Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Czarny Dunajec
Clouds
20°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
12
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
11
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
30
21
24.07.2022, 18:46 | czytano: 1985

Przegląd poroniańskich zespołów regionalnych (zdjęcia)

Niedzielna scena 47. Poroniańskiego Lata należała do młodych górali i góralek z gminy Poronin, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. - Ważny jest ten przekaz nie tylko w zespole, ale też jeżeli jest w domu. Kiedy ta tradycja jest przekazywana w rodzinach, to tym dzieciom jest jeszcze łatwiej. Po tych dzieciach to widać, że one są śmiałe na scenie i robią bardzo dobrą robotę w grupie, gdzie są liderami. Widać w nich radość, że to nie jest na siłę, przymuszone - zaznacza Anna Trebunia Wyrostek, kulturoznawca i regionalistka.

zdj. Marcin Szkodziński
W ostatni dzień 47. Poroniańskiego Lata organizatorzy przewidzieli czas na przegląd regionalnych zespół góralskich z terenu gminy Poronin. Na scenie zobaczyć można było Regle i Małe Regle z Poronina, Zespół Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego, Mały Zbójnicek z Zębu i Zawrat z Bustryku.

Występom przyglądali się jurorzy. - Mamy tu przegląd działalności. Nie jest to forma konkursowa, tylko forma przeglądu działalności, co w danej gminie się dzieje. My to traktujemy jako wskazówki dla instruktorów i kierowników. Nie oceniamy, który zespół jest lepszy. Cieszymy się, że wszystkie zespoły tu są i z tego się cieszą - mówi Maciej Krzeptowski, prezes Związku Podhalan oddział Kościelisko.

Prezentacjom przyglądała się także regionalistka, kulturoznawca i członek zespołu Trebunie-Tutki. - Myślę, że wszystkim poszło bardzo dobrze. Widać dużo pracy instruktorów, widać też pomoc rodziców, żeby dzieci wyglądały odpowiednio na scenie. Cieszy to, że jest to już kolejne pokolenie tych dawnych zespolanów, których ja pamiętam ze sceny. Zespoły bardzo fajnie się pokazały. Zbójnicek miał bardzo fajny program. Oprócz tego oglądaliśmy układy artystycznie opracowane. Myślę, że wiele dobrego o każdym z zespołów można powiedzieć - dodaje Anna Trebunia-Wyrostek.

ms// zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
z tąd20:38, 24 lipca 2022
Nie widzę tu tradycyjnego ubioru Góralki,Górala z płótna,Lnu,portki z filcu biednie ale paradnie jak to bywało.Koszule,spódnicę z Ameryki,Chin.Korale?Kierpce pewnie ponad tyś.Kiedy Górala(prawdziwego)na to było stać.Żenada.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij