Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
01.07.2022, 14:07 | czytano: 1445

400 tys. złotych dla jednostek WOPR

Blisko 3 miliony złotych, taką kwotą od 2013 roku Województwo Małopolskie wsparło działania woprowców z terenu Małopolski. W tym roku promesy otrzymało 9 jednostek ratownictwa wodnego na łączną kwotę 400 tys. złotych.

zdj. UMWM
- Dobrze się składa, że spotykamy w dniu, w którym rozpoczynają się wakacje. Małopolska może się pochwalić licznymi miejscami do wypoczynku nad wodą, dlatego tak ważne jest wsparcie ratownictwa wodnego. Bardzo się cieszę, że współpraca z wszystkimi ośrodkami WOPR układa się bardzo dobrze, że nie mamy kłopotu z podziałem tych środków. Zapewniam, że w roku przyszłym te środki będą zwiększone - mówił marszałek Witold Kozłowski

W tym roku wsparcie finansowe na prowadzenie swoich działań otrzymały; Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu, Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chrzanowie, Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach, Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.


opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
KAŻDY POLAK ZADŁUŻONY JEST DZIŚ NA .......50 TYSIE10:01, 3 lipca 2022
Kto normalny pożycza kasę z banku ?! - NIKT !!!!!!!!!!

TYLKO GŁUPIEC POŻYCZA KASĘ, ŻEBY JĄ GŁUPIO WYDAĆ.
Gdyby to był POLSKI RZĄD, to ułatwiłby przepisy, żeby pomóc ludziom samym zarabiać, a nie rozleniwiać ludzi !!!

Kolejne pożyczki z BANKU SWIATOWEGO ?!?!
BANK ŚWIATOWY KAŻE SOBIE PŁACIĆ MEGA % !!!
omega13:47, 2 lipca 2022
Super! Będzie można kupić nowe motorówki do lansowania się na zbiorniku gdzie obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. A zabezpieczenie imprez na jeziorze odpłatne... brak współpracy z innymi podmiotami... brak jednego numeru alarmowego dla akwenu (przypadkowi świadkowie nie wiedzą gdzie dzwonić, straż, pogotowie, policja, 112, OSP, wójt, pleban?)... okoliczne gminy i podmioty czerpiące zyski z turystyki nie widzą potrzeby żeby dołożyć się do bezpieczeństwa nad wodą... posterunek policji wodnej (2 osoby) tylko od czerwca do sierpnia - w pozostałych miesiącach jest super bezpiecznie i porządek sam się utrzymuje... na brzegach śmieci i syf a sam zbiornik jest zanieczyszczony zrzutami ścieków i chemikaliami, nikt tego nie bada regularnie i nie dba o bezpieczeństwo kąpiących się...
Dziękujemy Panie Marszałku za troskę i rozdawanie naszych pieniędzy.
Wiktor20:31, 1 lipca 2022
Do Pana Marszałka: fajnie lansować się przed wyborami za cudze pieniądze, a może Pan coś z prywatnych środków przeznaczy na tak szlachetny cel.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij