Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Nowy Targ
Clouds
33°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
22°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
33°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
23°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
34°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
32°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
23.06.2022, 11:23 | czytano: 2213

Prof. Ambroży: "Nie będę składał niemożliwych i szkodliwych obietnic"

Pierwszy z trójki kandydatów na nowego rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu wystosował list otwarty do społeczności akademickiej. "W kampanii wyborczej nie będę składał niemożliwych do wykonania i szkodliwych dla uczelni obietnic" - zapewnia prof. Tadeusz Ambroży.

W liście otwartym kandydat na rektora w wyborach uzupełniających, które odbędą się 6 lipca, przyznaje, że długo wahał się z podjęciem decyzji o starcie, ale przekonały go zachęty i wsparcie ze strony społeczności akademickiej. "Pomimo że jestem świadomy wyzwań wynikających z sytuacji, w której znalazła się uczelnia".

Kandydat deklaruje, że chce zapewnić pracownikom spokój, stabilizację zatrudnienia i bezpieczną pracę oraz umożliwić studentom uczenie się w nowoczesnej, rozwojowej i przyjaznej uczelni. Fundamentem nowoczesnej edukacji, jak przekonuje, jest zmodernizowana baza dydaktyczna. "Proponuję państwu plan działań, które umożliwią realizację tych zadań, a w efekcie przyczynią się do poprawy warunków pracy pracowników PPUZ oraz pozwolą na utrzymanie wysokiej jakości kształcenia studentów".Pozostałymi kandydatami w wyborach uzupełniających na rektora są również dr hab. Anna Mlekodaj oraz dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk.

Przypomnijmy, iż 21 grudnia ub.r., decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba, a potem dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Na uczelni powstał pat, a między zwolennikami i przeciwnikami odwołanego rektora doszło do konfliktu. Pierwsze wybory, które odbyły się w lutym, zorganizowane przez przeciwników rektora Włodarczyka, w których na rektora uczelni została wybrana dr Anna Mlekodaj - unieważniono. Proces wyborczy, przeprowadzony przez dr Marię Ziębę, podważył minister edukacji Przemysław Czarnek, który uznał, że obowiązki rektora uczelni powinna pełnić dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Po objęciu gabinetu rektora dr Godlewska-Dzioboń ogłosiła nowe wybory.

r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wuefista17:23, 23 czerwca 2022
Ambroży wywodzić się z AWF uczelni która jest kuźnią dobrych menadżerów,dyrektorów i bardzo zaradnych osób. Z tej strony to dobra propozycją. Niestety habilitacja że Słowacji już nie jednemu nie wyszła na dobre. Jeżeli stanie się niewygodny i nie będzie chciał odejść tak jak ksiądz to może ktoś wyciągnie co nieco i znowu będzie wstyd. Poprzedniego rektora znamy a pani od regionaloznawstwa to nie kandydat na rektora - dlatego stawiam na AWF - kuźnie talentów
Wania16:24, 23 czerwca 2022
wszyscy wiedzą że obietnice już poszły w świat i kto co ma ugrać
Pytam16:03, 23 czerwca 2022
Dlaczego Tadeusz Ambroży nie został rektorem AWF w Krakowie?
ale o co chodzi16:02, 23 czerwca 2022
układ AWF za układ UEK?
Chałwa12:56, 23 czerwca 2022
Ależ my Panu Profesorowi naprawdę dziękujemy ale kciuki będziemy trzymać za Panią Profesor Mlekodaj.
Janko Muzykant12:51, 23 czerwca 2022
Jakby chciał dobrze, to by chciał przywrócić wyrzuconych pracowników a tak to wiadomo, że układ zostaje, zmienia się tylko fasada. Z takim podejściem to dalej będzie Wyższa szkoła wypasania owiec a nie Uniwersytet Podhalański...
Góral12:17, 23 czerwca 2022
Gdyby Pan Profesor nie był związany z AWF (bo pewnie podobnie jak dr hab. Włodarczyk z Pracy w Krakowskiej Uczelni nie zrezygnuje) - to może i byłby to dobry kandydat - a tak to istnieje duże ryzyko, że skończy się podobnie jak z Rektorem Włodarczykiem - zawłaszczenie Podhalanki przez krakowską Uczelnię. Byłby to dobry kandydat również wtedy gdyby nie brał na pokład skompromitowanych osób związanych dziś i kiedyś z Podhalańską Uczelnią.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas