Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Podhala (video) - podhale24.pl
Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
09.11.2022, 08:27 | czytano: 4625

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Podhala (video)

Posłanki Jagna Marczułajtis-Walczak, Marta Wcisło i senator Jerzy Fedorowicz najpierw w amfiteatrze w Rabce-Zdroju, a potem w Hotelu Grand Stamary w Zakopanem odpowiadali na pytania przybyłych na spotkanie osób. Parlamentarzyści opisali także jak z ich punktu widzenia wygląda obecnie polityka.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Na spotkanie z parlamentarzystami przybyli lokalni działacze społeczni, ale także mieszkańcy Podhala spoza Zakopanego oraz turyści. Głównym tematem była obecna sytuacja polityczna, ale także nadchodzące wybory.

- To nie jest prawo i sprawiedliwość, tylko propaganda. Wypowiedź, że kobiety do 25- roku życia tak piją alkohol, że nie rodzą dzieci tak zdenerwowała kobiety, że dwie największe influencerki, które trzymały się z dala od polityki powiedziały, że mają tego dość. Są to Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Tych ludzi poszkodowanych przez PiS jest więcej. To widać w sondażach i odczuwamy to, że ten wiatr się zmienia - mówiła poseł Jagna Marczułajtis-Walczak.

Poseł z Lublina zauważyła, że obecny rząd małych, średnich i mikro przedsiębiorców traktuje jak zło konieczne. Zaznaczyła, że to właśnie te firmy płacą największe podatki. - W czasach jak rządziła Platforma Obywatelska, to też było niezadowolenie. Na protest z Rabki do Warszawy pojechały 2 autokary. Teraz jak było niezadowolenie do Warszawy pojechały czasem 2 samochody osobowe, bo tak nauczyciele są zastraszeni. Boją się o utratę pracy. Doszliśmy do momentu, gdzie ludzie boją się wyrażać swoje poglądy jeżeli nie są takie jak partii rządzącej. Mówią, że działania zmierzają do wychowania patriotów. To wcześniej w szkołach nie było patriotów? W ich mniemaniu patriota, to wyborca PiS - mówiła poseł Marta Wcisło.

Senator zapowiedział, że nie zdradzą programu, z którym idą do wyborów. Zapowiedział jednak kilka zmian, które będą chcieli wprowadzić. - Godność nauczyciela zostanie przywrócona. Mamy przygotowany projekt nowych mediów. Media narodowe staną się własnością obywatelską - zapowiada senator Jerzy Fedorowicz.

Całość spotkania parlamentarzystów w Zakopanem można zobaczyć poniżej:ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
moim_zdaniem11:21, 16 listopada 2022
Patologiczni Oszuści OBIECUJĄ, że pokażą program jak wygrają wybory,
a ty ciemny wyborco kup kota w worku!

Fanatycy Patologii Oszustwa pójdą z nimi w ciemno ''...trzeba przekonać tych PODDATNYCH NA PROPAGANDĘ...'' ! -powiedział senator
Bond16:24, 10 listopada 2022
PiS i PO to jedna banda.Cały czas kombinują jak nas okradać.
aktualizacja programu PO14:43, 10 listopada 2022
Na jakim pasmie nadaje w Mieście radio Erewań? Czy prezentowali już aktualny program PO ? Czy tylko ten stary: "jak obalić PIS" za[prezentowany przez DONALDA po powrocie rok temu z zesłania do Brukseli ?
Józwa Butrym11:02, 10 listopada 2022
wasz program to "je.. PiS" i nic poza tym...
radio erewań10:39, 10 listopada 2022
Nie ulega żadnej wątpliwości,że peło,psl,lewica to może być sowiecką V kolumna w Polsce,zwłaszcza jak przypomnimy program 2020 podpisany w 2013r. Za rządów peło-psl ludzie związani z Rosją z powodzeniem działali w polskim przemyśle obronnym, telekomunikacji i energetyce. Służba Kontrwywiadu Wojskowego współpracowała z FSB, a na szczeblu BBN regularnie dochodziło do spotkań z przedstawicielami aparatu bezpieczeństwa Rosji - zgodnie z wytycznymi deklaracji. .rząd tuska darował Rosji ogromny dług w kwocie 1miliard 200 milionów 3. rząd tuska zawarł tajną umowę z Rosją gdzie cena dostaw gazu do Polski była dwukrotnie wyższa za gaz dla niż Niemiec 4. rząd tuska zrezygnował z opłaty od Rosji za tranzyt przesyłu gazu do Europy 5. rząd tuska otworzył granicę z Rosją, 6. rząd tuska zwoływał narady ambasadorów Polskich w Warszawie na których instruktaż prowadził minister MSZ Rosji Sergiej Ławrow. Spółka rosyjska Wdrażała też system obiegu dokumentów w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Janosik09:12, 10 listopada 2022
Nie mają programu, bo nic już nie można wymyślić. PiS wykorzystał wszystkie środki, co można dla ludzi zrobić. Platfusy tego nie przeskoczą, bo jak? Wykorzystują obecną sytuację czyli inflację. Wiele ludzi się na to łapie, no bo jest drogo, a ich pamięć nie sięga ile, mogli kupić za wypłatę za rządów PO, a ile teraz mogą kupić. Jeśli ta nowa opcja będzie rządzić, to jestem pewny, że po roku już się ludzie opamiętają. Tylko czy nie będzie już za późno?
stan08:41, 10 listopada 2022
Rozdawali narkotyki? Dziady, dziady, po trzykroć dziady.
DżejDżejOkocza08:19, 10 listopada 2022
Widzę, że tłumy się zebrały ^^ jak to jest, że jak Kaczyński był w NT, to pełno było zdjęć na tym portalu, ludzi, zmęczonych wyborców itp. itd. Podwójny standard.
szkoda gadać08:03, 10 listopada 2022
Tu na Podhalu ludzie lubią słuchać bajek o patriotyźmie, jaka to Polska za kaczora jest mocna. Kościół nagania na kazaniach, że trza na nich głosować bo ma z pisem jak pączek w maśle. A prawda jest taka, że nas pisiory tak zadłużyły, że nasze prapra..................prawnuki tego nie spłacą.
Dają w szyję05:43, 10 listopada 2022
@Baca słowa z ust mi wyjąłeś...powinni rozegnac pałami to zgromadzenie,PO już rządziła,jak sobie pomyślę to zaraz tak mi się rzygać chce że powietrza nie mogę nabrać...
filozoficiel23:55, 9 listopada 2022
No, cinkciarz zdradził, planu nie ma a do wyborów czas leci. A pomysłów brak. Na szczęście alkohol jest jeszcze dostępny to sie można oczywiście kulturalnie czy tam dla kurażu wspomóc. To będzie ciekawy rok.
Ormowiec22:16, 9 listopada 2022
Sprawa się rypła, senator powiedziedział jaki mają program, cytuje"Podczas dzisiejszej rozmowy w Rabce uznaliśmy, że 20 procent przekonać się nie da. Ale do tych niezdecydowanych, którzy są jednak podatni na propagandę, trzeba uderzać. To będzie nam przyświecać jako program?
Pamięta "pan" - "panie" F.?21:32, 9 listopada 2022
Szkoda mi na was za wiele czasu. Mieliście swoje 5 minut.

"Ten wiatr się zmienia" nie sla was. Anie nie zawieje on dla PiS-u.

To wiatr dla zupełnie nowych ludzi. Wy, jak i pisowcy, trzymajcie się od Polski z daleka,
Wektor20:55, 9 listopada 2022
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak nad wyraz aktywna na Podhalu:). Takie akcje na pewno przysporzą
nowych wyborców. Brawo Pani Jagno :). Proszę trzymać taki poziom dalej, to się na pewno opłaci:).
Centrala nakazała siać zamęt, Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, posłusznie wykonuje rozkazy.
Dzisiaj wsparta autorytetami totalnej OPUCHLIZNY. Cytat: "Polska klasa średnia wydaje się słabiej
wykształcona w liberalnej tradycji, niż zakładano", boleje "Die Welt".

Opozycja ciężko pracuje na sukces PiS.

Trauma powyborcza nadal trwa, staje się groteskowa i jest oderwana od rzeczywistości, (ale może tak
ma być :)) wszak należałoby zapytać bezrobotnego doktura, który dokturem wcale nie chciał BYĆ, a który
ma ambicje zostania burmistrzem, co z tym stanem psychozy opozycji należy zrobić :). Terapia lekowa czy
zamknięta? :). Zamknięta nie, bo kto by robił różnicę polityczną (wyborczą), której w rzeczy samej nie ma,
za to jest konstruktywny PROGRAM "wydalać", który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął :). Jak wieść
niesie, nie jest pokazywany, ponieważ jest groźba, że go ukradną, podobno dwóch takich co chcieli ukraść
księżyc, PROGRAM już mają, i nie są zainteresowani :) Każdy przeciek z tego PROGRAMU (którego nie ma :))
to trzecia kadencja dla dobrej zmiany i to jest pozytywne w całej tej sytuacji :).

Balcerowicz do Rostowskiego-ukradliście pieniądze z OFE.
Rostowski do Balcerowicza-Leszku ty nic nie rozumiesz. NO BA :).
PL20:34, 9 listopada 2022
Wolę bardziej 15 razy to złodziejstwo platformy jak ten pisowski dobrobyt gdzie praca ludzka straciła wartość. Za platformy ciężko zarobione 100zł wieczorem było warte rano również 100zł. Za pisu kładziesz się spać, a rano wstajesz masz ze stówki 80zł. Mam nadzieję że dożyję czasów kiedy nieudacznicy trafią do pudła razem ze swoim przywódcą w osikanych spodniach.
ol18:06, 9 listopada 2022
Programu nie pokazują ale czasami któremuś z totalnych się coś wymknie.Chcą wprowadzić euro,podatek katastralny,poobcinać socjale (akurat jestem za tym),mafia się odrodzi i będzie strach wychodzić z domu,aborcja,LGBT,to nam Tusk zagwarantował,bicie pokłonów Niemcom i bezrobocie w Polsce.Niech się żrą między sobą ale oddam głos na tych co obetną wszystkie dotacje .Młodzi niech biorą 2 prace a nie wyciągają ręki po darmochę państwową.
alan16:16, 9 listopada 2022
do @ Baca
za to pis ma program ,, KORYTO PLUS"
Gulasz Juliusz Zeżarł15:01, 9 listopada 2022
@prawdziwy patriota
a poza powarzeniem bredni z brudnego palca lub raczej z ruskich poduszczeń, coś tam więcej?
Z ciebie taki prawdziwy patriota jak z domu publicznego dom rodzinny.
Gulasz Juliusz Zeżarł14:59, 9 listopada 2022
@żal serce ściska
a kto ci przeszkadza w spotkaniach z Jarzbawempolskim, kiedy spotkania są zamknięta a policji więcej niż przy wizycie Bidena?
A jak dobrze pamiętam, jak tylko się dało, to Anna Paluch ze stadem krzykaczy, których policja (w odróżnieniu od obecnych czasów) nie pogoniła pałami przeszkadzała w spotkaniu z Komorowskim i bardzo się tym chwaliła.
Więc nie marudź - demokracja ma swoje prawa, także, żeby wykrzyczeć ***** *** a nie tylko Jarosław! Jarosław! Jarosław!
prawdziwy patriota13:10, 9 listopada 2022
Obecna władza na siłę pcha nas do wojny z ruskimi. Dzisiaj w Warszawie spotkanie przeciwników Putina. Po co nam to tak się wystawiać na świecznik? To jest żydowski konflikt na Ukrainie. Po to nas mamią patriotyczną śpiewką, żeby naszych chłopców wysłać na tą żydowską wojnę. Nic z niej nie będziemy mieć na korzyść. Odbudową już się podzieliły zachodnie koncerny. A u nas tylko wszystko poszło w górę.
kika12:23, 9 listopada 2022
brawo baca
Osiol12:23, 9 listopada 2022
Ciekawe są te osoby spoza Podhala i turyści czy oni są tak zorganizowani jak,, zwolennicy''prezesa i od miasta do miasta za nim.....
pp12:02, 9 listopada 2022
Spojrzmy na sytuacje parlametarzysci platformy przyjezdzaja dzielec sie ze swoimi sympatykami uwagami by moze programem ktorego nie maja i w spokoju debatuja szczujac jednyc na drugich!! A jak wyglada przyjazd prezesa Kaczynskiego bojowki Kodu wspierane przez Grazyne Mikolajska zone radnego krzyki wyzwiska rozbijanie spotkan wyzywanie symaptykow PISu!Tak bylo w NT ,Widzicie roznice miedzy elektoratami .Brak słow na postepowanie platformy i ich wyborcow !
Jan11:34, 9 listopada 2022
A jak twój kolega PO "fachu" ogłaszał, że musicie PRZYPIŁOWAĆ Katolików to już ci nie przeszkadzało? Tego nie skomentowałaś?
Szlagon11:17, 9 listopada 2022
Czy Marczuułajtis opowiadała o niedoszłej olimpiadzie?
żal serce ściska10:19, 9 listopada 2022
Ale tłumy- wszyscy walą na takie "spotkania, ale przynajmniej nikt z osób przeciwnych tym złodziejom , kłamcom i oszustom nikt nie blokuje, nie krzyczy nie przeszkadza, jak ma to miejsce gdy spotykają się ludzie z Jarosławem Kaczyńskim. No ale komu mają przeszkadzać , gdy nie ma ludzi na tych spotkaniach .
Przedstawiciel Okupanta09:06, 9 listopada 2022
Majom nos za idiotow, nie zdradzom programu bo go nimajom i tyle. Koryto, ino koryto ich interesuje.Aha, projekt nowych mediow to pewnie likwidacja TVP Info ino siy bojom tego teros powiedzieć.
Partyzant09:01, 9 listopada 2022
No, w końcu widać jakąś inicjatywę ze strony PO. Może coś w końcu zmieni się lepsze po wyborach. Mam gorącą nadzieję, że ten rozdmuchany socjal, który rujnuje polską gospodarkę oraz dorobek poprzednich pokoleń zostanie zlikwidowany, ponieważ to wstyd, że w kraju, w którym naprawdę nie brakuje pracy wszyscy biorą "pieniążki" bo się należy. Jakim staliśmy się narodem i ludzmi. Czas na zmiany moi Kochani, a czuję że to nastąpi już za rok ;)
Baca08:46, 9 listopada 2022
Jeszcze tutaj ich nie było , lewaki i platfusy nie chcą pokazać swoich programów , bo ich po prostu nie mają ..... aaaa mają jeden ... usunąć PiS od władzy oraz powrócić do tego co było przed 2015 rokiem , czyli brud , smród i ubóstwo , tak będzie jak lewactwo dojdzie do władzy , co nie daj Boże !!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas