Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach zachęca do czytania - podhale24.pl
Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 11.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 12.924 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
18.12.2022, 11:32 | czytano: 1008

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach zachęca do czytania

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach realizuje zadanie "Czy to bajka, czy nie bajka..." w ramach programu "Promocja czytelnictwa 2023".

zdj. organizatora
zdj. organizatora
Dla dzieci w Kluszkowcach i Maniowach zorganizowane zostały warsztaty: "Konopnicka jakiej nie znamy" - prezentacja multimedialna o autorce, "O czym ptaszek śpiewa" - czytanie wierszy z malowaniem postaci na planszy, zapoznanie z wierszami poetki poprzez teatr obrazkowy Kamishibai oraz tworzenie przez dzieci obrazków do teatrzyku Kamishibai na podstawie wierszy Marii Konopnickiej.

Ponadto: wierszowy misz-masz; zagadki, rebusy z wykorzystaniem wierszy Marii Konopnickiej, konkurs pięknego czytania przez uczestników na podstawie wiersza "Bajka o świerszczu", spotkanie autorskie z Ewa Stadtmuller, autorką bajek i wierszy dla dzieci, konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:
Kluszkowce: I miejsce: Pola Jandura, Aleksandra Jachymiak, Kinga Maniowszczak, Leon Gancarczyk.
Maniowy: I miejsce : Patrycja Mocherek, Oliwia Niedźwiecka, Jan Ostachowski 

- Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i rozbudzenie wśród najmłodszych potrzeb literackich, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz upowszechnianie najważniejszych dzieł piśmiennictwa polskiego - wyjaśnia
Joanna Bator z GBP w Kluszkowcach.

Zajęcia trzymały wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 6 600 zł. Wkład własny GBP w Kluszkowcach wyniósł 2 500 zł.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas