Burmistrzowie Zakopanego spotkali się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
22°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 64 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
03.03.2023, 17:06 | czytano: 1910

Burmistrzowie Zakopanego spotkali się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem

ZAKOPANE. Spotkanie Leszka Doruli i Tomasza Filara z ministrem Andrzejem Adamczykiem dotyczyło realizowanych pod Giewontem inwestycji, m. in. tych związanych z budową Centrum Komunikacyjne na Chramcówkach wraz z modernizacją zabytkowych budynków dworca.

zdj. UM Zakopane
zdj. UM Zakopane
Jak relacjonuje Urząd Miasta - "omówiono również prace przy Budowie Centrum Przesiadkowego w Kuźnicach, podsumowano realizację modernizacji dróg gminnych i remontów m.in. ulic Ks. Stolarczyka, Za Strugiem, Przewodnika J. Krzeptowskiego".


Ministrowi przedstawiono plany inwestycyjne na ten rok, obejmujące przebudowę Drogi do Olczy, Jagiellońskiej, Chałubińskiego wraz z modernizacją oświetlenia, wymianą wiat przystankowych, budowę systemu informacji parkingowej oraz "systemu informacji komunikacji zbiorowej, które będą realizowane dzięki pozyskanemu w zeszłym roku rekordowemu dofinansowaniu dla Zakopanego w kwocie 24 mln z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych".

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jeszcze Mieszkaniec00:48, 7 marca 2023
Ooo tu jeszcze nie spieprzone, żyją jak pączki w maśle, zróbmy im rewitalizację... albo lepiej centrum komunikacyjne na bateryjkowe autobusy.

Takie piękne czasy się człowiekowi przypominają, z życia wzięte...

mieszkaniec: Więc: moim zdaniem po co mamy trzy razy przepłacać, jeśli mamy tu faceta, on sobie też zarobi. Teraz tak, słomę załatwiłem spod Koszalina z PGR?u, a do środka można dać, to społecznie tak ,że nic nas nie kosztuje, a co ważne taśmę będę miał z nadwyżek, więc się nakręci filmik i też nic nas nie będzie kosztowało tak, że jesteśmy do przodu na tym jakieś 180 ? 200 tysięcy

sołtys: mów mów mów

mieszkaniec: to już wszystko, ? a załatwiłem ,że misia kupi muzeum ludowe w Olsztynku i to będzie ekstra 150 tysięcy ? no i co?

sołtys: Słuchaj ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na 100 -200 tysięcy żeby byle łajza z kontroli wzięła nas za tyłki, więc wbij sobie w ten oszczędny kierowniczy, filmowy łeb. Pieniądze należy zdobywać legalnie a nie lewymi kombinacjami!, ten twój szczurek z helikoptera może fruwać sobie za ćwierć ceny z twoją żoną. A my zapamiętaj sobie to wynajmiemy helikopter na 10 godzin za pełną stawkę godzinową, od instytucji!. 10 godzin słownie.

mieszkaniec: Ale to jest kilkaset tysięcy!

sołtys: Zapłacimy! Zapłacimy!, film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy!, Rachunki mam z cepelii na 280 tysięcy zapłacimy! Nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion.

mieszkaniec: To znaczy nie chcesz zarobić?!

sołtys: Powiedz mi po co jest ten miś?

...resztę większość zna

Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszej wsi, sołtys Dorula Leszek, naszej wsi tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jeszcze Mieszkaniec, obywatel drugiej klasy. Niech żyje nam sołtys sto lat!
Ja12:12, 5 marca 2023
Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie...
Limba06:35, 4 marca 2023
Jak my mamy żyć w tym mieście skoro pojechanie i załatwienie jednej rzeczy trwa pare godzin parkingi wszystkie zajęte ja rozumiem ze kapitalizm rządzi światem ale jest niby po sezonie ludzi mniej a aut ile było tyle jest
Osiol23:39, 3 marca 2023
Czyli jak przekupić wyborcow ich własnymi pieniędzmi by byli nam wdzięczni i wybrali nas jeszcze raz
na kredyt chyba21:39, 3 marca 2023
Cha,cha, hi, hi, cha
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas