Będzie kolejna "owca w Mieście" (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
15.05.2022, 19:21 | czytano: 6642

Będzie kolejna "owca w Mieście" (zdjęcia)

NOWY TARG. Pięć lat temu w Parku Miejskim pojawiła się mała ławka z rzeźbą owieczki i baranka. Rzeźba Michała Batkiewicza była odpowiedzią na propozycję stworzenia szlaku turystycznego "Znajdź owcę w mieście".

Dwukrotnie zgłaszany do budżetu obywatelskiego przez Stowarzyszenie Dalej Podhale i TKA Ferment - projekt miejskiego szlaku turystycznego nie zebrał wystarczającej liczby głosów i "przepadł". Pomysł przejął Urząd Miasta i zlecono pochodzącemu z Nowego Targu rzeźbiarzowi wykonanie kilku odlewów.

W 2019 r. pierwsza "owca-lotnik" umieszczona została na lotnisku, niedaleko pomnika Jana Pawła II. Druga figurka przedstawiająca "owcę-rowerzystę" znalazła się obok kładki nad potokiem Biały Dunajec. Trzecią - "owcę-turystkę", swoistego Czerwonego Kapturka z wilkiem - można oglądać obok schroniska na Łapsowej Polanie.

Dwa lata temu Gabriel Wolski, jeden z pomysłodawców społecznego projektu - przypomniał zamysł, tworząc graffiti "Szlak Nowotarskiej Owcy". Miał to być początek serii, ale na razie go nie zrealizowano.

Pomysł za to podtrzymał inny rzeźbiarz - Gabriel Szyrszeń. "Owca-barystka" powstała na zamówienie prywatnego przedsiębiorcy. Na razie w ogródku kawiarni DejaVue przy ulicy Długiej pojawiła się instalacja z betonu, aluminium i stali.

- Początkiem lipca pojawi się właściwa rzeźba - "bliźniaczka " odlana z brązu, która zamontowana będzie przed lokalem na chodniku - zapowiada artysta.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Pinakolada09:44, 17 maja 2022
GW wraz dwoma innymi pomysłodawcami dawno odpuścili ten temat i słusznie bo kopać się koniami nie ma co. Niech rozwijają ten szlak, bo stoi w miejscu ta inicjatywa jak słomiany zapał Pani Wice. Dobrze by było gdyby jednak poziom tych rzeźb był wyższy. Ta brzydula na Łapsowej Polanie powinna być przetopiona na łyżeczki bo to jeden z największych koszmarów rzeźbiarskich jakie widziałam w życiu.
Sąsiad22:09, 16 maja 2022
do 'Widoczne' -Aneta daj spokój ,..
widoczne13:52, 16 maja 2022
pomysł owcy był bezwzględnie Gabriela Wolskiego i pisząc wprost został skradziony ! pani vice lubi sobie przygarniać czyjeś pomysły i robić jako swoje -taką samą domenę ma pewien niespełniony "artysta" lepiak nowotarski Gabriel Szyrszeń z komitetu wyborczego watachy - min.wykonawca nagrobków, trolii, żab i posągów z Bani. Od lat nie może się wybić swoją twórczością poza ramy miasta /.../ Pamiętamy doskonale jak przytulił pomysł Katarzyny Pawluśkiewicz Podhale Animale, i grzał się w jego cieple fleszy, wtedy wykonawca okrzykną się samozwańczo autorem i próbował medialnie przypisać sobie własność do powierzonego mu wykonania a teraz podobnie wbija się w owcę Gabriela Wolskiego ojjjjjj wstyd ! co do owcy o gustach się nie dyskutuje ale zdjęcie pozostawia wiele do zachwytu przypomina Rabkoland .....
takitam.13:51, 16 maja 2022
tak to loto w calym miescie bedymy miec ino lowiecki i barony... oby ino if nie bylo w magistrocie! ciekawe cy to mi puscom, cy nie.
Echhh...07:58, 16 maja 2022
Owce Michała Batkiewicza są świetna, a ta....
ohyda i blamaż07:43, 16 maja 2022
Nowy Targ stolicą antysztuki, antyestetyki i antykultury. Wszystko na poziomie tych i podobnych straszydeł. No ale jaka władza taka watysza wizja i wygląd. Świat barbarzyńców...
Zbooj07:34, 16 maja 2022
Poznań ma koziołki, Wrocław krasnale porozstawiane w mieście... Owieczki nie były by złym pomysłem. Na pewno ciekawszym jak kolejna pseudopodobizna papieża.
Kasandra22:15, 15 maja 2022
Matko Boska!!!!
202221:39, 15 maja 2022
kto mo owce ten mo co chce
miastowy21:03, 15 maja 2022
Ohydne są te owce. Takie upiorne.
Aneta20:25, 15 maja 2022
Bardzo ładna ta owieczka. Podoba mi się pomysł. Może inni przedsiębiorcy podłapią pomysł.
Baran19:37, 15 maja 2022
Te owce to namacalny przykład chaosu kulturalnego wprowadzonego przez panią Joannę Iskrzyńską Steg. Pomysł Gabrysia zaanektowany przez UM i zlecony artyście który nowotarskie owce stawia w całej Polsce. Teraz kolejna owca odbiegająca wizerunkowo od innych. I tak została zarżnięta świetna inicjatywa która mogła cieszyć turystów i promować miasto jak wrocławskie krasnale. Pan burmistrz ma klapki na oczach trzymając wciąż na stanowisku wice tę panią.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas