Ciężka praca przynosi efekty. Najlepsi uczniowie nagrodzeni (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
14.07.2022, 10:46 | czytano: 4158

Ciężka praca przynosi efekty. Najlepsi uczniowie nagrodzeni (zdjęcia)

Uczniowie z najlepszymi wynikami egzaminów ósmoklasisty otrzymali podziękowania i nagrody od wójt gminy Poronin Anity Żegleń. - Macie najlepsze wyniki ósmoklasistów w naszej gminie. To powód do zadowolenia i dumy. Dziękuję, że tak się staraliście - powiedziała.

Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie. Wójt dziękowała też rodzicom uczniów, dyrektorom szkół, których uczniowie uzyskali najlepsze wyniki, oraz nauczycielkom - Katarzynie Budyn i Aleksandrze Zielińskiej.
Katarzyna Budyn była wychowawczynią klasy, która osiągnęła najwyższe wyniki egzaminacyjne w gminie. To VIIIb ze Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie. Z kolei uczniowie Aleksandry Zielińskiej, nauczycielki matematyki, uzyskali najlepsze wyniki w gminie z tego przedmiotu.

Wójt Anita Żegleń podkreślała, że uczniowie angażowali się w życie szkoły, startowali w różnych konkursach. Długo i ciężko pracowali na sukces, który zaowocował w postaci znakomitych wyników egzaminu. – Macie najlepsze wyniki ósmoklasistów w naszej gminie. To powód do zadowolenia i dumy. Dziękuję, że tak się staraliście. Za sukcesem stoją trzy elementy - talent, umiejętności i szczęście. U was zagrały wszystkie, ale przede wszystkim była ciężka praca. Za nią dziękuję – zwracała się do uczniów wójt gminy.

Szczególnie dziękowała też rodzicom. – W dużej mierze wasze zaopiekowanie, życzliwość, uważność, decydują o tym, że wasze dzieci są w tym miejscu. Żeby dziecko pięknie rozkwitło i osiągało rzeczy ważne, musi usłyszeć od swoich rodziców: „jesteś dobry, wyjątkowy”. Jeśli dostaje czwórkę, to ma usłyszeć „świetnie”, a nie „dlaczego nie piątkę?” To, że budujecie w dzieciach mądrą pewność siebie, powoduje, że kiedyś, gdy staną przed wyzwaniem, będą w wstanie na tyle okiełznać emocje, żeby pokazać pełnię swoich możliwości – mówiła Anita Żegleń. Dyrektorom dziękowała za mądre wspieranie nauczycieli i stwarzanie w szkołach warunków, dzięki którym uczniowie mogą się rozwijać.

Uczniowie z najwyższymi wynikami egzaminacyjnymi w gminie Poronin: Amelia Kunat (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie), Mateusz Bobak (Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie), Klemens Galica (ZSP) w Zębie, Ewelina Dorula (SP w Poroninie), Antonina Romaniszyn (ZSP w Zębie), Wiktoria Dorula (SP w Poroninie), Patrycja Gałusza (Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Nowem Bystrem), Natalia Pawlikowska (Szkoła Podstawowa im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu), Józef Stachoń (SP w Poroninie), Bartłomiej Neupauer (SP w Poroninie), Maciej Bukowski (SP w Poroninie), Patryk Łacek (SP w Murzasichlu), Alicja Chowaniec (SP w Poroninie), Michał Słodyczka (SP w Poroninie) i Bartosz Tokarczyk (SP w Poroninie).

Vouchery dla uczniów z klasy VIIIb, która zdobyła najwyższe wyniki w egzaminie na terenie gminy Poronin, ufundowały Termy z Bukowiny Tatrzańskiej.

Źródło: UG Poronin, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
klin22:32, 14 lipca 2022
Chodziło o to, że dobrze by było, żeby i w Nowym Targu ktoś wpadł na pomysł nagrodzenia najlepszych uczniów.
A wyjątkowym uczniom i ich nauczycielom jeszcze raz serdecznie gratuluję.
.17:11, 14 lipca 2022
Wielkie brawa dla Dyrektora z Zębu, który notabene jest z Nowego Targu (to, tak a propos tego, co na to władze Nowego Targu).
klin11:24, 14 lipca 2022
Gratulacje!
A co na to władze Nowego Targu
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas