedyś foliarze byli wyśmiewani tak dziś jeśli ktoś inaczej wypowie się o ukraincach niż główny nurt,to jest ruskim trolem ...jest takie powiedzenie mądry Polak po szkodzie a figa widzątylko tyle co im płaski ekran pokaże,zero myślemia.
olga12:00, 10 maja 2022
Szkoda, to jest jeden z najbardziej potrzebnych oddziałów.. ludzie starsi, nieuleczalnie chorzy. Szkoda i przykre to jest, że cała ta pandemia wymusiła tyle ruchów. Czy warte to wszystko było tego, że ludzie starsi, bez rodzin umierali w szpitalach? Zadajcie sobie pytanie co ta pandemia wyrobiła w naszym społeczeństwie? Zrobiła po prostu sieczke z mózgów i na tym to polegało... O to chodziło. Tylko jak ktoś zwracał 2 lata temu na to uwagę to był foliarzem. Dziś trzeba przyznać foliarze mieli rację.
Osiol11:30, 10 maja 2022
No tak na przesiedleńcow jest dla wiernego schorowanego podatnika....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas