+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Do połowy tygodnia czeka nas w większości słoneczna pogoda, z temperaturą w okolicach 18-22°C i przelotnymi opadami deszczu. W drugiej połowie tygodnia przyjdą upały.
A pracy mieli sporo. Intensywne opady deszczu sprawiły, że wieczorem i w nocy wzywani byli do kilku miejsc.
Nie tylko poranne stłuczki na skrzyżowaniu w Nowym Targu - dziś drogówka ma pełne ręce roboty.
Dziś i jutro na Podhalu będzie ciepło i słonecznie, termometry pokażą nawet 25°C. Ale będą to ostatnie dwa dni takiej pogody - w środę przyjdzie załamanie.
Deszcz sprawił, że turyści spacerujący deptakiem zaczęli szukać schronienia. Idealne okazały się restauracje karczmy.
Nad Podhale, z południa Europy, nadciągają burze i ulewy. Dotrą nad nasz region pod wieczór.
Poniedziałek przywitał nas chmurami i deszczem. Po południu może zagrzmieć. Temperatura nie przekroczy dziś 18°C. W kolejnych dniach będzie jednak więcej słońca i cieplej.
Po ponad dwóch tygodniach przerwy, kolej linowa na Kasprowy Wierch ponownie wozi turystów. Na szczycie typowo wiosenne warunku. Wytopione skaliste szczyty i trawy mieszają się z białymi połaciami śniegu. W niedzielę synoptycy zapowiadają jeszcze cieplejszą pogodę.
Nadeszło ocieplenie. Letnia pogoda nie powinna jednak uśpić czujności turystów wybierających się w Tatry. Powyżej 1800 m n.p.m. obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.
Według synoptyków, nie ma zagrożenia powodzią, taką, jaką mieliśmy na Podhalu w maju 2014 roku.