Osiedle mieszkaniowe zamiast mleczarni. Radni przychylni pomysłowi - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 93 %
-
brak pomiaru
Clouds
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
108 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
23.11.2022, 19:04 | czytano: 12013

Osiedle mieszkaniowe zamiast mleczarni. Radni przychylni pomysłowi

NOWY TARG. W rejonie sortowni odpadów, lotniska, cmentarza i zakładów produkcyjnych ma powstać nowoczesne osiedle mieszkaniowe ze szkołą, przedszkolem, przychodnią, biblioteką i sklepami. Taką wizję zagospodarowania terenu po zlikwidowanej mleczarni zaprezentował radnym właściciel terenu, inwestor oraz projektant. Przy okazji mocno lansowany był pomysł budowy tam spalarni.

zdj. Podhale24
zdj. Podhale24
Radni z Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju debatowali nad zmianami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o zmianę przeznaczenia terenu przemysłowego pod zabudowę mieszkaniową.

"Kwadransowe miasto"

Pomysł na rewitalizację terenu byłej mleczarni przedstawił Paweł Zieliński z krakowskiej pracowni architektonicznej - Tych 7 hektarów daje szansę, żeby zbudować tu tzw. "miasto 15-minutowe", pierwsze w Polsce, z wieloma innowacjami. Bylibyście pierwszymi radnymi, którzy się zgodzą na coś takiego - przekonywał projektant. - W planach są budynki ok. 40-metrowe w całości zbudowane z drewna - bo tak się teraz buduje w Szwecji, Danii i we Francji. Konstrukcje z drewna klejonego są bezpieczniejsze, niż ze stali czy żelbetonu. Pomiędzy budynkami przewidujemy park na wzór Central Parku w Nowym Jorku - mówił architekt prezentując makietę.

- Obejrzałem wizję z uznaniem, ale to wizja, a my musimy się opierać na realności tego pomysłu. Studium wyznacza nam kierunki zagospodarowania Nowego Targu. Tamten teren jest cały w funkcji przemysłowej. Mamy tam z każdej strony funkcje przemysłowe i nie zostało to ustalone przypadkowo. Staramy się nie mieszać funkcji mieszkaniowej z przemysłową, bo takie mieszanie niesie ze sobą możliwość konfliktów społecznych. 300 metrów dalej jest teren pod składowisko odpadów, 500 metrów dalej lotnisko, po drugiej stronie drogi są tereny przemysłowe i tereny pod cmentarz - wymieniał radny Bartłomiej Garbacz.

- Określenie "miasto 15-minutowe" nawiązuje do tego, że po 15 minutach ludzie będą z niego uciekać? - pytał z ironią radny Jacenty Rajski.

Inwestor się znajdzie

Inwestora radni pytali jaki ma pomysł na finansowanie swojego pomysłu, bo jak dodano "dwie inwestycje już w Nowym Targu straszą szkieletami i nie widać szansy na ich dokończenie".

- Będę szukał partnera, inwestor się znajdzie. Jest ich dużo, ale tych na prawdziwe, a nie urojone inwestycje - odpowiedział Stanisław Fic. Właściciel części tego terenu zapewniał, że ta inwestycja "otworzy miasto na turystykę, na kolejne inwestycje i na zamożnych ludzi". - Co zamożniejsi ludzie nie będą wyjeżdżać z Nowego Targu, ale tu będą kupować mieszkania. To będzie piękne i nowoczesne osiedle, to przyszłość dla Nowego Targu. Mamy bardzo dużo terenów przemysłowych, a Nowy Targ potrzebuje innowacji - argumentował przedsiębiorca, któremu oddano ten teren w wieczyste użytkowanie.

- Realizacja takiego osiedla niesie ryzyko powstawania konfliktów społecznych. Chodzi o uciążliwości związane nie tylko z sortownią, ale także z funkcjonowaniem lotniska. Wizja takich wysokich budynków się nie sprawdzi - przestrzegał radny Garbacz. - My to konsultowaliśmy z lotniskiem i Urzędem Lotnictwa Cywilnego i oni nie mają nic przeciwko - zapewniał projektant.

Przypomniano, że pół roku temu pojawił się pomysł budowy dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Sądowej, czyli na terenie byłego kombinatu obuwniczego gdzie powstaje Strefa Aktywności Gospodarczej. Wzbudził on jednak sprzeciw i radnych, i przedsiębiorców prowadzących tam swoją działalność. Tym razem radni wydają się być przychylni pomysłowi usadowienia mieszkań w rejonie - na razie - przemysłowym. Miejska komisja urbanistyczna wydała już pozytywną opinię dla tej koncepcji.

- To osiedle przyciągnie ludzi majętnych, będzie świadczyć o prestiżu tego miejsca, które może tu powstać - przekonywał projektant. - Pytanie, czy ten prestiż pasuje do sąsiedztwa - ripostowało kilku radnych.

"Złe nie może stać na drodze dobremu"

Projektant co rusz nawiązywał do budowy w tym miejscu spalarni odpadów. Przywoływał przykład Wiednia, gdzie taki obiekt znajduje się w centrum miasta. - Opracowując Studium nie przewidzieliście covidu, który przeorganizował sposób życia ludzi na całej planecie. Nie mieszając stref ugrzęźniemy w sposobie myślenia, który odchodzi do lamusa. Teraz strefy się miksuje. Tak było przez tysiące lat i nikomu to nie przeszkadzało, a teraz technologia pozwala na to, żeby zmniejszyć uciążliwość wymieszania funkcji. Możecie być w czołówce światowej projektowania miast, a konfliktów bym się nie bał, ludzi trzeba informować, gdzie będzie się znajdować ich mieszkanie. Może się nawet okazać, że tu będzie lepsze powietrze, niż w innych częściach miasta, a jak tak przeszkadza śmietnisko to trzeba je zamknąć albo zamienić na spalarnię - wracał do tematu Paweł Zieliński.

Jak przekonywał "złymi rzeczami nie można argumentować niezaistnienie dobrych", więc jak coś jest uciążliwe to należy się tego... pozbyć. - Może trzeba spowodować, żeby sortownia się przeniosła, albo przekształciła w - sami wiecie co - mówił projektant, który nie używając słowa "spalarnia" tak dostosował się do prośby radnych, by zakończył temat spalarni.

Większość radnych z komisji została przekonana

- Ambitny projekt. Jak jest pan w stanie zlikwidować dwa wysypiska śmieci to warto będzie panu postawić pomnik w Nowym Targu - zwróciła się do Stanisława Fica radna Stefania Drąg-Iłęda. - I który konserwator zabytków da zgodę na tak wysokie budynki. Jak pogodzić to osiedle z wysypiskiem? Smród rozchodzi się po drugiej stronie miasta. Pan mówi o spalarni - a burmistrz powiedział, że na razie spalarni nie będzie. Kogo chcecie zasiedlić w tych mieszkaniach obok wysypisk śmieci? Przecież my tam chodzimy i jeździmy. Smród jest taki, że nawet w zamkniętym samochodzie czuć. Ludzie z osiedla Witosa skarżą się na uciążliwość lotniska, a tu będzie lotnisko bliżej - mówiła radna.

- Przecież to nie są Boeingi tylko samoloty sportowe. Jak ludzie będą kupować mieszkania to będą wiedzieć, że jest obok lotnisko i że raz dziennie przeleci mały samolot - przekonywał projektant.

Swoje wątpliwości zgłaszali też radni Ewa Pawlikowska i Paweł Liszka (np. czy budowa osiedla nie pogorszy wymiany powietrza w Kotlinie Nowotarskiej). Radna Katarzyna Wójcik apelowała, by "dać szansę projektowi budowy osiedla".

W głosowaniu 8 radnych było za możliwością budowy osiedla, 5 - przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Ostateczną decyzję, która sprawi, że rozpocznie się formalna procedura planistyczna - radni podejmą podczas poniedziałkowej sesji.

Sabina Palka
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
SAAA12:09, 28 listopada 2022
Tia najlepiej to zeby spalarnia była nie mam pojecia jak Ci radni zostali wybrani ale takiej niekonsewencji dawno nie widziałem , tutaj teksty ze Nowy Targ miasto turytyczne , przyjazne dla ludzi nawet coś o powietrzu dobrym mowią :) jak ktoś proponuje coś ciekawego i sensownego to źle
Burmistrz20:49, 27 listopada 2022
W spółce Vice Burmistrz i wszystko jasne. spalarnia już niebawem ! Śmieci przywożone zewsząd,ogromną ilość tirów, zapchane drogi ! NT miasto smogu, śmieci, smrodu,hałasu,spalin ze szkoły nauki jazdy.....miasto sów, startuj tu i nie wracaj !
Marek13:45, 27 listopada 2022
Radni to niech konkretnie zabiorą za robotę. Zamiast budować jakieś areny lodowe powinny powstać termy podhalańskie. Zrobić inwestycję która da miejsca pracy i przede wszystkim będzie zarabiać co może się przełożyć na niższe podatki i opłaty za media. Wszyscy do okoła zarabiają pieniadz na turystach a NT stoi z palcem w nosie i patrzy.
Tu jest NT12:16, 27 listopada 2022
Kon by sie usmial. Porownywanie NT do Wiednia lub nawolywac do porownan blokowiska z Nowym Jorkiem! To ja tez poprosze o to Co bierze ten oplacony architekt.
I niech nie obraza stylu Witkiewicza bo to wlasnie powinnismy byc dumni i kultywowac i nawiazywac do tradycji i kultury podhalanskiej, a nie sie jej wstydzic. Ot polskie kompleksy..
A jesli juz mowa o Austri to niech architekt z Ficem do Tyrolu sie wybiora, tam nikt nie wstydzi sie swego stylu, ale sie nim szczyca, nie ma przyzwolenia na architektoniczne potworki, odgornie ! A caly swiat sie tam zjezdza i podziwia ich bamberki ;))
Niech sie miasto rozwija, ale wiezowce niech zostana w NY
Miejscowy11:04, 27 listopada 2022
Niech się radni opamiętają i odwołają Burmistrza bo ma postępowania w prokuraturze kwestią czasu jest kędy będzie miał postawione zarzuty i pójdą razem z na dno.
Ps. Gdzie można złożyć podpisy za odwołaniem burmistrza.
Lucek09:57, 27 listopada 2022
pato deweloperka w natarciu { wszystko upchane na 7 hektarach ciekawa wizja} pato wizjonera
Lucek09:57, 27 listopada 2022
pato deweloperka w natarciu { wszystko upchane na 7 hektarach ciekawa wizja} pato wizjonera
Lubelski góral09:19, 27 listopada 2022
Jak tam lata jeden samolot dziennie to wychodzi na to że w weekend 10 gahahahahahaha,albo że ja jestem księdzem !!!!!!!!
A jak tam jest 7 hektarów to może strefę jarmarkową zrobić, albo aqua park hahahahaha
Wtórny podhalański analfabetyzm18:38, 26 listopada 2022
Haha zmiana planu miejscowego dotyczy budowy osiedla a tu jakaś polityczna afera w komentarzach o spalarnie
Wyborca z dawnego 2112:34, 26 listopada 2022
Watycha=SPALARNIA. Zbieramy podpisy o referendum żeby odwołać wstążkowego nieudacznika
ZONG20:13, 25 listopada 2022
Czy ktoś może podać dane personalne 8 radnych którzy głosowali za budową wieżowców w górskiej miejscowości i za zmianą planu miejscowego w Nowym Targu aby budować spalarnię śmieci . Przecież głosowania nie są tajne.A warto byłoby tym radnym przypomnieć że chyba mają reprezentować interesy miasta i jego mieszkańców a nie interesy prywatnego biznesu. Żeby budować takie inwestycje jak spalarnia to trzeba mieć zgodę mieszkańców a nie bez ich zgody dogadywać się z prywatnymi inwestorami i opierać się wyłącznie na głosowaniu radnych. Zwłaszcza że jak piszecie inwestor jest znajomym burmistrzów. Dlatego podajcie nazwiska radnych którzy głosują za rozwiązaniami niekorzystnymi dla ludzi mieszkających w Nowym Targu.
Do xd14:56, 25 listopada 2022
Przeczytaj chłopiec artykuł ze zrozumieniem pisze czarno na białym o spalarni.
xD13:46, 25 listopada 2022
To jakaś hucpa polityczna kierowana komentarzami? Inwestycja dotyczy osiedla mieszkaniowego a w komentarzach, że chodzi o budowę spalarni xD
Gustaf13:32, 25 listopada 2022
Dlaczego nie ma zdjęcia tej makiety, koncepcji itp
Czy to jakaś tajemnica?
Jeśli ktoś ma dane to bardzo proszę o informację gdzie można do niej dotrzeć
Dom12:20, 25 listopada 2022
Plebs tu gadu-gadu a tam dawno ustalone. Teraz zaklepac potrzeba jeszcze za tej kadencji. A do wyborow jeszcze rok, lud zapomni.
Plotki10:48, 25 listopada 2022
Oj Burmistrz łatwo mieć nie będzie już cały urząd huczy, właśnie że za byli jego radni i sam przewodniczący
Opop10:34, 25 listopada 2022
Wlasciciel tereny mówi o inwestorze z Krakowa bardzo poważnym czyli Echoinvestment radni miasta i władze rosną i potakują bo to robi wrażenie. Jednak owszem jest to znana firma nawet bardzo ale z Kielc. Świadczy to o tym ze ci radni to jak dzieci na odpuście lub jarmarku kiwają głowami i tyle. Tragedia .
To zaś jo09:08, 25 listopada 2022
Co za szambo w komentarzach. Ktoś chce inwestowac, w końcu rozwój osiedlu mieszkaniowych nie upchany w ścisłym centrum a tu teksty o spalarni

Zabudowę trzeba rozpraszać a nie pchać w centrum żeby miasto lepiej przewietrzać i nie utrudniać przepływu powietrza.

Nic tam nie ma o spalarni tylko o budowie osiedla

Jak wam może przeszkadzać nowoczesna spalarnia (o której w tym artykule nie ma mowy) skoro większy syf robią wasze kominy
Tu jest NT09:06, 25 listopada 2022
Ilosc komentarzy rekordowo wysoka, to swiadczy jak bliska sercom jest ta sprawa, oby poczytali i wyciaglnali odpowiednie wnioski.
Nie dla spalarni w kotlinie N Targu!!!
Hasła wyborcze kontra rzeczywistość01:25, 25 listopada 2022
1. Przed Nowym Targiem stoją w najbliższym czasie duże wyzwania - miano tu na uwadze widocznie rozbudowę śmietnisk i spalarni.
2.Coraz bliższa perspektywa zbliżającej się do Nas nowej zakopianki to szansa rozwoju - no tak tabory śmieci będą mogły dojeżdżać spokojnie ze stolicy i reszty małopolski.
3. Nowy Targ ze statusem miasta powiatowego musi postawić na nowe inwestycje - i stawia na wieżowce dla bogatych w centrum wysypisk, spalarnie śmieci, składowiska śmieci.
4.Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa i centrum kultury- zamiast tego nowoczesna spalarnia taka jak w centrum Wiednia, a centrum kultury ptasiej i tam będzie również.
5. Zielone miasto - śmieciowe,smogowe miasto a zieleniejemy od smrodu to fakt.
6. Turystyka i rekreacja - no nikt nie wpadł, że chodzi tu o turystykę śmieciową.
7. Czyste powietrze czekajcie jak obiecuje inwestor spalarnia nam to zagwarantuje jak czytamy w tekście powyżej.
8. Sam fakt doprowadzenia zakopianki do naszego miasta zwiększy atrakcyjność Nowego Targu - tak ciężarówki ze śmieciami szybciej dojadą do spalarni.
9. Wzrosną ceny gruntów, pojawią się nowi inwestorzy - którzy zamiast kultywować góralską tradycję budują szkielety i wieżowce i spalarnie.
10. Do tego wszystkiego trzeba się szybko przygotowywać - oj to fakt trzeba.
11.Trzeba być aktywnym w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej w najbliższej perspektywie na mądre przedsięwzięcia by Nowy Targ odzyskał tak naprawdę status miasta Stolicy Podhala - Śmieciowej Stolicy Podhala miało być.
12. Ale, żeby tak się stało trzeba zgody, jasnej niekontrowersyjnej wizji i troski o wspólne dobro jakim jest nasze miasto ponad partykularnymi interesami wąskich grup - przemilczmy, chociaż tych 8 radnych się rzeczywiście stara.
13. Cztery lata temu to był nasz dobry wybór. Kontynuujmy to !
- I tutaj sami sobie odpowiedzcie na to pytanie czy chcemy?
Jaga23:12, 24 listopada 2022
Do poniedziałku Radni wszyscy będą mogli się wykazać komu służą nazwisko trzeba ujawnić.
I wszystko jasne21:49, 24 listopada 2022
I teraz słowa Watychy nabrały sensu, że on spalarni nie wybuduje....bo zrobi to inwestor Fic...I temu na mieście gadają, że spalarnia i tak będzie
Oburzona21:35, 24 listopada 2022
Panie burmistrzu i radni, dlakogo wy pracujecie? Na pewno nie dla mieszkańców miasta! Zapamiętamy przy wyborach wasze nazwiska! Czy wy nie czujecie tego smrodu z sortowni,to siedlisko szczurów,zatrute grunty, woda itp syf! Nie wsyd wam; trujecie siebie i swoje dzieci!! I jeszcz ten chory pomysł na budowę spalarni! Nikt nie chce tego syfu! Nowy Targ i tak już jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce, a wy chcecie jeszcze spalarnię? Sortownia do likwidacji, bo z niej niesie się smród po całej kotlinie nowotarskiej!
Starygóral19:20, 24 listopada 2022
Zróbmy wszystko żeby zlikwidować ten syf koło lotniska.Jeśli tam będą mieszkania- to będą musieli zamknąć sortownię.wysypisko i spalarnię...
Ała18:37, 24 listopada 2022
Życie w mieście jest jak striptiz tranzwestyty. Zaczynało się tak ładnie a na końcu...
na wieś po ro rozum a do miasta po pieniądze18:31, 24 listopada 2022
Rada Miasta Nowego Targu to chłopki roztropki
Już zmienili plan na plac rozrywki na starej kotłownie koło zakopianki
inwestorów BRAK
i tak będzie teraz ... jeszcze zmiana tylko w planie miejscowym
zły18:28, 24 listopada 2022
Kto wyje**ł.Pan podstawiony przez prawników z polski,synusiów dawnych partyjniaków.PZPR Nazwiska?Portal puści? Nie.Się gówniarze wożą.Wytępić to.Ale jak? Karaluchy w kosmosie bez... wegetują.
Co Wy na to17:05, 24 listopada 2022
Ratunku!!!
Ratujmy Nowy Targ zbieramy podpisy?
Dxcd16:11, 24 listopada 2022
To w sumie jeszcze ino brakuje artykułów sponsorowanych w kablowce sponsorowanych przez Fica i świtę jaka to spalarnia będzie dobra haha
Kaja15:37, 24 listopada 2022
Spalarnia śmieci musi powstać w Nowym Targu i powstanie. Pan Fic i jego wspólnicy tj Pan Wojtaszek oraz ksiądz Paśko nie zamydla nam oczu. Natomiast spalarnia to konieczność, bo gdzie niby mają się podziać te syfiaste śmieci zgromadzone przez EMPOL dokąd będą zasmradzać miasto?Oglądnijcie sobie spalarnię w Nowej Hucie wprawdzie tam komin będzie miał ze 70 m co w Nowym Targu jest niezbyt możliwe ale sam budynek i otoczenie wyglądają prawie jak wesołe miasteczko.Trochę przesadziłam. Natomiast martwi mnie, że Pan Wojtaszek to ma gdzieś Nowy Targ, a z drugiej strony zależy mu na Rusińskim, bo tam ma interes, oraz umieścił kolegę Pana Kosa- tak to się kręci.
swój chłop14:35, 24 listopada 2022
No i co? pół roku temu pisałem, że tereny pod empol i spalarnie kupili od właścicieli. Wiadomo, że jak kupili to zrobią bo zjazd z wojewódzkiej gotowy. Z ludzi głupków robią, że spalarni nie będzie.
Potrzeba zmiany władzy po drugiej kadencji- zbyt wielu milionerów kręci się wokół urzędu.
swój chłop14:35, 24 listopada 2022
No i co? pół roku temu pisałem, że tereny pod empol i spalarnie kupili od właścicieli. Wiadomo, że jak kupili to zrobią bo zjazd z wojewódzkiej gotowy. Z ludzi głupków robią, że spalarni nie będzie.
Potrzeba zmiany władzy po drugiej kadencji- zbyt wielu milionerów kręci się wokół urzędu.
swój chłop14:35, 24 listopada 2022
No i co? pół roku temu pisałem, że tereny pod empol i spalarnie kupili od właścicieli. Wiadomo, że jak kupili to zrobią bo zjazd z wojewódzkiej gotowy. Z ludzi głupków robią, że spalarni nie będzie.
Potrzeba zmiany władzy po drugiej kadencji- zbyt wielu milionerów kręci się wokół urzędu.
ol14:34, 24 listopada 2022
Lata temu chcieli aby na lotnisku mogły lądować samoloty ,nawet z Chicago.Teraz nastawiają wieżowców.Zdecydujcie się ,co chcecie a nie tylko bzdury ogłaszacie,co wam przyjdą do głowy.
AjWaj14:26, 24 listopada 2022
W kotlinie NT spalarnia - hanba! Szykowac taczki dla watachy i 8 radnych!
Bialka i Bukowina jednak skutecznie blokuje rozwoj turystyki w gminie NT ;)) z ich perspektywy to genialny pomysl aby ta spalarnia tu powstala. Pan Fic, no coz biznez is biznez! A pierdziostolki jak zawsze, w czyjejs kieszeni.. Wszystko dla ludzi, ale troche honoru panowie
Osiol14:15, 24 listopada 2022
Pomyślcie nad zaletami takiej spalarni będziecie mieć zniżkę jako nowotarzanie na dziale kremacji bo taki dział w nowoczesnych spalarniach będzie i ta zniżka powinna być przez urząd uzyskana już na etapie projektu
Prpozycja nie do odrzucenia13:53, 24 listopada 2022
Proponuje spalarnię ale z kominem ustawionym w stronę Waksmundu, a czemu ma być wszystko u nas w mieście?
Do pana Qwerty13:31, 24 listopada 2022
Chciałem tylko zauważyć że Nowy Targ leży w kotlinie i jakiekolwiek próby przewietrzania miasta spaliły na panewce. Powoływanie się na przykłady spalarni w Krakowie która leży na przewiewnym terenie jest ewidentną manipulacją ewidentnego trola lobbingowego.
Dostatecznie dużo mamy swojego syfu w powietrzu, a ci co chcą nam jeszcze więcej go dostarczyć powinni stanąć przed prokuratorem.
Pani radna Katarzyno Wójcik - zawiodłem się na Pani, komu pani służy?
Będziemy pamiętać, a wybory blisko.
Miescon13:05, 24 listopada 2022
Gdzie pieniądze tam radny Jan. "Jak powiedzioł, ze spalarnia bedzie to bedzie"
Miescon13:05, 24 listopada 2022
Gdzie pieniądze tam radny Jan. "Jak powiedzioł, ze spalarnia bedzie to bedzie"
opop11:45, 24 listopada 2022
Dziwne rzeczy się dzieją w Nowym Targu. Gdy ludzie chcą inwestować na Kowańcu w turystyke to radni im utrudniają a wręcz blokują tak jak na przykład całe Dziubasówki. Brama w Gorce to na złość chodnik czynli nowa miejska inwestycja kończy się w miejscu takim żeby przypadkiem nie było łatwo tam dotrzeć od Nowego Targu. Burmistrz robi wszystko żeby przypadkiem nie powstała jakaś nowa infrastruktura. Dziwne to trochę. Natomiast zamiast rozwijać biznes to na terenach do tego przeznaczonych chcą radni zmieniać plan z przemysłu na budowlankę. lUdzie przecież to jest absurd. Blokada lotniska bo zaczną się protesty że głośno itp. Porażające co się dzieje w tym miescie. Jeszcze na koniec mks czyli klub hokejowy na 90 lecie postawiony w tragicznej sytuacji organizacyjnej. Ludzie to jest klub miejski. Tak burmistrz wspiera sport i turystykę. Żenada . Nie ma co się ekscytować innymi radnymi którzy są przeciw bo w sprawie turystyki też nic nie robią a ta sytuacja to tylko rozgrywka wyborcza. Generalnie żenada.
zielarz11:44, 24 listopada 2022
Podoba mi się lubię takie Odloty. Lubie grzybki i herbaty ziołowe.
nowotarżanin11:39, 24 listopada 2022
jeżeli p Fic zakupił teren przemysłowy/twierdząc że będzie kultywował mleczarstwo/ to nie wyobrażam sobie żeby teraz miasto pozwoliło na inną inwestycje a jeżeli wsród radnych głosujących za był p Kret to bedę bardzo zdiwiony
Do qwerty11:04, 24 listopada 2022
Do qwerty będziesz miał taką spalarnię jak teraz sortownie, z której śmierdzi i puszczane są ścieki ho dostali za to mandat i tyle lat tak się dzieje i pytam kto, no kto nad tym panuje? Tyle lat robią co chcą jak Ci te tabory śmieci przyjadą z połowy Polski to poczujesz bluesa, poczytaj ile ton odpadów trzeba żeby taka spalarnia śmieci funkcjonowała, Kraków ma i od dawna na droższe śmieci niż na Podhalu więc najpierw poczytaj fakty a potem pitol farmazony jak to będzie tanio!
Do qwerty11:04, 24 listopada 2022
Do qwerty będziesz miał taką spalarnię jak teraz sortownie, z której śmierdzi i puszczane są ścieki ho dostali za to mandat i tyle lat tak się dzieje i pytam kto, no kto nad tym panuje? Tyle lat robią co chcą jak Ci te tabory śmieci przyjadą z połowy Polski to poczujesz bluesa, poczytaj ile ton odpadów trzeba żeby taka spalarnia śmieci funkcjonowała, Kraków ma i od dawna na droższe śmieci niż na Podhalu więc najpierw poczytaj fakty a potem pitol farmazony jak to będzie tanio!
negro10:22, 24 listopada 2022
A teraz będzie felieton.
FK10:22, 24 listopada 2022
Zamożniejsi ludzie to kupują działki (albo mają po ojcach) i budują sobie domy a nie gnieżdżą się w 12 piętrowych wieżowcach, nawet drewnianych, koło lotniska, cmentarza i wysypiska śmieci. Już teraz regularnie Aleje i Jana Pawła są zakorkowane, którędy ci zamożni ludzie będą jeździć do pracy czy gdziekolwiek?
FK10:22, 24 listopada 2022
Zamożniejsi ludzie to kupują działki (albo mają po ojcach) i budują sobie domy a nie gnieżdżą się w 12 piętrowych wieżowcach, nawet drewnianych, koło lotniska, cmentarza i wysypiska śmieci. Już teraz regularnie Aleje i Jana Pawła są zakorkowane, którędy ci zamożni ludzie będą jeździć do pracy czy gdziekolwiek?
Mieszkaniec10:09, 24 listopada 2022
Radni macie jeszcze szanse głosowanie w poniedziałek,to waszymi rękami chcą zrobić niewyobrażalną krzywdę dla Nowego Targu, ale to wy przejdziecie do historii.
Mieszkaniec10:09, 24 listopada 2022
Radni macie jeszcze szanse głosowanie w poniedziałek,to waszymi rękami chcą zrobić niewyobrażalną krzywdę dla Nowego Targu, ale to wy przejdziecie do historii.
beorg09:38, 24 listopada 2022
Wielu przedsiębiorców osiągających sukces finansowy popełnia ten błąd, w który brnie teraz Pan Fic, z całym szacunkiem dla niego. W pewnym momencie dają się omotać "wizjonerom" i z niezrozumiałym uporem brną w utopijny projekt, który nader często staje się gwoździem do ich biznesowej trumny. Jako osoba zupełnie bezstronna tak właśnie oceniam to zamierzenie.
dziadostwo09:28, 24 listopada 2022
Nie chce osiedla dla majętnych ludzi chce rozwoju i miejsc pracy tworzonych dla zwyklych ludzi. A Pan fic z oplaconym projektantem odlecial.chce budowac dobrobyt chyba tylko swoj w terenach o przeznaczeniu przemyslowym robiac tam
wierzowce mieszkaniowe, nie liczac sie z potrzebami mieszkancow ktorzy maja w nosie jego premium wizje dla bogoli. A radni z kompleksami zachwyceni faktem ze wielki biznesmen do nich wlasnie z premium propozycja uderza,zgodza sie na wszystko bo to im leczy kompleksy i czuja sie wazni. W nosie maja potrzeby mieszkancow.
Qwerty09:10, 24 listopada 2022
Nie rozumiem ludzi piszących i głoszących poglądy, że spalarnia to zło. Jest w Krakowie, bywa w dużych miastach europejskich i nikt nie narzeka. Że co, że powietrze? Taka spalarnia musi spełniać odpowiednie wymogi, to nie jest jak ognisko liści na ogrodzie Kowalskiego. Spaliny oczyszczone, filtrowane, przy odpowiedniej temperaturze spalania to nic nie będzie. A wzamian śmieci będą tańsze.
michał08:57, 24 listopada 2022
Kampania przedwyborcza Watyhy i hasło sztandarowe rozwijamy turystkęispełnia obietnice więc macie turystykę śmieciową którą gorliwie rozwija pan W. bo niby z kont przyjadą te śmieci--z całej polski!
nie-urzędnik08:44, 24 listopada 2022
Do Pawła Liszki!
Panie Pawle proszę już teraz skupić się na sensowej kampanii wyborczej, a ma Pan bardzo duże szanse na zostanie burmistrzem. Tylko bez tego śmiesznego zaplecza.
góral08:30, 24 listopada 2022
/.../
A co do osiedla to będzie ono dla bogatej Warszawy która i tak nie zostawi pieniędzy w naszym Mieście bo nie ma gdzie.
A jak zorientuje się że jest obok wysypisko to napewno będą pretensje do Miasta jak może porwadzić coś takiego w pobliżu ich miekszania.
Przecież deweloper nie będzie się chwalił jakie otoczenie ma obok.
Staen08:17, 24 listopada 2022
Zawsze się dziwiłem że wybierają ?Jaśka?, kiedy pytałem wielu dlaczego ... uzasadniano mi ?bo jest skuteczny? hmmm ... ale czy Honorowy (ma swój Honor) ... pomyślcie i odpowiedzcie sobie sami, dlaczego to nie idzie w kierunku wspólnego dobra ... i nigdy nie pójdzie, gdy... szkoda, bo kocham tą Ziemię. Mądrości życiowej i Honoru.
Rozsądek przeciw przekrentasom08:14, 24 listopada 2022
Kończy się kadencja obecnej"władzy" więc robi się interesy.
Według Agencji Forbes w Europie jesteśmy na II miejscu po Ukrainie jeżeli chodzi o korupcję. Od każdej przepchniętej inwestycji przepychający mają kaskę. I chyba o to chodzi:
Piękne bajki o wieżowcach w strefie dolotów na Nowotarskie lotnisko z widokiem na dyskretnie rozbudowywaną SPALARNIĘ ŚMIECI !!!
A nad wszystkim wspaniałe błogosławieństwo wiadomo jakiego nowotarskiego księdza, przepraszam biznesmena.
Plany CENTRALNEJ SPALARNI ŚMIECI by nas truć jak szczury to jest prawdziwy cel. Obudźcie się w końcu ludzie, bo obudzicie się pod respiratorami!
Nie ma takiej technologi która z przy okazji budowania wysokich wieżowców i KOMINÓW dawała czyściutkie powietrze, którego TAK U NAS BRAKUJE!
Bezczelnie nazwali to Podhalański park recyklingu- no jak błogo!
Kogo mają za frajerów? Górali chcą stąd wykurzyć?!
Osiol08:02, 24 listopada 2022
Nic się w tym mieście nie udaje wszystko wszystkim przeszkadza
A chłop na swoim chce budować nic nikomu....
Śmieci to wy produkujecie coś z nimi trzeba....
Oczyszczalnia też śmierdzi to też wy...
Nic od upadku kombinatu nie powstało wasze wykształcone dzieci albo nic nie robią albo ambitniejsze wyjechały....
Jedynym pracodawcom jest skarb państwa...
To wszystko zbankrutuje jeszcze chwila łącznie z budżetówką.
Jak ktoś ma pomysł jak zarobić to trzeba mu kij w szprychy a później do spowiedzi i znowu jest się dobrym....
Tak głosowaliście na +++to macie bankructwo którego udajecie że go niema i was nie dotyczy a długi gminy, miasta, kraju to nie wasze długi dalej Udajcie i je w podatkach nowych splacajcie
I nie wkładajcie kija w szprychy każdemu który w przeciwieństwie do was ma pomysł jak....
korektor07:57, 24 listopada 2022
Ludzie przyjezdni nie zdają sobie sprawy problemu lokalizacji kupią mieszkanie notarialnie i problem sortowni poznają dopiero później. Inwestora ten smrodek nie dotyczy.
Janosik07:51, 24 listopada 2022
Koncepcja 15-minutowych miast polega na zapewnieniu mieszkańcom dostępu do podstawowych usług czy produktów, możliwości szybszego przemieszczania się do miejsca pracy. Praca, szkoła, kawiarnia czy park ? wszystko to mieszkańcy mają mieć zapewnione w zasięgu zaledwie kwadransa od swojego miejsca zamieszkania. Wszystko to ma sens kiedy w pobliżu jest potężny zakład pracy. Tak było w PRL gdy wybudowano NZPS. Powstało więc oś. Bór, gdzie były sklepy szkoła i żłobek. Do pracy dochodziło się przez las w 15 minut. Dzisiaj ta koncepcja przybiera inną formę. Nie chodzi o 15 min. Chodzi o stworzenie zamkniętej strefy w której upchnie się pospólstwo w jednym miejscu. Enklawy zostaną ogrodzone, wyjście i wejście, tylko za pomocą przepustki. I co to za życie, ciągle te same sklepy, fryzjerzy, kawiarnie i kina. Zamknięte slamsy z których każdy młody po skończeniu szkoły będzie chciał się za wszelką cenę wyrwać. A bogaci będą se mieszkać w wypasionych rezydencjach w ładnych i spokojnych dzielnicach do których oczywiście nikt nie wjedzie ani zaparkuje bez przepustki. I żaden robol z 15 minutowego miasta im nie będzie przeszkadzał. O to zadbają wyszkoleni ochroniarze i zaawansowany monitoring.
Nowy wspaniały świat.
fantasmagoria07:49, 24 listopada 2022
To są opowieści ze świata watychowego pałacu lodowego... a czy pomysłodawca i biznesmen, to nie ten sam co umila nam od lat życie smrodem palonych skór przy stadionie? Idą zatem wybory i będziemy teraz świadkami prawdziwego festiwalu głupot i wyciąganych kolorowych królików przez burmistrza Watychę.
Baca07:48, 24 listopada 2022
Zablokowac diety ranym natychmiast////
trolica07:43, 24 listopada 2022
trolu, rób jakieś przerwy różne dla niepoznaki w tych komentarzach
lb07:40, 24 listopada 2022
patopomysły na patodeweloperkę koło wysypiska śmieci, cmentarza i możliwe że spalarni. jak że to się pięknie wpisuje we współczesny Nowy Targ.
DżejDżejOkocza07:33, 24 listopada 2022
Jak to mówią pieniądze nie śmierdzą....
Kordzik07:27, 24 listopada 2022
Najlepsze jest to, że wieśniaki tak hardo protestujące przeciwko spalarni odpadów, wyposażonej w nowoczesne systemy filtrów i system monitorowania spalin, nie mają absolutnie żadnych problemów ze spalaniem śmieci w swoich domowych piecach.
Po zmroku w Nowym Targu zapach jest taki, że aż wyciska łzy z oczu. Ale tutaj wychodzi nieudolność państwa i jego organów. Kontrole powinny być nagminne, rutynowo powinno się pobierać wymazy z komina i karać bez litości - grzywny powinny być takie żeby imbecylowi jednemu z drugim nawet nie przyszło do głowy wrzucenie śmieci do pieca.
Obserwator03:43, 24 listopada 2022
A może by tak upublicznić nazwiska radnych popierających to kolejne szalone przedsięwzięcie Nowego Targu pod żądami naszej watachy.
miasta które coraz bardziej schodzi na psy.
Nowy Targ niegdyś nazywany chlubnie przez okolicznych mirszkańców ,miastem"
staje się sypialnią dla mieszkańców Zakopanego, no i oczywiście Skłodowskiem
śmieci dla całego Podhala i sąsiedniej słowacji. Były burmistrz Zakopanego powiedział że za najważniejszy sukces swojej kadencji uważa wyprowadzenie śmieci z Zakopanego do Nowego Targu, a nasza Watycha uważa za cel rozwijanie biznesu śmieciowe, oczywiście jak to ma w zwyczaju zarządzający tą watachą nie widzi potrzeby konsultowania tego z mieszkańcami, tak jak to miało miejsce z biblioteką w słynnym MOK-u, ktiry ostatnio pochwalił się skupioną nagrodą
Coraz częściej zastanawim się czy ta watachą aby na pewno reprezentuje nasze interesy ???
Koszmarny, mam nadzieję że sen02:10, 24 listopada 2022
Osiedle wieżowców w Nowym Targu 40 metrów wysokich,to pewnie z 15 pięter, to totalne paskudztwo i dewastacja pięknej panoramy Tatr i zaburzenie krajobrazu górskiego. Te wieżowce zdominują całe otoczenie . Oburzające jak radni tego miasta przyjmują takie brednie które głosi architekt opłacony przez inwestora Fica. Fic niech sobie wybuduje wieżowce przy swoich wyciągach narciarskich w Bukowinie i odczepi się od takich inwestycji w Nowym Targu. Ale w Nowym Targu ma plecy to się rozpycha. Pracował na Rusińskim wierchu z zcą burmistrza Wojtaszkiem,a teraz zatrudnia na Rusińskim byłego szefa telewizji kablowej, notabene kolegę burmistrza watychy. I co na to burmistrz tego nie wiemy. Opamiętajcie się bo prawda was wyzwoli
Tyle razy piszę01:07, 24 listopada 2022
Dlatego na samorządowca roku powinien być nominowany bezwzględnie Paweł Liszka.
Żaneksiu00:50, 24 listopada 2022
Panel tą w tej farmie fotowoltaicznej macza palce znany duchowny podobno i kilku biznesmenów z jego ulicy, proponują właścicielom działek niezłą kasę za wydzierżawienie terenu
Bredzia00:46, 24 listopada 2022
Czytajac komentarze chwytam sie za głowę. Popierwsze my jako mieszkańcy mamy prawo wiedzieć o takich inwestycjach po drugie po dzisiejszym dniu jestem zniesmaczona zachowaniem 8 radnych i chce znać ich nazwiska.
Sąsiad z Niwy00:39, 24 listopada 2022
Do tej pory myślałem że Paweł Liszka to pieniacz i karierowicz, dziś biję się w piersi bo chłop ma klasę i honor i już wiem czemu tak wszystko neguje skoro takie cyrki się dzieją w nt
Paweł wyciągaj prawdę i nie pozwól wybudować spalarni, a odwdzięczymy ci się w wyborach niedługo
A ja mam pytanko00:35, 24 listopada 2022
Kto w tych drewnianych wieżowcach będzie w takim razie deski przybijał?
Werynchora00:34, 24 listopada 2022
Drodzy mieszkańcy czas wyciągnąć wnioski i czas na zmiany, nigdzie nie pisało i my ludzie nie wiedzieliśmy, że puszczono zgody na dwa wysypiska, że buduje się wieżowce, mami się nam oczy że spalarni nie będzie, a tu taki zonk! Drodzy radni to my Was wybieraliśmy i zapamiętamy Wam te wasze tajne konszachty i powiązania tak, że w allmanachu o Waszych występkach Wasze wnuki i prawnuki będą czytały. Godność to najwyższa cnota. Pamiętajcie
Do krs00:28, 24 listopada 2022
To już teraz wiadome czemu Fic i jego komin mają fory na mieście, kto czyta komentarze jednak nie błądzi
Kowańcon00:26, 24 listopada 2022
A jak głosował Jasiek ???
Sannah00:25, 24 listopada 2022
Pan Garbacz I Pan Liszka weźcie ratujcie to miasto w Was ostatnia nadzieja. Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy.8 radnych co byli za na płycie rynku pokazać mieszkańcom my im damy spalarni i wieżowcy dla bogatych
Wykrzyknik00:22, 24 listopada 2022
Na 16 piętrze z widokiem na Fcc, które dostało zgodę na rozbudowę i Empol, który dostał zgodę na drugie wysypisko i na te ptaszyska z serii rozdziobią Was kruki i wrony jak to pisał Prus i tą ich spalarnię umieścić tych 8 radnych, których nazwiska poznamy i Burmistrzów i tego Watyche od planów. Niech codziennie podziwiają to co zrobili przez to 8 lat z naszym pięknym miastem i niech im ten smród wyjdzie każdą dziurą!!!
Rozsadny00:03, 24 listopada 2022
Ja mam świetną propozycję Wszystkich Radnych 8 głosujących za budowa osiedla przenieść w drodze nagrody do tych apartamentów 200 m od wysypisk śmieci.
Maria23:53, 23 listopada 2022
5 Radnych którzy zagłosowali przeciw warto zapamiętać te nazwiska-bo nasze miasto potrzebuje ludzi logicznie myślących brawo Radni
Panel23:50, 23 listopada 2022
Czemu nikt nie pisze o tej farmie fotowoltaicznej co ma być koło lotniska i spotkanie było dla właścicieli działek w urzędzie organizowane przez kolejnego znanego biznesmena w tamten czwartek, podobno to ma zasilać tą spalarnie właśnie w energię elektryczną, tak ptaszki na mieście ćwierkają.
stary mieszkaniec23:50, 23 listopada 2022
Super pomysł. Zwłaszcza przedszkole i szkoła przy sortowni śmieci.
Teraz będzie pod stołem23:46, 23 listopada 2022
Ciekawe -Jak przekonywał "złymi rzeczami nie można argumentować niezaistnienie dobrych", więc jak coś jest uciążliwe to należy się tego... pozbyć. - Może trzeba spowodować, żeby sortownia się przeniosła, albo przekształciła w - sami wiecie co - mówił projektant, który nie używając słowa "spalarnia" tak dostosował się do prośby radnych, by zakończył temat spalarni - teraz na,sesji Pana uciszą i wszystko przejdzie po cichutku tak jak to robi PIS.
Z Dziada Pradziada23:44, 23 listopada 2022
Teren pod przemysł biznes sprzedany z takim planem zagospodarowania, a teraz przekształcenie na 40 m? Czekamy na odpowiednie służby u Panów Watychów
Do spostrzegawczy23:39, 23 listopada 2022
Czytaj ze zrozumieniem zanim coś napiszesz. Jeżeli Fic zablokuje dwa śmietniska czyli też spalarnie to za to pomnik czyli rzecz niemożliwa. Stefania Drąg jedna mówi jak jest
Blokowy23:34, 23 listopada 2022
Kiedy Szaflary wiercą odwiert geotermalny to w Nowym Targu wciąż chcą spalarni śmieci w rezerwacie torfowym. Spalarnia ta zapewne będzie taką nowa technologią jakosci jak "Czajka" w warszawie..
Biznesowe Lobby kreci ile może żeby na tym zarobic a kto nie zagłębiał się w temat uwierzy we wszystko co przeczyta...
Stany sie z tego wycofuja polska przyjeła Pan recyklingu na 60% smieci za kilka lat.. chyba z całej europy te śmieci tutaj bedą transportowane żeby to nie przynosiło strat... no ale może będzie tak jak w żywcu, gdzie córka i pewnie znajomi gospodaża dostali dobrze płatne prace w lobby które jest pozwiązane ze spalarniami które tam powstały..
Dla tych którzy chcą się wypowiadać odsyłam do tekstów naukowych i filmu BBC trash.
W sumie nie dziwi mnie to że w tym kraju jak sie dobrze posmaruje kromkę smalcem to można na wszystko wpływać.
Poza tym trzymam za słowo Pana Burmistrza, który powiedział w kampanii pare lat temu że będzie tutaj robił miasto turystyczne u
i nie dopusci do naruszenia krajobrazów i zero przemysłu tylko turystyka. Unia też z tego się wycofuje za to Nowy Targ foruje ale rozmowa z wladzą tutaj to jak gadanie do ściany o priorytetach i woli ludzkiej.
Maria23:33, 23 listopada 2022
5 Radnych którzy zagłosowali przeciw warto zapamiętać te nazwiska-bo nasze miasto potrzebuje ludzi logicznie myślących brawo Radni
Maria23:33, 23 listopada 2022
5 Radnych którzy zagłosowali przeciw warto zapamiętać te nazwiska-bo nasze miasto potrzebuje ludzi logicznie myślących brawo Radni
Rozumny23:18, 23 listopada 2022
Do spostrzegawczego warto nie tylko słuchać ale i rozumieć, Pani Radna Drąg-Iłęda wyraźnie powiedziała,że wystawi Ficowi pomnik jeżeli usunie wysypiska śmieci,i wtedy będzie mógł wybudować apartamenty, bo inaczej kogo zasiedli w tych mieszkaniach przy wszem obecnym smrodzie,myślę że to było całkowicie zrozumiałe.
KrS23:09, 23 listopada 2022
Z krs-u
FIC, STANISŁAW ANDRZEJ
Osoby współwystępujące:
WOJTASZEK, WALDEMAR
RUSIŃ-SKI SP. Z O.O., BUKOWINA TATRZAŃSKA
Niepocieszona23:09, 23 listopada 2022
Co za porażka ;-( to miasto to dramat, a nie sorry, tylko rządzący nim. Będziemy sobie z Turbacza podziwiać kominy spalarni, na pewno przyciągną tych bogaczy i turystów.
Budujcie budujcie...23:07, 23 listopada 2022
W koncu trzeba gdzies os8edlic nowych pracownikow spalarni
Budujcie budujcie...23:07, 23 listopada 2022
W koncu trzeba gdzies os8edlic nowych pracownikow spalarni
O223:03, 23 listopada 2022
Zastali Nowy Targ murowany a zostawią drewniany. Tyle powiem o obecnej Władzy i jego radnych. Cały ten jego ruch poparcia od dawna klaska jak im każe. Dobrze, że jeszcze opozycja jest wykształcona, myśląca i jej się chce zawalczyć o to miasto. Skala głosowania 8 za pokazała dzisiaj wartości i morale no bo przecież chyba wszyscy wiedzą, którego burmistrza dobrym znajomym jest inwestor...
Jestem przeciw23:02, 23 listopada 2022
Sprzedaliście się. Dużo płacą za popieranie spalarni? Wbrew mieszkańcom miasta, które rzekomo reprezentujecie? Wbrew własnym wyborcom? Warto?
gdzież są twoje szklane domy22:52, 23 listopada 2022
Zaslonily je kominy spalarni
Przedwiosnie22:47, 23 listopada 2022
Oby to osiedle nie okazało się tym czym szklane domy. Zamiast drewnianych wiezowcow okaza sie kominy spalarni
Luksusowy smrud22:42, 23 listopada 2022
A ktory to bogacz bedzie chciol mieszkanie z widokiem na smietniska? Moze ktorys radny tam zamieszka?
archidno22:42, 23 listopada 2022
Nie widzicie ludzie że dwa molochy na wjeździe do miasta strasza. Dwie betonowe widmo galerie. Czyli nie ma kasy. Rozwija sie tylko turystyka i mieszkaniówka. Ale kto bedzie tutaj jezdzil i kto bedzie kupowal te mieszkania po chorych cenach skoro ludzie nie beda miec pracy orzez brak przemyslu w kraju. Powinien teren pozostac przemyslowy z tradycja mleczarska.tak jak w lidlu macie sery z malych miescin z francji i szwajcarii tak w lidlach w niemczech powinny byc sery wytwarzane z mieściny jaka jest niwego targ. To jest rozwoj, to sa miejsca pracy, to jest tradycja. Nie można gdzie popadnie budowac domków na wynajem i mieszkan w terenach przemysłowych bo niedługo przez brak przemyslu w kraju i miejsc pracy, wiekszosci nie bedzie stac na te turystyczne fanaberie i mieszkania inwestycyjne. Ludzie litości.
Mamusiu ratuj22:40, 23 listopada 2022
Wierzę że teraz jakiś bohater wyjdzie z czeluści i jako przyszły kandydat na burmistrza uchroni to miasto niczym Batman od tego syfu i niecnych planów bo wszyscy już mamy dosyć
Kto tu rządzi22:34, 23 listopada 2022
Radni przeciwko budowie mieszkań na NZPS a tutaj zgoda?
Maciej czas na felieton-y.
Głupi czy głupszy22:34, 23 listopada 2022
Plan jest prosty bo spalarnia w Nowym Targu jest już przyklepana. Jest tylko problem z kominem spalarni bo musi być wysoki na 40 metrow'
,a plan zagospodarowania dla tych terenów nie puszcza tej wysokosci. Stąd konieczna zmiana planów i blef z wieżowcami wysokimi na 40 metrow aby zmienić na tych terenach dopuszczalną wysokość.
I to jest obejście a radni ściemniają że zmieniają plany zagospodarowania dla wysokopiennego osiedla mieszkaniowego.Nie dajcie się nabrać na to komiczne osiedle
Drapacz skór22:32, 23 listopada 2022
Wedle Orwella bogatym zrobić getto że szkołami, parkami i galeriami a reszcie smród i spalarnie.
Receopadaja22:29, 23 listopada 2022
Projektant mówi to co mu fic każe. Za pieniadze dziś sa architekci, każda wizje absurdalną nie wkomponujaca sie w otoczenie przedstawia, bo inwestor placi. Ten zawod juz dawno upadl. Zrobcie osiedle, sprzedajcie nie swiadomym klientom z polski a pozniej jak kupia poczuja smrod z sortowni to na gwalt beda przeksztalcac w spalarnie. Ludzie w nasxym miescie nie powinno byc nic związanego ze śmieciami. W niecce dodatkowo. Takie miejsca na odludziu, w strefie przewietrzania, zdala od zabudowan ze strefa z gęstej flory zeby ziemia wokol mogła sie odradzac. Ludzie kogo wy wybieracie same miernoty zakompleksione do rzadzenia ktore nie widza oczywistych spraw i zaleznosci a pozniej zapadaja absurdalne decyzje.
Matka22:29, 23 listopada 2022
Słuchajcie skrzyknijmy się i zróbmy urzędasom niespodziankę i zbierzmy podpisy, oni robią z mieszkańców wariatów. W tym mieście się nic nie robi dla matek z dziećmi liczą się tylko biznesy. Przecież komin na ceramicznej jest codziennie bohaterem facebooka ile razy prosiliśmy o interwencję w tej sprawie i nic. Dzisiaj się nam chce wmówić że zostaniemy jeszcze obdarowani spalarnią śmieci i że to niby dla naszego dobra i naszych dzieci i też nie będziecie reagowali jak z tego spalarnianego komina syf poleci?
Powinno Wam być wstyd bo mieliście dbać o nas mieszkańców a nie o swoje sakwy. Wyjdźcie teraz Szanowni radni na ulicę bo ten smród zawdzięczamy Wam a Wam mało i jeszcze chcecie spalarni
Apel22:21, 23 listopada 2022
Więcej Burmistrzowie
Milczenia
Milczenia
Milczenia
Odejdą wszyscy
Więcej
Milczenia
Milczenia
Milczenia
Ludzie:to:id...i22:18, 23 listopada 2022
Miała być kontynuacja tradycji mleczarskiej co więcej ekologicznej, rozwój przemysłu, miejsca pracy a chcą zrobić luksusowe bloki a na końcu zamiast sortowni będzie spalarnia bo zacznie się problem smrodu uwierajacego nosy bogaczy. Po co wam tyle mieszkan ludzie skoro nie bedzie miejsc pracy bo z Polski wycofuja sie przemyslowcy, koncerny przenosza produkcje bo my stajemy sie za drodzy. A naszego przemyslu brak.Za co kupicie te mieszkania luksusowe. Kto będzie tutaj tą turystyke poshalańską uprawial skoro przez brak przemyslu w kraju braku pracy i ludzie nie beda miec kasy żeby przyjeżdżać. Puknijcie się w głowę.
Głuptasy22:14, 23 listopada 2022
A Jasiek dalej rządzi
Wybiórca22:13, 23 listopada 2022
Jesteście oszustami i żałuję że na was głosowałem, Liszka na Burmistrza, temu pograzyliscie mleczarnie, żeby sprzedać ją specjaliście od kominów, Burmistrzu gdzie twój szacunek i dobre wychowanie?
Patologia22:10, 23 listopada 2022
Ja czekam na służby i modlę się o nie codziennie wieczorem, bo to co się w tym mieście dzieje to jakaś patologia nad patologiami!!!
zorro22:09, 23 listopada 2022
Widocznie radni nie znają starego nowotarskiego przysłowia o kupceniu.
Podziękujemy Wam w wyborach22:06, 23 listopada 2022
Możecie być w czołówce światowej projektowania miast, a konfliktów bym się nie bał, ludzi trzeba informować, gdzie będzie się znajdować ich mieszkanie...tylko że my już jesteśmy w czołówce smrodu, smogu, śmieci, i szalonych radnych...takiej kadencji w tym mieście jeszcze nie było...i nie będzie....Bravo Wy...Wszyscy idą w zielone miasta, drzewa, parki a w Wy w wysypiska i spalarnie
Optymista22:01, 23 listopada 2022
Miałem sen. Piękny sen.
I na tym skończmy.
Barbara21:53, 23 listopada 2022
Naszymi drogami w Nowym Targu niedługo będą dumnie poruszać się Lki i Tiry że śmieciami.Szanowny Radny czy Ci nie wstyd
Coś tu śmierdzi21:52, 23 listopada 2022
Fic będzie budował na Podhalu drapaczechmur wysokie na 40 metrów na przeciwko lotniska.
I na taki urojony przez Fica pomysł zgadzają się radni miasta. Czy to przypadek że radni działają w takiej pomroczności? Proszę mnie uświadomić którzy to radni a było ich jak wyżej napisano ośmiu za, pracując dla naszego miasta,popierają takie bzdury i tracą czas za nasze pieniądze.
Pamiętliwy21:42, 23 listopada 2022
Mamy wszystko jak na stole którzy radni myślą i którym zależy na dobru miasta.Spalarnia na śmieci z połowy Polski musi powstać w tym naszym miasteczku.Plakać się chce.
Pamiętliwy21:42, 23 listopada 2022
Mamy wszystko jak na stole którzy radni myślą i którym zależy na dobru miasta.Spalarnia na śmieci z połowy Polski musi powstać w tym naszym miasteczku.Plakać się chce.
Jakitaki21:39, 23 listopada 2022
Lodowisko z hotelem i obiektami sportowymi tam niech wybudują, a nie jakies osiedle zamknięte.
też nowotarżanka21:30, 23 listopada 2022
Fakt ! Nowy Targ to śmietnisko Podhala i nie tylko! Wstyd mi,że u nas tak śmierdzi, a Wam nie wstyd, mieszkacie tu i co wam nic nie śmierdzi ?? Mamy wokół takie piękne tereny, zamiast rozwijać turystykę i zrobić bazę wypadową w Gorce, Tatry, Pieniny to zrobiliście z miasta śmietnisko i dalej to robicie!!!Wasze dzieci oddychają tym zanieczyszczonym powietrzem!!!!Kto ma w tym interes, aby truć mieszkańców, budować tak blisko spalarnię. Już ta sortownia tak blisko miasta stanowi zagrożenie: szczury, smród, skażenie wód i gleby, zagrożenie pożarowe/ co chwilę w Polsce płoną takie składowiska/ itp. syfy
Szok21:27, 23 listopada 2022
Przecież to jakiś absurd nad absurdy co się dzieje
turysta20:42, 23 listopada 2022
takie osiedle może w przyszłości zablokować rozbudowę lotniska....
spostrzegawczy20:39, 23 listopada 2022
/.../ Pomnik dla pana Fica postawiony własnymi rękami radnej Drąg-Iłędy! Hit nad hity!A tak nawiasem to układy i układziki mają się dobrze!
Góral drewnem opalany20:36, 23 listopada 2022
/.../ Jeden sportowy samolot? Panie Fic! W sezonie to startuje jeden ale na pół godziny! Wszędzie gdzie się budują domy koło lotniska czy wysypiska - bo tanio - jest problem! Zaczyna się narzekanie na hałas i smród. Mieszkania to na tym osiedlu kupia, nie Nowotarżanie a Zakopiańczycy, co swoje domy wynajmują turystom. Miasto potrzebuje rozwoju, miejsc pracy a nie kolejnego bloku. Gdzie się firmy mają podziać? Gdzie mają powstać zakłady jak nie na takim terenie. Będą z tych domów tylko problemy.
Ps. Jak Radbi i Pan chcecie dom budować koło sortowni, to proponuję sobie kosze w salonie na tydzień postawić i zobaczyć jak to jest. Bo nawet w centrum śmierdzi z sortowni w lecie a co dopiero tam!
Smutne20:29, 23 listopada 2022
Szkoda że miasto z takim potencjałem zamiast rozwijać i inwestować w turystykę idzie ku drodze zagłębia śmieciowo- smogowego.. :(
Gra słów20:25, 23 listopada 2022
Ja jeszcze w życiu nie widziałem osiedla w pobliżu wysypiska moim zdaniem to jeden wielki wał tylko po to, żeby wybudować spalarnię w końcu komin to wieżowiec
Smutna Prawda20:23, 23 listopada 2022
Jak rzekł Jasiek tak się stanie, spalarnia będzie
Komin20:22, 23 listopada 2022
Najlepszy inwestor z doświadczeniem co jeden komin już ma. Burmistrz nie wybuduje spalarni tak jak zapewnia bo zrobi to za niego inwestor, ludzie przejrzyjcie na oczy.
propaganda20:18, 23 listopada 2022
niech zgadne,przychylni radni osiedla tam kraincow u
Eko20:14, 23 listopada 2022
Spalarnia?? Serio?? A porównanie Wiednia do Nowego Targu to jak Odry do źródlanej wody...
Regionalny Patriota20:10, 23 listopada 2022
Jestem pewien że poparcie mieszkańców na pewno wzrośnie po postawieniu takiej uroczej spalarni. No ludzie szanujmy się, to jakaś kpina..
MISFITS19:59, 23 listopada 2022
Wy lepiej zacznijcie budowac schrony bo wojna na bank do 2 miesiecy bedzie na terenie polski.
Osiol19:54, 23 listopada 2022
Jeśli chce tam włożyć kasę to nie trzeba tego blokować jego kasa jego problem. Nadto jeśli jeden budynek tam na,, promocji '' kupi ktogs ważny to wierzcie mi będzie tam porządek jakiego ta władza.... Więc jedna wplywowy nabywca rozwiąże to czego mimo płacenia pensji premii podwyżek ta władza...
Jan19:50, 23 listopada 2022
Spalarnia będzie, a mówił burmistrz, że nie będzie. Jeszcze takie wysokie bloki? Nowy Targ schodzi na psy
Hot19:50, 23 listopada 2022
Tak a a przemysł którego i tak już prawie nie ma,to gdzie będzie.Ciag dalszy patologi deweloperskiej.A ten projektan.cyt..jeden samolot dziennie..Ośmieszył się kompletnie..
Nowotarżanka19:24, 23 listopada 2022
Pan fic niech sobie koło swojego domu zbuduje spalarnię. Nowy Targ miasto z takim potencjałem turystycznym sukcesywnie staje się miastem sortowni i spalarni czyli wysypiskiem śmieci dla Podhala i pewnie reszty Małopolski.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas