Jubileusz 15-lecia Tatrzańskiego Chóru Szumny (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Czarny Dunajec
Clouds
23°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 61 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
22.11.2022, 14:34 | czytano: 3166

Jubileusz 15-lecia Tatrzańskiego Chóru Szumny (zdjęcia)

ZAKOPANE. 37 głosów zabrzmiało w jubileuszowym koncercie połączonym z promocją najnowszej płyty „W pogodnym nastroju”.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
„O łaskawa, o litościwa”, a także „Deszczowa piosenka” oraz „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem?” to tylko niewielka część repertuaru z jaką w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza wystąpił w poniedziałek 21 listopada Tatrzańskiego Chóru Szumny.

- Na początku chór miał 24 osoby. Potem zaczął się rozrastać. Dochodziły młode osoby, które później odchodziły idąc na studia, zmieniając miejsce zamieszkania. W chórach amatorskich takie zmiany to normalna sprawa - zaznacza Mirosława Lubowicz, dyrygent i kierownik Tatrzańskiego Chóru Szumny.

Pewnym jest jednak, że chór przetrwał tyle lat dzięki zaangażowaniu Mirosławy Lubowicz. - Mobilizuję cały czas i angażuję wszystkich. Wkładam w to całe serce. Nie liczę czasu, który na to poświęcam. Dwa-trzy razy w tygodniu organizuję próby. Czasem poświęcam dodatkowy czas osobom nowym - mówi Mirosława Lubowicz.

Na zakończenie koncertu na salę wjechała słodka niespodzianka przygotowana przez Cukiernię Samanta, a starosta tatrzański Piotr Bąk rozdał kwiaty wszystkim członkom chóru.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
żal serce ściska11:15, 23 listopada 2022
Cór Szumny to zanikający specyficzny rodzaj kultury. Śpiew tu wiele starszych sympatycznych babć , które spełniły by się znacznie lepiej w roli opiekunek swoich , bądź cudzych wnuków.Lepiej by się to oglądało , gdyby byłyby to młode dziewczęta z młodej piersi , zdrowy duch !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas