"Warsztaty meteorologiczne" dla ratowników górskich - podhale24.pl
Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Zakopane
Clouds
-0°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-0°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
23.11.2022, 14:48 | czytano: 794

"Warsztaty meteorologiczne" dla ratowników górskich

W Centrum Koordynacji Ratownictwa Górskiego GOPR, a zarazem w Stacji Centralnej Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce-Zdroju odbyły się "Warsztaty meteorologiczne" dla ratowników górskich.

Fot. GP GOPR / Facebook
Fot. GP GOPR / Facebook
Warsztaty te zostały przeprowadzone dzięki współpracy pomiędzy Grupą Podhalańską GOPR a Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB. Wykład poprowadził Łukasz Harasimowicz z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, a zajęcia dotyczyły groźnych zjawisk atmosferycznych oraz czytania map pogodowych. Jednym z ciekawszych elementów szkolenia była analiza warunków pogodowych jakie miały miejsce podczas zdarzenia, w którym ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR brali udział, a do którego doszło 22 sierpnia 2019 roku, gdzie podczas burzy jaka przeszła nad Tatrami zginęły 4 osoby a 157 osób zostało poszkodowanych. Wiedza jaka została przekazana podczas warsztatów z pewnością zaowocuje w przyszłości podczas pełnienia dyżurów ratowniczych i udzielania informacji turystom, jak również w codziennej pracy ratowników górskich.

Przy okazji przypominamy, że na stronie https://pogodagopr.pl/ można znaleźć podgląd z kamer internetowych wraz ze stacjami pogody zlokalizowanymi na terenie działania grupy.

Źródło: GP GOPR, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Osiol18:43, 23 listopada 2022
Kiedyś potrafili dzisiaj coraz gorzej z tymi przewidywaniami
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas