Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
03.07.2022, 15:23 | czytano: 1684

Stacja Edukacja, czyli bezpłatne prelekcje w Tatrach o Tatrach (zdjęcia)

Na Kasprowym Wierchu przewodnicy bezpłatnie opowiadają o Tatrach, bezpieczeństwie i historii kolejki na Kasprowy. - Widać bardzo duże zadowolenie po wysłuchaniu takiej prelekcji. Pojawia się też wiele pytań od turystów - mówi Sandra Strauchmann, jedna z przewodniczek, której z zaciekawieniem słuchają turyści.

zdj. Marcin Szkodziński
Do końca września codziennie od godz. 9 rano do 15 po południu w trzech wyznaczonych miejscach na Kasprowym Wierchu znaleźć można ubranych na pomarańczowo przewodników Stacji Edukacja. Pierwszy z punktów znajduje się tuż przy wyjściu z górnej stacji Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu. Kolejny na Suchej przełęczy, a najwyższy punkt z przewodnikami znajduje się na szczycie Kasprowego Wierchu obok stacji meteorologicznej.

- Pod obserwatorium meteorologicznym opowiadamy o bezpieczeństwie w Tatrach, o pogodzie i o tym jak się zachować oraz na co uważać. Przy stacji górnej PKL opowiadamy o historii kolejki, a także o regulaminie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na Suchej Przełęczy opowiadamy o zwierzętach jakie można spotkać w parku i o tatrzańskiej przyrodzie - zaznacza Sandra Strauchmann, jednak z przewodniczek Stacji Edukacji.

Prelekcje Stacji Edukacji bardzo przypadły do gustu turystom. Wiele osób zarówno tych, które na Kasprowy Wierch wjechały kolejką, jak również tych, którzy pieszo zdobyli szczyt z zaciekawieniem zatrzymuje się i przysłuchuje przekazywanym informacjom.

- Ludzie są bardzo zainteresowani. Czasem trzeba ich nakłonić do słuchania i wspomnieć, że są to darmowe prelekcje. Część osób się obawia, że może będzie trzeba za to zapłacić - mówi Sandra Strauchmann. - Widać bardzo duże zadowolenie po wysłuchaniu takiej prelekcji. To jest bardzo fajne, że turyści nie przyjeżdżają tu tylko chodzić i patrzeć, ale też chcą czegoś posłuchać i się więcej dowiedzieć. Pojawia się też wiele pytań, na które chętnie odpowiadamy - dodaje.

Prelekcji na Kasprowym Wierchu będzie można słuchać do końca września 2022 roku.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas