Tłumaczył, że jest aktorem i dlatego płaci fałszywymi pieniędzmi - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
18.11.2022, 12:01 | czytano: 4360

Tłumaczył, że jest aktorem i dlatego płaci fałszywymi pieniędzmi

ZAKOPANE. 32-letni mieszkaniec województwa podlaskiego w zakopiańskim aquaparku zapłacił banknotem prezentowym. Tłumaczył się tym, że "na planie zdjęciowym tylko takimi pieniędzmi płaci". W realnym życiu odpowie za oszustwo za co grozi do 8 lat więzienia.

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne
Policjanci zostali wezwani do jednego z aquaparków, gdzie miało dojść do oszustwa. Polegało ono na zapłaceniu za usługę falsyfikatem – banknotem prezentowym, który do złudzenia przypomina oryginał. Kasjerka rozliczając utarg zorientowała się, że przyjęła falsyfikat. Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko przy pomocy kamer monitoringu zidentyfikowali osobę płacącą falsyfikatem. Mężczyzna nadal przebywał na terenie obiektu i po chwili już rozmawiał z policjantami.

- Tłumaczył się, że to jakieś nieporozumienie, że na pewno to ktoś mu wydał taki banknot. Policjanci nie dali wiary 32-latkowi i podczas kontroli jego torby podróżnej ujawnili kilkadziesiąt takich samych banknotów. Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy z Zakopanego zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Analizowali podobne zgłoszenia z naszego regionu ustalając, czy zatrzymany może mieć z nimi związek - dodaje KPP w Zakopanem.

32-latek tłumaczył policjantom i prokuratorowi, że jest aktorem i na co dzień na planie zdjęciowym płaci falsyfikatami.

Usłyszał już zarzuty oszustwa za co grozi mu do 8 lat więzienia. Ma zakaz opuszczania kraju i zapłacił wysokie poręczenie majątkowe.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
uczciwy01:21, 20 listopada 2022
Oto prawo w pisowskiej Polsce...Za gwałt na dziecku jeden miesiąc więzienia w zawiasach albo uniewinnienie...A za fałszywą stówkę- osiem latek...
Sceptyk19:31, 18 listopada 2022
Niech CBA i służby wezmą się za to kto produkuje i sprzedaje te banknoty kolekcjonerskie i ciekawe kto na tym zarabia w tym temacie jest cisza nikogo to nie obchodzi,widać Polskę wiedzą ze wszyscy że mogą doic ile się da czemu nie ma takich pieniędzy kolekcjonerskich euro dolarów a nie ma temu bo USA i unia europejska dba o swój pieniądz
Burok14:31, 18 listopada 2022
A to poręczenie zapłacił prawdziwymi pieniędzmi ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas