Nowotarżanka wśród laureatów pierwszego funduszu stypendialnego "Rafał Brzoska Foundation" - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Zakopane
Snow
-1°
Wiatr: 11.412 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-0°
Wiatr: 15.336 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-0°
Wiatr: 18 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 13.68 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
07.10.2022, 10:34 | czytano: 2245

Nowotarżanka wśród laureatów pierwszego funduszu stypendialnego "Rafał Brzoska Foundation"

Fundacja Rafała Brzoski została powołana, aby "wspierać młodych utalentowanych i pracowitych ludzi na drodze ich dalszego rozwoju". Pierwszym z programów było założenie Funduszu Stypendialnego. Wśród 23 laureatów pierwszej edycji funduszu znalazła się Amelia Kudasik z Nowego Targu. 16-latka interesuje się neuronauką i medycyną. Wygrywa międzynarodowe konkursy, publikuje artykuły naukowe oraz współpracuje z naukowcami ze światowych uczelni.

Rada mentorska Fundacji/ zdj. Fundacja Rafała Brzoski
Rada mentorska Fundacji/ zdj. Fundacja Rafała Brzoski
- Szukaliśmy zdolnych i nieuprzywilejowanych młodych ludzi, którym na różne sposoby chcemy podać rękę - mówi Rafał Brzoska, Prezes fundacji - Okazało się, że takich osób jest naprawdę dużo, a ich dotychczasowe osiągnięcia robią ogromne wrażenie! Stąd tak trudno nam było wskazać kto powinien otrzymać Fundusz. Niemal pod lupą oglądaliśmy zgłoszenia, braliśmy pod uwagę wiele aspektów, słuchaliśmy co mówią znamienici członkowie kapituł. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas rozmowy z tymi młodymi ludźmi - ich dojrzałość, zapał, samoświadomość, motywacja. Uznaliśmy, że zwyczajnie musimy im umożliwić realizację marzeń i nie dopuścić do rezygnacji z przyszłych, być może światowych dokonań - dodaje przedsiębiorca, założyciel i prezes Grupy Kapitałowej Integer.pl.

W ramach fundacji powstał Fundusz Stypendialny, do którego w miesiąc zgłosiło się ponad 1500 osób. Wybrano 23 osoby, którym fundacja pomoże w edukacyjnym rozwoju i spełnieniu marzeń. Poza wsparciem finansowym, wybrane osoby dostaną opiekę mentora, który jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie.

Każdy z kandydatów był oceniany według tych samych kryteriów: zdolności i talentu, wizji i pomysłu na siebie, pozytywnego wpływu na otoczenie, sytuacji ekonomicznej lub rodzinnej i wieku (13-25 lat). Wśród stypendystów znaleźli się ludzie z obszaru medycyny, innowacji, sztuki, nauki i przedsiębiorczości.


Amelia Kudasik jest licealistką V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Zajmuje się neuronauką i medycyną. Wygrywa międzynarodowe konkursy i publikuje artykuły naukowe, a także ma na koncie współpracę z naukowcami z Cambridge oraz New York University of Science. Udziela się społecznie, pracując w Fundacjach: Klinika Matmy, Web-Korki. W związku z wojną w Ukrainie stworzyła projekt EDU(po)MOC - stronę internetową która łączy wolontariuszy - korepetytorów - z uchodźcami z Ukrainy.

- Obecnie przygotowujemy umowy współpracy z naszymi stypendystami, opracowujemy im programy mentoringowe i szukamy najlepszych fachowców w ich dziedzinach, którzy będą wspierać rozwój ich pasji. Program stypendialny rusza od października - wyjaśnia Katarzyn Alińska, Dyrektor Zarządzająca Fundacji.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kika13:01, 8 października 2022
Nowy Targ jest dumny z sukcesu 16 latki,
xyz15:46, 7 października 2022
Brawo!!!
Ela 196311:09, 7 października 2022
Serdeczne gratulacje dla zdolnych naszych Dzieciaków. Ups... Przepraszam, dla baaardzo zdolnej Młodzieży. Dziękuję pomysłodawcom i fundatorom.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas