Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Zakopane
Clouds
13°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
31.07.2022, 16:44 | czytano: 5922

Mimo deszczu - w skansenie trwa zabawa (zdjęcia)

ORAWA. W zubrzyckim skansenie zorganizowano dziś Święto Borówki. To największa, cykliczna impreza plenerowa o charakterze folklorystycznym odbywająca się w Orawskim Parku Etnograficznym.

zdj. Łukasz Sowiński
W tym roku Święto Borówki organizowane jest po raz 20.

Zabawie towarzyszą pokazy warsztatowe różnych zajęć gospodarskich, degustacje dań regionalnych, występy teatralne i inscenizacje. Otwarte zostały trzy wystawy czasowe: „Światło w przyrodzie” (przygotowana przez Babiogórski Park Narodowy), „Cyprian Smreczak – rzeźbiarz z Orawy” poświęca twórczości lipnickiego artysty oraz „Kany tyn cas? Orawskie zygory" - wystawa zegarów schwartzwaldzkich ze zbiorów muzeum.

W programie znalazł się także coroczny konkurs wiedzy o Orawie i muzeum, a także XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej.

Osobny program przygotowano w związku z obchodami Roku Ignacego Łukasiewicza – w tym roku przypada 200. rocznica urodzin polskiego geniusza. Muzeum oraz Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon przygotowały pokazy popularnonaukowe oraz konkurs „Poznaj Ignacego Łukasiewicza”, chętni będą mogli też posłuchać o wynalazkach Łukasiewicza w życiu codziennym, wziąć udział w mini-warsztatach edukacyjnych i stworzyć pracę w ramach konkursu plastycznego: „Łukasiewicz w oczach dzieci”.

opr. s/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Stary chłop bez zymbów17:09, 1 sierpnia 2022
Do Magda! Planujym wesele za rok w lipcu. Powiydz ze mi na ktoro sobote upytać ksiyndza, bo nie chce zeby loło.
Stara baba co zymbów ni ma11:12, 1 sierpnia 2022
Do Magda. Że też organizatorzy nie spytali Cię wcześniej, o to co zrobić... Na pewno tych kilkudziesięciu wystaw2ców i uczestników chętnie skorzystaliby z Twej porady. Termin - ostatnia niedziela lipca- wyznaczony jest od lat. Poza gospodarzami, którzy są na miejscu, wystawcy i uczestnicy mają inne zajęcia i często są z terenów dość odległych, więc planują udział na ten termin. A zła pogoda wynika z tego, iż turyści zbyt małe ofiary dają w parafii na tacę. I tyle.
Magda20:02, 31 lipca 2022
mogli przełożyc na inny termnin, bez sensu w taka pogode robic dla kilku osób...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij