Jacek Kalata do odwołania z funkcji przewodniczącego komisji? Tego chcą mieszkańcy - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
124 %
Zakopane
108 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
25.10.2022, 19:30 | czytano: 4425

Jacek Kalata do odwołania z funkcji przewodniczącego komisji? Tego chcą mieszkańcy

Brak protokołu z terenowej komisji, opieszałość w odpisywaniu na pisma i brak kultury, to główne zarzuty, wobec przewodniczącego Komisji Urbanistyki i Rozwoju. Radni podczas posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji nie zdecydowali się skierować wniosku do przewodniczącego Rady Miasta o odwołanie Jacka Kalaty z pełnionej funkcji. Podjęto jednak decyzję, że spotkają się całą radą, aby przedyskutować tę kwestię.

Radny Jacek Kalata. Fot. Marcin Szkodziński
Radny Jacek Kalata. Fot. Marcin Szkodziński
Na dzisiejszym (25 października) posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji rozważane były dwa pisma, które wpłynęły od zakopiańskich stowarzyszeń. Stowarzyszenia “Mieszkańcy Spod Regli” oraz “Mieszkańcy Drogi do Daniela i Przyjaciele” zostały założone, aby bronić krajobrazu przez deweloperską zabudową. Mieszkańcy twierdzą, że opieszałość przewodniczącego Komisji Urbanistyki i Rozwoju daje szanse deweloperom na zabudowę wielkokubaturową.

W trakcie bardzo burzliwych rozmów podczas posiedzenia komisji mieszkańcy zarzucali Jackowi Kalacie brak kultury podczas prowadzenia spotkań, a także nieodpowiadanie na wysłane pisma oraz brak protokoły ze spotkania komisji w terenie.

- Abstrahując od kultury i zachowania które jest to naganne. Chce się odnieść do twardych elementów. Nie sporządzony protokół, nie opisał wniosków. Mamy dokumenty na to, że nie wypełnia dobrze swojej roli - mówiła Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

W obronie radnego Jacka Kalaty stanęła obecna na sesji radna Lucyna Galica-Jurecka. Mówiła, że nie zgadza się, aby o kimś mówić źle pod jego nieobecność.

Mieszkańcy, którzy przybyli na komisję dopytywali się, czy radny został poinformowany o skargach, które wpłynęły. Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji wytłumaczył przybyłym, że jak każdy radny otrzymał on teczkę z kompletem informacji, przez co wiedział, że na dzisiejszym spotkaniu będą poruszane skargi mieszkańców dotyczące pracy przewodniczącego Komisji Urbanistyki i Rozwoju. Co więcej radni, którzy na chwilę opuścili miejsce spotkania wracając poinformowali, że Jacek Kalata znajduje się w pomieszczeniu obok.

Pod koniec bardzo burzliwej dyskusji radni poddali pod głosowanie dwa wnioski. W pierwszym Tymoteusz Mróz i Wojciech Solik wnioskowali do przewodniczącego Komisji Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, aby zwrócił się do przewodniczącego Rady Miasta o odwołanie Jacka Kalaty z funkcji przewodniczącego Komisji Urbanistyki i Rozwoju. Przewodniczący poddał wniosek pod głosowanie. Za było dwóch radnych, dwóch się wstrzymało i dwóch było przeciwnych, przez co wniosek został odrzucony.

Drugi wniosek złożony został przez Krzysztofa Wiśniowskiego, aby przewodniczący Rady Miasta Zakopanego zorganizował spotkanie wszystkich radnych i dyskusję nad zachowaniem i odwołaniem radnego Jacka Kalaty z funkcji przewodniczącego Komisji Urbanistyki i Rozwoju. Wniosek przeszedł pięcioma głosami za przy jednym głosie sprzeciwu.

Czy cała Rada Miasta Zakopanego zdecyduje się odwołać radnego z pełnionej funkcji? Część radnych zasugerowała, że to może nie być konieczne ponieważ wcześniej sam Jacek Kalata może zrezygnować z funkcji.

O wniosku Komisji Skarg, Wniosków i Petycji na dzisiejszej sesji Rady Miasta Zakopanego poinformował Marcin Sęk, który jako jedyny głosował przeciwko wnioskowi.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas