Zniszczona trasa - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Rain
15°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
15°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
16°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
54 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
11.02.2023, 20:05 | czytano: 13479

Zniszczona trasa

Grupa osób na quadach i skuterze śnieżnym zniszczyła trasę do narciarstwa biegowego w Dębnie. Sprawa została zgłoszona na policję. Ludzie są zbulwersowani.

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
Zdarzenie miało miejsce dziś koło 14. Trzy quady i skuter śnieżny wjechały na trasę biegową w rejonie ul. Polnej, na której byli narciarze. Biegacze zatrzymali kierowców, ale ci - jak usłyszeliśmy - byli agresywni i chamscy. Niestety, trasa została w dużym stopniu zniszczona. Biegacze wezwali policję, która przyjechała na miejsce i zebrała informacje, żeby ustalić sprawców. Sprawa jest w toku.

r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
lb14:02, 15 lutego 2023
to się nazywają prymitywni ludzie. prymitywne hobby, prymitywne zachowanie, prymitywna złośliwość. mogą być z siebie dumni, zostali prymitywami tygodnia :)
Boguś20:44, 14 lutego 2023
Jest masa tych skuterów i quadów, powinni im trasy przygotować czy wytyczyć i niech się przemieszczają. Środek transportu jak każdy inny.
Inną sprawą jest fakt że trasa narciarstwa biegowego jest zrobiona na moje łące po raz kolejny. Nie stanowi to dla mnie problemu ale wypadało by chociaż zapytać a nie ratrakować i robić ślady jak na swoim.
Ptyś07:44, 14 lutego 2023
Zrobią Ci pare lat z z rzędu trasę w zimie po polu a potem przyjdzie list z gminy o zajęciu gruntu przez zasiedzenie!! Gonić ich albo niech płaca dzierżawę kasę maja bo na oświetleniu zaoszczędzili!!!
Prezesem18:24, 13 lutego 2023
W Ciemnym Dunajcu tak samo, orzą trasy ile mogą na skuterach i quadach????
Krokodylica Stefcia12:46, 13 lutego 2023
@Pieter oj, dużo Hamerykanów sprzedało, ale i tych na miejscu tyz. Od razu było wiadomo po co chcą to kupić, nikt się z tym nie krył. I może Ty walczysz o dobro wsi, nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale są tacy co posprzedali wszystkie kawołki i jeszcze dużo do powiedzenia mają w temacie, albo chcą robić biznesy niedaleko miejsca gdzie wchodzi żwirownia. U mnie tys byli, wystarcyło powiedzieć, nie, dziękuję, żegnam. Nikt z karabinku do mnie nie celował. Ludzie sprzedali swoją własność znając konsekwencję. Najlepszym sposobem wyjścia z tej sytuacji byłoby gdyby ci co sprzedali oddali pieniądze KRUSZGEO, bo dlaczego firma nabywająca legalna droga grunt ma być stratna? Dla mnie ta żwirownia ( czy też punkt wydobycia) może być, może nie być, czy będę moczyła ogon w tym czy tamtym bajorku, dla mnie bez różnicy. Nikt uwiązany do miejsca nie jest. Tyle lat już trwa batalia i jak na razie końca, który zadowoliłby obie strony nie widać.
A że wszyscy dbają o swoje interesy? Taki świat. Ta trasą też jest fajną atrakcją turystyczną, zachęcającą do przyjazdu do naszej wsi. Nie mówię że to źle. Super że coś się dzieje. Ale też rozumiem ludzi którzy sobie nie życzą na ich prywatnym terenie takich atrakcji, mimo śniegu i mimo tego, że żadnej krzywdy dla upraw nie ma. Bo mają prawo sobie tego nie życzyć. To ich własność za którą płacą podatek. W Teksasie za wejście na teren prywatny jest kulka w łeb. Dobrze że żyjemy w tym naszym Dębnie, bo w przeciwnym razie populacja wsi byłaby na wymarciu.
mhm10:41, 13 lutego 2023
Zwykłe buractwo...
Pieter06:59, 13 lutego 2023
@Krokodylica,przepraszam za wulgaryzm, ale inaczej nie mogę. Komentarz taki z d@..y.A fakty są takie, nie żwirownie(bo zakład pozostaje na starym miejscu) a dziury w ziemi po wydobyciu, centralnie nad wioską. A że ktoś sprzedał, trudno jego wola, głównie Hamarykany. To że zajmuję się tym problemem, jest troska o bezpieczeństwo Wsi. Między innymi żebyś miała gdzie ogon wymoczyć, jak Ci zabraknie wody w studni po ich wykopkach. Nie mam żadnego własnego interesu, a poświęcam swój czas, bo uważam to za słuszne. Mam wiele analiz, które stoją w sprzeczności, do też firmy z Rzeszowa. A na koniec u mnie występują jednakowe standarty. Dla mnie sietniok pozostanie sietniokiem. Telo
Krokodylica Stefcia15:36, 12 lutego 2023
Nie wiem czy tylko w Dębnie, ale i w każdej wiosce jest coś nie tak, zawsze coś się musi nie podobać. Nie korzystam trasy, ale mam pola przez które ta biegnie i nie mam z tym problemów, bo mi go nie ubędzie jak w zimie ktoś sobie nartami po nim przebiegnie. Ale co mnie śmieszy w tej całej sytuacji? Niektórzy ludzie z Dębna i przyjezdni. Bo już miejcie te swoje trasy biegowe po ludzikim, ale wszyscy wiedzą że są one ogólnodostępne dla wszystkich i robione są też "pod turystów". Ci co mają domki, albo pokoje pod wynajem wiedzą bardzo dobrze z czym się taka trasa wiąże. Także obcy biegają na nartach "po nasych hektarach?, ale jak sami jakiś zogon sobie kupią, to stawiają gdzie się da tabliczki "uwaga teren prywatny ". Jak ci w Jałowcach. Jakby ktoś czasem nie wiedział, że na teren prywatny wchodzić nie wolno. Spójrzmy na to tak, skoro przyjezdni stawiają warunki, że na ich stopy postawić nie wolno, bo prywatne, to jakim prawem oni mogom gonić po areałach Dymna? Także rozumiem i tych którzy bronią trasy i tych którzy trasę hejtują. Ale tak to jest, każdy patrzy swojego interesu, a Dębnie to chyba wybitnie. Tak jak ze żwirownią, która ma powstać- teraz nagle oburzenia, ale jak kilka lat temu ludzie KRUSZGEO chodzili po domach z ofertą kupna większość posprzedawała, bo piniążki. A teraz nagle nie dajmy postawić żwirowni. Ludzie, bądźcie poważni. Wiadomo, że taka firma nie kupiła placu pod plaże dla nudystów tylko do eksploatacji, więc aktywiście, powinniście w pierwszej kolejności zrzucić winę na tych co sprzedali, później na firmę, która chce robić biznes, jak wy na domkach i pokojach, to do czego ma teraz prawo. Powtarzam, nie wiem jak na innych wioskach, ale w Dębnie podwójne standardy rządzą i chyba rządzić będą zawsze. Jak ktoś ma biznes, będzie biznesu bronić po trupach.
Krokodylica Stefcia15:35, 12 lutego 2023
Nie wiem czy tylko w Dębnie, ale i w każdej wiosce jest coś nie tak, zawsze coś się musi nie podobać. Nie korzystam trasy, ale mam pola przez które ta biegnie i nie mam z tym problemów, bo mi go nie ubędzie jak w zimie ktoś sobie nartami po nim przebiegnie. Ale co mnie śmieszy w tej całej sytuacji? Niektórzy ludzie z Dębna i przyjezdni. Bo już miejcie te swoje trasy biegowe po ludzikim, ale wszyscy wiedzą że są one ogólnodostępne dla wszystkich i robione są też "pod turystów". Ci co mają domki, albo pokoje pod wynajem wiedzą bardzo dobrze z czym się taka trasa wiąże. Także obcy biegają na nartach "po nasych hektarach?, ale jak sami jakiś zogon sobie kupią, to stawiają gdzie się da tabliczki "uwaga teren prywatny ". Jak ci w Jałowcach. Jakby ktoś czasem nie wiedział, że na teren prywatny wchodzić nie wolno. Spójrzmy na to tak, skoro przyjezdni stawiają warunki, że na ich stopy postawić nie wolno, bo prywatne, to jakim prawem oni mogom gonić po areałach Dymbna? Także rozumiem i tych którzy bronią trasy i tych którzy trasę hejtują. Ale tak to jest, każdy patrzy swojego interesu, a Dębnie to chyba wybitnie. Tak jak ze żwirownią, która ma powstać- teraz nagle oburzenia, ale jak kilka lat temu ludzie KRUSZGEO chodzili po domach z ofertą kupna większość posprzedawała, bo piniążki. A teraz nagle nie dajmy postawić żwirowni. Ludzie, bądźcie poważni. Wiadomo, że taka firma nie kupiła placu pod plaże dla nudystów tylko do eksploatacji, więc aktywiście, powinniście w pierwszej kolejności zrzucić winę na tych co sprzedali, później na firmę, która chce robić biznes, jak wy na domkach i pokojach, to do czego ma teraz prawo. Powtarzam, nie wiem jak na innych wioskach, ale w Dębnie podwójne standardy rządzą i chyba rządzić będą zawsze. Jak ktoś ma biznes, będzie biznesu bronić po trupach.
Wiozacy obornik na pole15:06, 12 lutego 2023
Żeby zrobili trasę z dala od drogi polnej a nie po drodze polnej to miało by sens
komandos12:52, 12 lutego 2023
dodajcie,że to zrobił brat policjanta
Obserwator12:47, 12 lutego 2023
U nas w Maniowach na ścieżce jest święty spokój ani biegaczy ani kładów jak przewrócone drzewa że dwa tygodnie temu zatarasowały ściękę tak leżą i zostaną usunięte jak ruszą rowery.
Stary PiSowiec12:30, 12 lutego 2023
Nie po sionym, nie posionym ło Jezu, ło Jezu
komandos12:19, 12 lutego 2023
dodajcie,że to zrobił brat policjanta
komandos12:19, 12 lutego 2023
dodajcie,że to zrobił brat policjanta
Optymista12:11, 12 lutego 2023
@Nie złośliwy
Czy komuś ubędzie jak zrobią trasę PO ŚNIEGU przez okres raptem 1-miesiąca po łąkach, czy taż polach. Jak pazernym trzeba być, żeby żądać zapłaty za coś, za co się nie bierze żadnych pieniędzy.
Narciarz biegowy w porównaniu z kładowcem nie niszczy żadnych terenów a sport jest tylko sezonowy.
Mnie władza też łupi ale robić na złość tu biegaczom to wyjątkowa głupota
Obidowianin11:50, 12 lutego 2023
Brzydki ochraniarz a jak jest w Obidowej..gmina Nowy Targ zrobiła trasę na Turbacz w większości po terenach prywatnych nie pytając nikogo,Ok niech będzie trasa, mi jako mieszkańcowi nie przeszkadza osoba która korzysta z trasy,jadę spokojnie przepuszczę, ominę jadę dalej, ale jak widzę kogoś obcego z wydzierającą się mordą ze jest tutaj trasa, gdzie od zawsze była droga dla wszystkich to łapię takiego nerwa że nie odpuszczę odrazu jest obrona i atak..gospodarze którzy doświadczyli tego samego nie pozwolą sobie na stawianie warunków na swojej własności, przykładem jest parking na końcu Obidowej, Pani sołtys chciała wszystkich ustawić a sama została ustawiona i trzeba było budę zabierać i się wyprowadzać..
Dobra zmiana11:23, 12 lutego 2023
@brzytwa ochraniarz
Kto wycinał niedawno drzewa w puszczy i nadal to robi
Nie złośliwy11:15, 12 lutego 2023
Do Optymista
Masz rację tylko zaczyna to iść w złym kierunku ponieważ tzw władza łupi od nas podatki za wszystko na wszystko trzeba mieć pozwolenia a oni nawet nie pytają się i robią co chcą na czyjej własności.
Z poszanowaniem :)
brzydki ochraniarz11:05, 12 lutego 2023
Do właścicieli: Przecież nikt nie zrobił trasy narciarskiej bez wiedzy i zgody gminy! Tam pretensje zgłaszajcie. Poza tym smutna refleksja, zobaczmy jak właściciele traktują Gorce! "To moje więc mogę robić z tym co chce!" Polany zabudowane daczami i rozjeżdżone wokół drogi dojazdowe do tych dacz! Taka polana Sralówki, kiedyś piękna - a co dzisiaj??? Cała zabudowana i jeszcze bar-knajpa na wolnym powietrzu! A do tego spalinowy generator prądu który truje i hałasuje! Dobrze chociaż że właściciele lasów nie mogą wycinać drzew bez zgody Nadleśnictwa bo mielibyśmy w Gorcach gołoborze! Jednym słowem Gorce są przerabiane na dutki. To samo byłoby z Tatrami gdyby nie wywłaszczono siłą właścicieli i stworzono park.
Bramka na autostradzie11:00, 12 lutego 2023
Do xzy
Żeby jeździć po drogach publicznych trzeba płacić i się płaci w różnego typu podatkachi opłatach
Optymista10:42, 12 lutego 2023
Ale żeście pazerni na kasę. Nikt od biegaczy grosza nie bierze. Szanujcie pracę innych. Śnieg raptem będzie może jeszcze tydzień i tyle biegacze na nartach mają radości a wy cały rok możecie się wyżywać na kładach i to wielokrotnie po nie swoim
Willa plus10:04, 12 lutego 2023
Teren pod trasę biegową został wydzierżawiony ?
Wiktor09:31, 12 lutego 2023
Brak policji w okolicy ,przecież bili ludzi w warszawie ,tam pilnują balbiny
Grzmot w nocniku08:19, 12 lutego 2023
Do benny a kosisz ja w lecie czy stoi ugorem?
xzy08:13, 12 lutego 2023
opłata za jazdę po drogach miejskich
Ewka08:10, 12 lutego 2023
Zwykli wandale! Zniszczyć i tyle. Gdyby nie zrobiona trasa, to dokładnie po czyich śladach by jeździli? Przez nich wyrzucone pieniądze gminy. Wyłapać wandali i odpowiednio ukarać.
EXC07:32, 12 lutego 2023
No i dobrze sam bym pojeździł tylko mam daleko....brawo chłopaki niech każdy korzysta nie tylko jakieś przywileje dla biegówek, oburzenie bo komuś się wydaje że jego własność..jeździć ile się da za to burzenie się przy każdej okazji
Gulasz Juliusz Zeżarł01:38, 12 lutego 2023
90% quadowców to 100% buraki
Gulasz Juliusz Zeżarł01:38, 12 lutego 2023
90% quadowców to 100% buraki
TeklaZdekla23:50, 11 lutego 2023
Niech płacą za używanie pola pod atrakcję ...przecież podatek właściciel płaci pola a więc won z pola albo kasa
zygf23:07, 11 lutego 2023
dlaczego nie napiszecie, że jakieś ćwoki z ograniczonymi połączenia na synapsach jechali i wszystkich mieli w poważaniu bardzo głębokim
Obidowianin21:12, 11 lutego 2023
Tak to będzie z tymi trasami się powtarzało, co niby ta policja zrobi, przecież to pole i w dodatku prywatne, a i może droga polna,może wlasciciel jezdził po smoim..w Obidowej to samo, od zawsze była droga na Turbacz, ktoś nagle wytyczył trasę biegową i nagle wszyscy mają się dostosować do nowej atrakcji,nie mam nic do biegaczy ale jak sobie jadę środkiem quadem nie niszcząc trasy to wielkie oburzenie,może przez wieś zrobić trasę i wszyscy mieszkańcy wypad bo biegacz leci...coraz więcej przeciwników właścicieli gruntów, walczcie dalej a finał będzie taki że nie będzie gdzie wytyczyć trasę w kolejne lata bo osobiście zagrodze po swoim...
POlak20:58, 11 lutego 2023
A od kiedy tam jest trasa biegowa???
Benny20:39, 11 lutego 2023
A co te trasy to jest jakiś święty graal. Co roku robią trasę po mojej łące , nikt się nie pyta. Bezczelość najwyższego stopnia
Witold20:39, 11 lutego 2023
kłady góra jak latem problem po lasach tak teraz na sciezkach powinni dawac z 20tys mandatu i punkty karne było by mniej hołoty.....
Blokers New Targ20:27, 11 lutego 2023
Buraczki w wiejskim wydaniu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas