Powiat łączy domy pomocy społecznej w Zaskalu i Rabce-Zdroju. Będzie jeden dyrektor i podwyżki - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 9.9 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
30.07.2022, 17:00 | czytano: 5570

Powiat łączy domy pomocy społecznej w Zaskalu i Rabce-Zdroju. Będzie jeden dyrektor i podwyżki

Decyzją Rady Powiatu Nowotarskiego, DPS-y w Zaskalu i Rabce-Zdroju będą zarządzane przez nową jednostkę - Powiatowy Zespół Domów Pomocy Społecznych. Starosta nowotarski zadeklarował, że oszczędności pójdą m.in. na podwyżki dla pracowników.

DPS w Rabce-Zdroju. Archiwum
DPS w Rabce-Zdroju. Archiwum
- Z uwagi na planowane połączenie obu domów, celowym jest przejęcie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie obsługi kadrowej. Do dodatkowym uzasadnieniem jest PCPR od trzech lat prowadzi już wspólną obsługę finansowo-księgową - wyjaśniała na sesji dyrektor PCPR Aneta Wójcik. Kolejnym punktem obrad było utworzenie nowej jednostki budżetowej. Od 1 września będzie działać Powiatowy Zespół Domów Pomocy Społecznych, który przejmie zarządzanie nad oboma placówkami. Jego siedziba będzie się mieścić w Zaskalu.

Domy pomocy społecznej w Rabce-Zdroju i Zaskalu nie zmienią lokalizacji, nadal będzie działać w obu miejscowościach. Rabczański dom pomocy nadal będzie opiekował się głównie ludźmi niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi, a zaskalański - osobami w podeszłym wieku. Anita Wójcik tłumaczyła, że stale rosną koszty działalności obu placówek, dlatego konieczne jest szukanie oszczędności. Te, po połączeniu placówek, zostaną przeznaczone m.in. na podwyżki dla pracowników - zadeklarował starosta Krzysztof Faber. Szacuje się, że połączenie ma przynieść oszczędności rzędu od 160 do 180 tys. zł w skali roku.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
alik15:23, 31 lipca 2022
Ale to już ponoć Tak było i g... się skończyło. Obecnie finanse i dział kadr w swym władaniu ma PCPR. DPS Zaskale dzięki bardzooooo wieloletniej tej władzy powiatowej i popieranej nieudolnej dyrekcji chyli się ku UPADKOWI. No niestety zapomniano o rzetelnych, sumiennych, obowiązkowych i życzliwych pracownikach tegoż domu - pogarda i walka w sądzie, ale nie ZAPOOMNIANO o "SWOICH".
Oko widzi15:09, 31 lipca 2022
Kosztem w miarę godnego życia, dobrej opieki tych biednych staruszków tworzy się kolejne lukratywne stanowisko kolesiowskie w starostwie. Oszczędności??? Nie bądźcie śmieszni. Żebada!!!! Szkoda tych biednych pensjonariuszy bo to oni odczują najbardziej. A....personel- poprostu odejdzie. Teraz rynek pracy jest taki szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie i to nie za marne grosze ze starostwa.
e211:58, 31 lipca 2022
Po co DPS- y podlegają pod powiat? Powinny bezpośrednio podlegać pod Urząd Wojew. w Krakowie Wydział Polityki Społecznej. Po co pośrednicy tacy jak: starostwo i PCPR! Przy dotychczasowej podległości, dyrektorzy domów i tak mają niewiele do powiedzenia są jakby ubezwłasnowolnieni od starostwa i PCPR. Pod pozorem oszczędności i łączenia zlikwidują jeden DPS! Faktycznie największe oszczędności będą jak połączą starostwa; tatrzański i nowotarski!
Mieszkaniec08:22, 31 lipca 2022
Te oszczędności w porównaniu ze stratami jakie poniósł powiat w aferze w PZD to śmieszność.
St@sek23:11, 30 lipca 2022
Dla oszczędności połączmy starostwo tatrzanskie z nowotarskim, jedna rada powiatu, jeden starosta.....ale by były oszczędności.....
pomyśl zanim coś chlapniesz21:23, 30 lipca 2022
Ja zacząłbym oszczędzanie od siebie - czyli od starostwa. Tak szczerze gdyby ktoś chciał w Polsce oszczędzać to powinien zacząć od likwidacji starostw w Polsce i wówczas władza samorządowa wyglądałaby tak : gmina , wojewoda, rząd.
e220:49, 30 lipca 2022
A kto będzie szefem????? hahaha!!!Może powiat znowu chce zlikwidować któryś DPS, a co sprzedadzą i będzie miał co powiat mieć na " przejedzenie" !!! A może tak zrobić oszczędności w samym starostwie, a nie na biednych, niepełnosprawnych osobach????
STAŚ19:41, 30 lipca 2022
Tak, a kto szefem ??!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas