Sobota, 02 lipca
Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Rabka Zdrój
Rain
21°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
14°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
22°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
16°
Wiatr: 10.584 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
20°
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
21.05.2022, 11:32 | czytano: 1942

Rusza budowa Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie

W Urzędzie Miasta w Zakopanem odbyło się podpisanie umowy na budowę Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie NASZ DOM przy ul. Kościelnej 7

Fot. Urząd Miasta w Zakopanem
Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie NASZ DOM będzie zajmować się dzienną opieką medyczną oraz poprawą komfortu życia osób z nieuleczalnymi chorobami. Świadczenia Centrum będą obejmować: porady i konsultacje lekarskie, wsparcie rodziny chorego, integrację społeczną oraz wypożyczalnię sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego.

Inwestycję na zlecenie magistratu zrealizuje przedsiębiorstwo GUT-WIERCHOWY Sp. z o.o. z Poronina, a jej koszt to prawie 7 mln zł. Na realizację tego ważnego dla mieszkańców zadania Zakopane pozyskało dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Prace budowlane zakładają modernizację budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania na cele użyteczności publicznej. Zaprojektowane zostaną nowe przestrzenie funkcjonalne, przebudowane klatki schodowe, a obiekt zostanie wyposażony w windę do transportu łóżek oraz osób niepełnosprawnych na wózkach. Dzięki realizacji projektu nastąpi modernizacja ok. 300m2 powierzchni użytkowej, a obiekt zostanie zaadaptowany na cele pełnienia nowych funkcji poprzez utworzenie gabinetów rehabilitacyjnych, lekarskich, diagnostyczno-zabiegowych, pomieszczeń grup wsparcia, magazynu sprzętu rehabilitacyjnego, toalet oraz pomieszczeń porządkowych i administracyjnych.

W najbliższych dniach przekazany zostanie wykonawcy plac budowy, a w kolejnych tygodniach rozpoczęte zostaną roboty budowlane. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2023 r.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mieszkaniec10:33, 22 maja 2022
"Rosnące ceny materiałów i robocizny sprawiają, że dom może się okazać niezwykle kosztowną inwestycją, czasem nawet niemożliwą do zrealizowania, jeśli wspomagamy się kredytem np. na wykończenie ? mówi Karolina Klimaszewska, analityk Otodomu. ? Trudno się zatem dziwić, że niektórzy, mając w perspektywie wizję rosnącej inflacji i rat kredytu, decydują się na sprzedaż nieukończonego domu."

Kto bogatemu zabroni...
wyborca10:02, 22 maja 2022
Widać że sołtys czuje się zagrożony bo nie dopuszcza vice sołtysów do fotek.
kraj socjalem płynący20:26, 21 maja 2022
A dlaczego nie centrum wsparcia Ukraińców? Może pinokio by dorzucił parę baniek do budżetu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas