Sportowe i nie tylko - upamiętnienie Stefana Kapłaniaka „Cenka” (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-2°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
92 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
160 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 80 | 160 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
16.09.2022, 00:50 | czytano: 1551

Sportowe i nie tylko - upamiętnienie Stefana Kapłaniaka „Cenka” (zdjęcia)

Na terenie woj. podlaskiego oraz małopolskiego odbyły się wydarzenia upamiętniające karierę sportową zmarłego w sierpniu ub. roku pochodzącego ze Szczawnicy kajakarza Stefana Kapłaniaka „Cenka” wybitnego sportowca, wielokrotnego Mistrza Świata, Mistrza Europy i jedynego z Podhala medalisty olimpijskiego w sportach letnich.

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
Pierwszym wydarzeniem, które odbyło się 9 września w Szelmencie, było odsłonięcie pamiątkowej płyty z imieniem Stefana Kapłaniaka podczas VI Edycji Alei Gwiazd Sportu. Pomysłodawcą i twórcą tego wydarzenia jest Wojciech Fortuna - medalista olimpijski z Sapporo 1972 r. w skokach narciarskich. Z kolei 10 września w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Masters, Osób Niepełnosprawnych w Kajakarstwie Klasycznym i Zawody dla Młodzików - Memoriał im. Stefana Kapłaniaka "Cenka".

Memoriał powstał z inicjatywy Klubu Sportowego „ Na Fali” z Krakowa, który w swoim założeniu ma krzewienie kultury fizycznej, sportu i turystyki wśród dzieci, młodzieży, sportowców niepełnosprawnych, osób dorosłych, w tym seniorów po 60- tym roku życia, a także weteranów (masters), czyli byłych zawodników kajakarstwa klasycznego po 35-tym roku życia.

mat. nadesłany,
zdjęcia organizatorzy wydarzeń
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij