Przebudowa drogi w Gliczarowie Dolnym. Kierowcy narzekają na oznakowanie - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
18°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
04.07.2022, 12:08 | czytano: 2214

Przebudowa drogi w Gliczarowie Dolnym. Kierowcy narzekają na oznakowanie

Jechać czy nie jechać - zastanawiają się kierowcy przed wjazdem do Gliczarowa Dolnego. Problemem jest dziwne oznakowanie.

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Fot. Monika Para-Miśkowiec
- Na początku drogi stoi znak informujący o robotach drogowych, które potrwają do... 2019 roku. Wczoraj chciałam tamtędy jechać i zastanawialiśmy się czy droga jest przejezdna. Jak można ustawić taki znak? Nie wiadomo czy ktoś zapomniał go zdjąć, czy faktycznie jest remont - opowiada mieszkanka Bukowiny Tatrzańskiej.

Droga przez wieś jest przebudowywana. Zerwano stary asfalt, a w jego miejscu pojawi się nowa nawierzchnia.- Najpierw jadąc od strony Białego Dunajca w stronę wójtostwa w Dolnym Gliczarowie mamy tereny osuwiskowe. Później jest bardzo gęsta zabudowa w wąskiej Dolinie nad Potokiem - centrum wsi - i tam nie ma za bardzo możliwości poszerzenia drogi, wyprostowania łuków, zakrętów czy innych daleko idących rozwiązań. Kolejno jest ostry podjazd - słynna ściana Bukowina dla kolarzy. Tam wszystkie prace modernizacyjne zostały już wykonane w poprzednich latach. Chociaż mówi się, że przydałaby się na tym podjeździe mijanka dla kierowców i być może w przyszłości uda się znaleźć takie miejsce - opowiada o inwestycji starosta tatrzański Piotr Bąk na profilu facebookowym powiatu. - Remont domknie modernizację jezdni dróg powiatowych, które są na terenie powiatu tatrzańskiego. Przypomnę, że to 65 km dróg. Natomiast następny etap to będą przede wszystkim chodniki, oświetlenie dróg, polepszenie bezpieczeństwa, w pewnych miejscach również ronda. Pierwszym rondem, które w przyszłości chcielibyśmy zrobić, będzie rondo na skrzyżowaniu drogi do Górnego Gliczarowa i do Leśnicy w Bukowinie Tatrzańskiej - dodaje.mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Manfred13:22, 5 lipca 2022
Kleić łatać manfred na szosie chce tam polatać
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas