Karciane kombinacje. ITD zatrzymała tureckie tiry w Chyżnem i Spytkowicach - podhale24.pl
Piątek, 02 grudnia
Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Rabka Zdrój
Snow
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-0°
Wiatr: 0.792 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
72 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
01.06.2022, 09:00 | czytano: 3247

Karciane kombinacje. ITD zatrzymała tureckie tiry w Chyżnem i Spytkowicach

Dwóch tureckich kierowców wielokrotnie jechało za długo i bez wymaganych przerw. Aby ukryć jazdę niezgodną z przepisami regulującymi czas pracy, posługiwali się dwoma kartami kierowcy. Kontrole inspektorów małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego w Chyżnem i Spytkowicach wykazały sporo naruszeń, za które kierowcy zostali ukarani mandatami. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne.

Fot. ITD Małopolska
Fot. ITD Małopolska
W poniedziałek (30 maja) inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, w Chyżnym na krajowej „siódemce”, zatrzymali zestaw pojazdów, należący do tureckiego przewoźnika. Ciężarówką wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy z Polski do Turcji. Analiza danych cyfrowych z karty kierowcy oraz tachografu cyfrowego wykazała, że w okresie objętym kontrolą mężczyzna posługiwał się dwoma kartami kierowcy. Obie należały do niego i były ważne. Jedna z kart okazanych inspektorom ITD była duplikatem. Kontrola wykazała poważne naruszenia z zakresu czasu pracy. Mężczyzna przekroczył dzienny czas prowadzenia pojazdu powyżej 8 godzin łącznie o 33 godz., a maksymalny czas jazdy bez przerwy o 4 godz. i 10 min, natomiast wymagany odpoczynek dzienny skrócił w sumie o 7 godz. i 51 min. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika zostało wszczęto postępowanie administracyjne.

Natomiast w czwartek (26 maja) inspektorzy z tego samego oddziału małopolskiej ITD, tym razem w Spytkowicach na krajowej „siódemce”, zatrzymali zespół pojazdów należący także do tureckiego przewoźnika. Wykonywany był nim przewóz drogowy z Polski do Turcji. W tym przypadku analiza danych cyfrowych z karty kierowcy oraz tachografu również wykazała, że turecki kierowca posługiwał się więcej niż jedną kartą. Obie należały do niego. Jedna z kart była duplikatem. Inspektorzy małopolskiej ITD stwierdzili sporo naruszeń popełnionych przez kierowcę w okresie objętym kontrolą. Dzienny czas prowadzenia pojazdu powyżej 10 godzin mężczyzna przekroczył o 23 godz. i 23 min, natomiast maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez wymaganej przerwy o 2 godz. i 25 min. Poza tym skrócił wymagany okres odpoczynku dziennego w sumie o 7 godz. i 17 min, a regularny okres odpoczynku tygodniowego o 6 godz. i 24 min. Oprócz tego turecki kierowca przekroczył 6 kolejnych okresów 24-godzinnych od poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku o ponad 51 godz. Mężczyznę ukarano mandatem karnym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Źródło: ITD Małopolska, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas