Podsumowanie XXII Konkursu Młodyk Toniecników (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 05 lutego
Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Jabłonka
Snow
-8°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-9°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 91 %
Snow
-8°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.476 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
18.11.2022, 16:08 | czytano: 1835

Podsumowanie XXII Konkursu Młodyk Toniecników (zdjęcia)

BIAŁY DUNAJEC. Ponad 200 toniecników z 26 miejscowości wzięło udział w popisie par solowych i tańca zbójnickiego w ramach XXII Konkurs Młodyk Toniecników.

zdj. Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
zdj. Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
Występy oceniała komisja w składzie: Maria Porębska, Zofia Mieszczak, Anna Trebunia-Wyrostek, Sławomir Stoch oraz jako przewodniczący Józef Pitoń.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii do 10 lat
Taniec solowy
8 równorzędnych wyróżnień otrzymują: Stanisław Stoch i Julia Jarząbek – „Mały Zbójnicek” z Zębu, Michał Wilczek i Wioletta Łacek-Stoch – „Mały Zbójnicek” z Zębu, Jan Buńda i Sabina Rzadkosz - „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej, Wojciech Sobczyk i Katarzyna Fatla – GOKR Kościelisko, Wojciech Remiasz i Katarzyna Remiasz – „Zyngierki Białcańskie” z Białki Tatrzańskiej, Jakub Kaczmarczyk i Martyna Krzysiak – „Krzesany” z Cichego, Maciej Krzeptowski i Agata Kluś – GOKR Kościelisko i Miłosz Majkrzak i Magdalena Kacwin – „Małe Pieniny” z Krościenka.

W kategorii 11-13 lat
Taniec solowy - równorzędnych wyróżnienia otrzymują: Andrzej Bzdyk i Agnieszka Jasionek – „Mali Witowianie”, Jan Gromada i Julia Gał – „Mały Zbójnicek” z Zębu, Jakub Karpiel i Wiktoria Łacek-Stoch – „Zbójnicek” z Zębu, Kamil Jarząbek i Anna Dorula – „Zbójnicek” z Zębu, Kamil Jarząbek i Gabriela Zasada – „Zawrat” z Bustryku, Adrian Mrugała i Maria Skóbel – „Krzesany” z Cichego, Bartłomiej Jarząbek i Zuzanna Galica – „Zawrat” z Bustryku, Daniel Karwaczka i Anna Bartoszek – „Zyngierki” z Maruszyny Dolnej, Szymon Karpiel i Katarzyna Krzeptowska – „Polany” z Kościeliska, Jakub Luberda i Iwona Szostak – „Mali Skrzypnianie”.

W kategorii 14-16 lat
Taniec solowy - 6 równorzędnych wyróżnień otrzymują: Maciej Łukaszczyk-Capowski i Zofia Naglak – „Zornica”-TCK „Jutrzenka, Michał Zarycki i Weronika Słomka – „Zbójnicek” z Zębu, Piotr Remiasz i Zuzanna Nowobilska – „Białcanie”, Andrzej Jarząbek i Justyna Jarząbek – „Zawrat” z Bustryku, Jakub Paholski i Katarzyna Wójciak - „Mali Śwarni” z Nowego Targu, Krzysztof Remiasz i Maria Kuchta – „Mali Białcanie”.

Taniec zbójnicki

kat. do 10 lat
I miejsce – „Mały Zbójnicek” z Zębu
II miejsce – „Zyngierki Białcańskie” z Białki Tatrzańskiej
III miejsce – „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej

kat. 11 - 16 lat
I miejsce – „Krzesany” z Cichego
II miejsce – „Zbójnicek” z Zębu
III miejsce – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

"Komisja składa podziękowania instruktorom zespołów za pracę włożoną w przekazywanie kultury i tradycji góralskiej. Najważniejsze kryteria oceny jury dotyczą wykonania tańca i śpiewu, ale należałoby również zwrócić uwagę na dopracowanie elementów stroju, na przykład stosowanie wąskich fartuchów (halek), odpowiedniej długości rzemieni, a także zachowania na scenie, w którym nie mieści się zwyczaj, by z inicjatywą podawania ręki dorosłym osobom wychodziły dzieci, w związku z czym komisja odradza witanie się uczestników z muzykantami" - zapisano w protokole.

Jury dziękuje muzykantom, prowadzącym konferansjerkę Natalii Karciarz i Agnieszce Matydze oraz organizatorom i sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały Dunajec, Starostwu Tatrzańskiemu, Urzędowi Miasta Zakopane, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, a także Telewizji Podhale za przeprowadzenie bezpośredniej transmisji z XXII Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu.

opr.s/ zdj. Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas