Mostek zostanie odbudowany (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Zakopane
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
22.02.2023, 17:23 | czytano: 2097

Mostek zostanie odbudowany (zdjęcia)

TATRY. Zawalony drewniany mostek w Dolinie Białego ma zostać odbudowany. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego zapowiada przegląd wszystkich mostków na terenie parku.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
We wtorek 21 lutego pod naporem śniegu zawalił się pierwszy z mostków na szlaku prowadzącym przez Dolinę Białego. Drewniana konstrukcja częściowo spadła do potoku. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego zapowiada szybką odbudowę.

Mostek zostanie naprawiony. Co więcej zamierzamy wykonać przeglądy innych mostków dbając o bezpieczeństwo turystów - zapowiada Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Do czasu przywrócenia bezpiecznego przejścia szlak ma pozostać zamknięty. Na wejściu do doliny widnieją znaki informujące o zamknięciu przejścia. Droga została także przegrodzona fladrami z zapisem “stop”. To niestety nie działa na część turystów, którzy mimo zakazu idą do Doliny Białego. Zawalony mostek pokonują po pozostawionej drabinie umożliwiającej przeprawę.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Karol13:23, 1 września 2023
Kto podpisuje wniosek o upadłość?
Right away I am going away to do my breakfast, later than having my breakfast coming over again to read additional
news. Gdzie jest ogłoszona upadłość?
Aa15:17, 23 lutego 2023
Ludzka głupota nie zna granic!Szlak zamknięty ze względów bezpieczeństwa,a Karyna z Januszem schodzi po drabinie!Mam nadzieję,że zostaną ukarani mandatem!
worek na śmieci18:23, 22 lutego 2023
"Mostek zostanie naprawiony. Co więcej zamierzamy wykonać przeglądy innych mostków dbając o bezpieczeństwo turystów - zapowiada Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN."

Ciekawe czy zawęzi tak jak mostek w Kuźnicach? Kiedyś można było przejechać po mostku samochodem a teraz wszyscy walą przez bród. Wszystkie płyny eksploatacyjne, wycieki benzyny, dizla, oleju, i innego chemicznego dziadostwa są spłukiwane w potoku. A człowiekowi nie wolno spłukać karoserii pod domem bo ekologia. I potem jeden z drugim potłuczony folwarkowy ekolog wciska turystom kity pod tytułem:
"Oczywiście zrozumiałym jest, że w gorące dni zimna woda w potoku kusi ochłodą, jednak pamiętajmy o tym, że górska woda to tak samo skomplikowany ekosystem jak na przykład las czy łąka. Kosmetyki, które są z nas zmywane szkodzą żyjącym tam stworzeniom - tłumaczy Marek Kot"
No tak! Od kosmetyków zdechną ryby a od benzyny i oleju będą miały dobrobyt!

Ja wiem że tego mostku biznesmen nie chce zrobić "za darmo" z biletów tylko chce wynegocjować od SEWIKu kasę żeby się dorzucili do inwestycji albo opłacali abonament za przejazd. Ale co to ma wspólnego z ochroną przyrody? Może trzeba zapytać Pana Marka Kota co by doradził w tej sytuacji i zaproponował jakąś gawędę na zanieczyszczenie potoka.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas