Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica
Clouds
14°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
26.06.2022, 09:34 | czytano: 2867

Pierwsze pociągi w Zakopanem. Turyści narzekają na informacyjny chaos (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Gdyby nie nawigacja w telefonie, w życiu bym tu nie trafiła - mówi zmęczona kobieta ciągnąca za sobą walizkę. Turyści narzekają na bardzo słabe oznaczenia oraz na brak komunikacji zastępczej pomiędzy dworcem w centrum miasta, a tymczasowym dworcem PKP.

zdj. Marcin Szkodziński
W sobotę 25 czerwca do Zakopanego po przerwie przyjechały pierwsze pociągi wiozące turystów. Zgodnie z zapowiedziami turyści wysiedli na tymczasowym dworcu kolejowym na zakopiańskiej Spyrkówce w pobliżu ul. Chyców Potok.

Jeszcze przed otwarciem tymczasowych peronów czytelnicy prosili naszą redakcję o interwencję w sprawie braku oznaczeń prowadzących na nowy dworzec.

Następnego dnia po naszym artykule w Zakopanem - pojawiły się prowizoryczne drogowskazy do nowego dworca. Zafoliowane kartki formatu A4 zostały trytytkami przyczepione do znaków drogowych.

Turyści, którzy ciągną za sobą walizki i niosą ciężkie plecaki są oburzeni. - Koło czegoś co przypomina dworzec jest jakiś baner z narysowaną mapką. Nie ma żadnej komunikacji, którą można by zajechać na miejsce - skarży się mężczyzna z Warszawy.

Problemy mają nie tylko turyści, którzy szukają dworca, żeby przyjechać, ale także ci, którzy przyjeżdżają na wypoczynek. - Wysiadłam w jakimś innym miejscu. Nawet konduktor nic nie wiedział - mówi kobieta, która z dziećmi przyjechała na wakacje z Gdańska. - Specjalnie wynajęłam pokoje blisko dworca, żeby nie trzeba było daleko chodzić. Teraz okazało się, że mamy do pokonania 1,5 km - dodaje.

Koleje Państwowe, żeby ułatwić turystom wydostanie się w kierunku centrum miasta rozdaje specjalne ulotki z mapką Zakopanego i zaznaczoną trasą.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jan11:32, 26 czerwca 2022
Z pisaniem durnych komentarzy już nie ma problemu, ale z dotarciem na dworzec już tak. To jak ty byś bidulo trafiła na kwaterę? Rzeczywiście, parę ulic na krzyż i można się pogubić..
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij