Radni niezadowoleni z pomysłu zakupu samochodu. Burmistrz broni koncepcji większego pojazdu na użytek Urzędu Miasta - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Rabka Zdrój
Snow
-2°
Wiatr: 23.04 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-3°
Wiatr: 25.776 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 24.516 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 14.22 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
-2°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
4 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
02.12.2022, 14:36 | czytano: 2949

Radni niezadowoleni z pomysłu zakupu samochodu. Burmistrz broni koncepcji większego pojazdu na użytek Urzędu Miasta

NOWY TARG. Na ogłoszone zapytanie ofertowe dotyczące zakupu 9-osobowego busa nie wpłynęła ani jedna oferta. Chociaż sprawa nie została na razie sfinansowana, to temat podnieśli sami radni. Ewa Pawlikowska powołując się na "głosy niezadowolenie mieszkańców" zadała serię pytań. - Niedawno podnosiliśmy podatki, a teraz pojawia się zakup samochodu - tłumaczyła. - On nie jest dla mnie, bo nie potrzebuję wozić się busem, tylko na potrzeby Urzędu i naszych jednostek - tłumaczył Grzegorz Watycha.

Jak wyjaśniał burmistrz wydatek nie znalazł się w budżecie, bo nie był planowany. - Decyzja pojawiła się w trakcie roku. po wybuchu wojny na Ukrainie pojawiły się nowe zadania i potrzeby. To nie ja zaplanowałem, tylko Putin. Organizowaliśmy akcje pomocy i dał się nam we znaki brak większego samochodu, którym można przywozić i rozwozić dary. Wtedy podjąłem decyzję o rezygnacji z samochodu osobowego, który jest obecnie w dyspozycji Urzędu i zakupu większego busa, 9-osobowego, w którym można zdemontować ostatni rząd siedzeń i przewozić paczki. W ramach przesunięć środków, oszczędności "na Urzędzie" oraz ze świadczeń na rzecz uchodźców udało się nam znaleźć pieniądze. Nie udało się zakupić samochodu w ramach zapytania ofertowego, bo ceny poszły w górę i cena przekraczała 13 tys. netto - mówił Grzegorz Watycha.

W odpowiedzi radna Ewa Pawlikowska stwierdziła: - Wartość pieniądza poszła w dół. Jeżeli robimy oszczędności, to róbmy tak, żeby wydatki na Urząd Miasta były mniejsze, a nie po to żeby kupić samochód. To co pan mówi jest dla mnie bez sensu.

- Nie wiem co niektórych tak zbulwersowało. W poprzednich latach były nawet dwa samochody i zawsze był bus, który potem był przesuwany do MZK i nigdy głosu oburzenia nie słyszałem. Obecny samochód - KIA jest mało używany, jest w dobrym stanie i zostaje, ale gdyby była wystawiona na sprzedaż to uzyskałaby dobrą cenę - wyjaśniał burmistrz. - Większy samochód jest bardziej użyteczny. Wiadomo, że wcześniej były inne czasy, ale radni, którzy się angażowali to wiedzą akie ilości towaru przechodziły przez nasz magazyn. To nie chodzi o samochód dla mnie, bo ja nie potrzebuję wozić się busem. To miał być samochód dla Urzędu i naszych jednostek - przykładowo na wyjazd z dziećmi na jakiś konkurs byłby bardziej użyteczny, niż osobówka. To miała być wymiana jednego samochodu na drugi, samochód użytkowy, który będzie pracował , a po 5 latach mógłby być znowu przesunięty do MZK, bo te samochody w takim cyklu były przez poprzednie lata eksploatowane - podsumował Grzegorz Watycha.

- To nie jest dobry czas na takie zakupy - dodał Paweł Liszka. - Ten samochód co jest teraz - wystarczy. koszty paliwa i utrzymania większego są większe i taniej będzie w razie potrzeby - wynajmować każdorazowo samochód - argumentował radny.

Z kolei radny Andrzej Swałtek, pracujący w Miejskim Zakładzie Komunikacji dodał: - MZK czeka, my chętnie przejmiemy taki samochód.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
darczyńca08:41, 6 grudnia 2022
oj tam ,oj tam.. mam samochód busa 9 osobowy oddam za darmo , do wożenia paczek sie nada rocznik 1999
Wania18:22, 5 grudnia 2022
Bardzo dobrze. Będzie gdzie rzeczy zapakować bo NT Pinokia już nie wybierze. Koniecznie dopakujcie jeszcze wstążki i obskurne maskotki
Jarząbek Dobra Rada08:49, 4 grudnia 2022
Burmistrz od lat broni decyzji głupich i szkodliwych. Tak już ma. To mistrz chaosu i nawijania makaronu na uszy, sztuki pozorów i bleblania o niczym. Nawet godzinami. Proponuję jednak nie kupować nowego samochodu, ponieważ po mieście lepiej będzie chodzić. Wtedy można znacznie więcej zobaczyć na ulicach, posłuchać mieszkańców i poznać bolączki Nowego Targu. A jest ich sporo i jest czym się zajmować poza biciem piany na komisjach i sesjach i nasłuchiwaniem fałszywych klakierów.
jam to21:46, 3 grudnia 2022
Nie wpłynęła ani jedna oferta. I nie wpłynie, w sytuacji gdy na każdy nowy samochód czeka się wiele miesięcy bo popyt wielokrotnie przewyższa podaż. Każdy dealer woli sprzedać samochód na warunkach czysto rynkowych niż obniżać cenę dla urzędu i narażać się przez 5 lat na cały wachlarz kontroli bo zapłacono mu z publicznych pieniędzy.
Atoni11:43, 3 grudnia 2022
Liszka - Kononowicz Nowego Targu. Wszystko trzeba zlikwidować i nic nie będzie, zwłaszcza wydatków.
Marek10:27, 3 grudnia 2022
Jak zwykle ,pomysł na miarę możliwości Watychy.
Ja wraz z kolegami po wcześniejszych konsultacjach z Bukowskim potrafiliśmy wynająć za swoja kasę i przewozić rzeczy zebrane do Ukrainy a w powrotnej drodze zabierać rodziny do Polski. Całość była błyskawicznie organizowana i dostosowana do potrzeb, wystarczyło chęci i poświecenie. Busy były różne raz osobowe, raz plandeki. W sumie blisko 20 tyś km w 6 tygodni.
Watycha jak zwykle planuje jak mleko już się rozlało i tak niepraktyczne rozwiązania. Z ludzmi trzeba dobrze żyć i wtedy można wiele osiągnąć. Ale tego się już nie da zrobic po tylu latach głupkowatych zachowań.
Obserwator10:25, 3 grudnia 2022
Burmistrzu zajmij się moźe obywatelami swojego miasta i ich problemami, a nie rozwożeniem paczek.
Była psndemia to przedsiębiorcom nie nożna było obniżyć podatków, ale na samochodzik i rozwożeniem paczek kasa jest.
Niech Pan zdradzi wyborcom gdzie Pan takie tanie samochodziki 9 osobowe kupuje, chyba że to jest kolejna ścięgna dla niekumatych obywateli.
burek08:44, 3 grudnia 2022
do legal ; a się zarabia :)
Obserwator03:38, 3 grudnia 2022
Burmistrzu zajmij się moźe obywatelami swojego miasta i ich problemami, a nie rozwożeniem paczek.
Była psndemia to przedsiębiorcom nie nożna było obniżyć podatków, ale na samochodzik i rozwożeniem paczek kasa jest.
Niech Pan zdradzi wyborcom gdzie Pan takie tanie samochodziki 9 osobowe kupuje, chyba że to jest kolejna ścięgna dla niekumatych obywateli.
Jola21:55, 2 grudnia 2022
żenująca wypowiedź burmistrza. całe to panowanie obecnego to jest żenada.
Apogeum18:34, 2 grudnia 2022
A gdzie reszta Rajc?w?Milczki?
legal17:00, 2 grudnia 2022
@do burek
skad masz pieniazki na te auta ?
skarbowka wie???
Osiol16:04, 2 grudnia 2022
Radni mają rację samochód użytkowany tylko jedna godzinę dziennie jest bez sensu ekonomicznego(jaki poprzedni samochód przebieg do lat???) o kierowcy i jego wypłacie
zusach....serwisie samochodu nie wspomne

Może zwykła kilometrówka by wystarczyła (tylko dla kilku osób)
No oszczędzamy bo polskim hierojom poległym na U i ich rodzinom..... A ty już ponad tysiąc przywiezli w workach
Zawistny15:35, 2 grudnia 2022
Tu ludzie się nie mogą doprosić o to aby urząd miasta w końcu wyremontował miastową drogę do ich domów, bo burmistrz ciągle odpisuje że kasy nie ma bo w mieście są ważniejsze inwestycje, a tu na samochód kasa jest? To ta ważniejsza inwestycja? Mam nadzieję że na kolejnych wyborach w końcu ludzie go pogonią ze stołka.
Tom15:30, 2 grudnia 2022
To jest zmowa tych dwóch radnych, zawsze aby być przeciwko, jeszcze nie, słyszałem aby dzięki nim coś powastało dla mieszkańców w mieście. Śmieszna jest taka rada z nimi, przeychanki jak dzieci w piaskownicy a dorośli ludzie.
Mieszkaniec15:24, 2 grudnia 2022
Wina Putina ? A może też i Tuska ? Za bardzo w naszym urzędzie miejskim zalatuje pisem
burek15:02, 2 grudnia 2022
za 13 tys. netto ,kupię takich 20 szt
opop14:54, 2 grudnia 2022
Tak z ciekawości kiedy dzieci ze szkół jeździły autem burmistrza znaczy służbowym na konkursy?. Ale wiadomo żenadą jest że radni mają problem z zakupem samochodu czyli jednego z podstawowych narzędzi pracy. Nie mają o czym dyskutować ale wiadomo że już zbliżają się wybory. Czym wogóle zajmują sie ci radni. Nie dyskutują o stanie dróg, infrastruktury, pozyskaniu inwestora na budowe stacji narciarskiej itp tylko o jakimś aucie. Nie dziwne że jesteśmy jako miasto w miejscu w jakim jesteśmy.
Samochód dla Burmistrza14:51, 2 grudnia 2022
Jak zwykle niezadowolony Liszka i Pawlikowska.
Może w ogóle zrezygnujmy z całego urzędu miasta w Nowym Targu a zarząd przekażmy Panu Doruli w Zakopanem.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas