Początek dwudniowych AMP w snowboardzie w Szczawnicy - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
03.03.2023, 09:48 | czytano: 1272

Początek dwudniowych AMP w snowboardzie w Szczawnicy

Dziś w Szczawnicy rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie. Na liście startowej nie brakuje medalistów z zeszłego roku.

zdj. Akademicki Związek Sportowy
zdj. Akademicki Związek Sportowy
To kolejna edycja imprezy organizowanej w tej dyscyplinie przez AZS UŚ Katowice. W przeszłości studenci – snowboardziści rywalizowali na stokach m.in. w Wiśle, czy Białce Tatrzańskiej. Podobnie jak przed rokiem areną mistrzostw jest Szczawnica. Dla zawodników biorących udział w weekendowych przejazdach przygotowano nowe trasy. - Ze względów technicznych nie będziemy startować z prawej, tylko z lewej strony wyciągu - wyjaśnia Aleksander Fangor, prezes AZS UŚ w Katowicach.

Na starcie weekendowych AMP w snowboardzie stanie 267 osób (131 kobiet i 136 mężczyzn) z 40 uczelni, którzy najpierw powalczą w slalomie, a dzień później w banked slalomie. W Szczawnicy zobaczymy m.in. Paulinę Pawlikowską (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), akademicką wicemistrzynię Polski w slalomie, czy Agnieszkę Troszok (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), zeszłoroczną brązową medalistkę z tej konkurencji i mistrzynię w banked slalomie. W gronie mężczyzn wystartuje choćby Jakub Luboński (AGH Kraków), który przed rokiem w slalomie ustąpił jedynie Oskarowi Kwiatkowskiemu (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach), świeżo upieczonemu mistrzowi świata w slalomie gigancie równoległym. Na szczawnickich stokach ujrzymy również Jakuba Błaszczyszyna (Uniwersytet Gdański), ubiegłorocznego triumfatora w banked slalomie.

Przypomnijmy, iż zeszłoroczne klasyfikacje drużynowe mężczyzn i kobiet podczas AMP w snowboardzie wygrały ekipy Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

źródło: Akademicki Związek Sportowy, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas