Media Day z Maryną Gąsienicą-Daniel (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Zakopane
Clouds
27°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
22°
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
28°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
22°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 54 %
Jakość powietrza
82 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 41 | 82 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
28.10.2022, 15:13 | czytano: 2307

Media Day z Maryną Gąsienicą-Daniel (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Do tej pory wszystko szło zgodnie z planem. Mieliśmy bardzo dobre lato i przygotowania - mówiła na spotkaniu z dziennikarzami Maryna Gąsienica-Daniel. Narciarka Alpejska trenowała m.in. w Argentynie oraz na lodowcach. Cel na ten sezon? - Ile razy można być szóstym? Chcę w końcu wskoczyć na to podium - mówiła Maryna.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem ski alpejka Maryna Gąsienica Daniel spotkała się z dziennikarzami aby opowiedzieć o swojej formie i planach na rozpoczęty sezon.

- Wszyscy czekaliśmy na ten start. Soelden jest bardzo wcześnie. Już dzień wcześniej byliśmy zmotywowani i gotowi. Decyzję jednak uważam za dobrą, bo warunki były niebezpieczne - mówi o pierwszym odwołanym slalomie gigancie Maryna Gąsienica-Daniel.

Formę najlepsza podhalańska narciarka szlifowała m.in. w Argentynie oraz na lodowcach. W trakcie treningów testowane były różne rozwiązania techniczne oraz coś, co w poprzedni sezonie stwarzało narciarce spore problemy.

- Czuje się bardzo dobrze. Jeździ mi się też bardzo dobrze. Zrobiliśmy duży postęp. Jestem bardziej stabilna i powtarzalna w swoich przejazdach. Na to głównie zwracaliśmy uwagę - zaznacza Gąsienica-Daniel. - Sezon i zawody to zweryfikują. Treningi, to co innego niż zawody. Zawsze na zawodach są bardziej trudne trasy - dodaje.

Głównym celem na rozpoczynający się sezon są Mistrzostwa Świata i podium. - Głównym celem na ten sezon są Mistrzostwa Świata w Courchevel-Méribel. Tam chcę mieć największą formę, największą stabilność i powtarzalność - zapowiada Maryna. - Ile razy można być szóstym? Chcę w końcu wskoczyć na to podium - dodaje.

Pełen optymizmu na nadchodzący sezon jest także trener narciarki alpejskiej. - Mam taką nadzieję, że coraz wyżej będziemy, a coraz wyżej, to już zaczyna być to podium - zaznacza trener Marcin Orłowski. - Mamy jeden hit, ale nie jest to sprzęt. Jest to zawodnik - dodaje.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Z Lasku09:38, 29 października 2022
Kogo ona reklamuje na zdjęciu 16?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas