Środa, 28 września
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
96 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 48 | 96 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
10
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
6
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
28
27
14.09.2022, 11:25 | czytano: 8612

"Akcyzowy król" z Podhala zatrzymany

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali na terenie Podhala nielegalne wyroby akcyzowe na kwotę prawie 900 tysięcy złotych. Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało trzech Polaków i jeden Ukrainiec.

zdj. KaOSG
Zakopiańscy strażnicy graniczni zatrzymali 4 mężczyzn za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Znaleziono ponad 830 tys. szt. papierosów, 105 kg tytoniu, prawie 1400 litrów spirytusu i 14 litrów wódki.

- Zatrzymane towary nie posiadały znaków akcyzy skarbowej. Łączna wartość nielegalnego towaru wyniosła ponad 850 tysięcy złotych. Po wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa mógłby stracić co najmniej milion złotych. W trakcie czynności zabezpieczono ponad pół miliona złotych w gotówce oraz ponad 1000 dolarów amerykańskich, a także akcesoria i przedmioty wykorzystywane do wytwarzania, ważenia oraz pakowania nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Ponadto samochody i nieruchomości na kwotę ponad miliona złotych - informuje mjr SG Dorota Kądziołka.


Zatrzymanym trzem obywatelom Polski oraz jednemu obywatelowi Ukrainy zostały przedstawione zarzuty karne udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu.

Rzecznik Prasowa Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu dodaje: - Ponadto mężczyznom przedstawiono zarzuty karno-skarbowe - sprowadzania spirytusu niezgodnie ze sposobem produkcji, warunkami technologicznymi i parametrami jakościowymi, wytwarzania na jego bazie alkoholu etylowego, a także wprowadzania do obrotu bez znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymani usłyszeli również zarzuty obrotu wyrobami tytoniowym bez znaków akcyzy skarbowej, ich przechowywania, przewożenia oraz pomocy i wprowadzaniu do obrotu.

Za popełnione czyny mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ponadto, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zakopanem, wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Poza funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału SG, w akcji udział wzięli funkcjonariusze z oddziałów Bieszczadzkiego i Nadodrzańskiego.


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Chrust18:24, 14 września 2022
A ten płot pod tymi fajkami to też bez akcyzy? Jak się go pali? Przez lufkę czy w kopciuchu? :)
Osiol14:25, 14 września 2022
Zaraz wprowadzanie na własne potrzeby ot przygotowanie do zbliżającego się Ładu lub napasci ruskich i kilkuletnią okupację nie przejdzie???
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas