Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
01.08.2022, 08:40 | czytano: 4086

Pielgrzymka Góralska dotarła na Jasną Górę. "Wasze zdążanie było odkrywaniem tego najbardziej istotnego sensu bycia z Chrystusem"

-> Ok. 750 pielgrzymów z grup Bachledówka, Nowy Targ, Orawa i Rabka-Zdrój dotarło w niedzielę na Jasną Górę, kończąc 41. Pielgrzymkę Góralską. Na zakończenie pielgrzymi wzięli udział w uroczystej mszy świętej, a po południu wrócili do domów.

-> - Wasze pielgrzymowanie jest uczeniem się niełatwej mądrości nie załamywania się wobec trudności materialnych - powiedział do górali w Częstochowie Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski.

Pielgrzymi z Nowego Targu przed Jasną Górą. Fot. Kuria Metropolitarna w Krakowie


– To wasze zdążanie było odkrywaniem tego najbardziej istotnego sensu bycia z Chrystusem i dla Chrystusa i składania Bogu Ojcu z siebie wyrazów wdzięczności i największego uwielbienia – mówił abp Marek Jędraszewski podkreślając sens pielgrzymowania, którym jest przeżywanie bliskości z Jezusem i Jego Matką. – Wasze pielgrzymowanie na Jasną Górę jest uczeniem się niełatwej mądrości nie załamywania się wobec trudności materialnych – mówił zaznaczając, z te trudności mogą stać się szansą, żeby uczyć się sobie nawzajem pomagać.Arcybiskup podkreślił, że pielgrzymi zmierzali na Jasną Górę, by przekazać Matce Bożej zarówno swoje osobiste sprawy, jak i te, które mają charakter rodzinny, społeczny, narodowy, aby Ona przedstawiła je Swojemu Synowi. – To wasze zdążanie było odkrywaniem tego najbardziej istotnego sensu bycia z Chrystusem i dla Chrystusa i składania Bogu Ojcu z siebie wyrazów wdzięczności i największego uwielbienia – mówił abp Marek Jędraszewski podkreślając sens pielgrzymowania, którym jest przeżywanie bliskości z Jezusem i Jego Matką.– Niełatwe to życie, niełatwe to pielgrzymowanie z Chrystusem, przez Chrystusa, dla Chrystusa. Ale przecież jeśli nie jest łatwe, to nie znaczy, że jest marnością, że jest bezsensem. Wasz wysiłek pielgrzymi pokazuje, że warto zaprzeć się samego siebie, warto zrezygnować z czegoś na jakiś czas, by iść do Matki i Jej przekazać niepokoje i lęki, a także nadzieje i radości i prosić Ją: ukaż nam Swojego Syna i pokaż drogę, która wiedzie do Niego na wieczność całą – zakończył abp Marek Jędraszewski.

oprac. r/ zdj. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij